Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Сірант М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Сірант М. М. 
Статус біженців у Європейському Союзі : автореф. дис... канд. юрид. наук / М. М. Сірант; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2008. - 16 c. - укp.

Висвітлено історичні передумови становлення та розвитку міжнародно-правових норм, які стосуються статусу біженців у межах Європейської системи. Проаналізовано правовий механізм забезпечення норм, що визначають їх правовий статус в ЄС. Відзначено, що більш важливого значення набуває визначення поняття "біженець", прийняте на регіональному рівні. Показано необхідність його розвитку щодо універсального рівня. Визначено, що права біженців не повинні відрізнятися від прав громадян третіх країн, які на законних підставах мешкають у державах-членах ЄС. Проаналізовано законодавство України про біженців і запропоновано зміни та доповнення до чинного законодавства з метою його подальшого вдосконалення та приведення у відповідність до норм міжнародного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.5 + Х915.232.5-95

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сірант М. 
Вплив глобалізаційних процесів на формування потоків трудової міграції / М. Сірант // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 782. - С. 38-43. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено проблему трудової міграції за умов глобалізації, яка відіграє чи не найважливішу роль у сучасному міжнародному русі населення. Натомість глобалізація, на думку аналітиків, є закономірною та неминучою і її необхідно приймати такою, якою вона формується.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.2 + У582.407

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сірант М. М. 
Теоретико-правовий аналіз інноваційних проявів феноменів держави і права в умовах інформаційного суспільства / М. М. Сірант // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 807. - С. 59-63. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто аспекти зміни таких феноменів, як держава та влада за умов глобалізації. Розглянуто значення інформаційної складової у змінних трансформаціях. Визначено тенденції розвитку держави та права за умов інформаційного суспільства. Вказано на складові трансформації правового простору, віртуалізацію права як новітнього феномена сучасної реальності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)16 + Х003(4УКР):Ф3 + Х849(4УКР)03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сірант М. М. 
Механізми міжнародного права щодо захисту прав дитини / М. М. Сірант // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 824. - С. 164-168. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто питання механізму захисту прав дитини як однієї з проблем міжнародного права та особливості її застосування в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.42 + Х915.212.025.927

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сірант М. М. 
Досвід імплементації норм про воєнні злочини в кримінальному законадавстві країн ЄС / М. М. Сірант // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 845. - С. 225-230. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Порушено теоретичні аспекти імплементації норм про воєнні злочини у законодавство України на прикладі зарахування їх до кримінального законодавства країн Європейського Союзу. Проаналізовані норми входять до складу Кримінальних кодексів країн Балтії, Грузії, Молдови відповідно до вимог Римському статуту Міжнародного кримінального суду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919.7 + Х893.9(4)811 + Х919.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сірант М. М. 
Поліцейське співробітництво України і Європейського Союзу - правовий аспект / М. М. Сірант // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 850. - С. 353-360. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто формування правового простору щодо діяльності правоохоронних органів України з питань співпраці з Європейським поліцейським офісом у сфері підвищення ефективності боротьби зі злочинністю, що належить до компетенції європейських правоохоронних структур. Проаналізовано нормативно-правові акти, що регулюють правові відносини у сфері організації взаємодії, діяльності інформаційних систем, інформаційно-телекомунікаційних мереж, інформації, персональних даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-96(4УКР):Х811.120.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сірант М. 
Теоретичні аспекти акредитації філій і представництв іноземних юридичних осіб на території України / М. Сірант // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2017. - № 876. - С. 338-345. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто теоретичні аспекти акредитації філій і представництв іноземних юридичних осіб на території України в системі інвестиційно-правової політики. Акредитації філій і представництв іноземних юридичних осіб у сфері інвестиційної діяльності як інститут публічного права проаналізовано з позиції національного та зарубіжного законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сірант М. 
Міжнародний кримінальний cуд як головний орган з протидії агресії / М. Сірант // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2018. - № 889. - С. 192-197. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто питання Міжнародного кримінального Суду (МКС) у контексті протидії агресії. На підставі методології системного аналізу міжнародного та національного законодавства досліджено реалізацію компетенції визначеної Римським Статутом МКС щодо агресії та вплив юридичної практики установи на забезпечення безпеки. Запропоновано доповнення терміну "агресія" новими чинниками, зв'язаними з появою кібер-атак та інших новітніх засобів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х917.122.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сірант М. М. 
Принципи правового регулювання публічних закупівель в Європейському Союзі / М. М. Сірант // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2019. - Вип. 23. - С. 127-133. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто принципи правового регулювання публічних закупівель в Європейському Союзі щодо адаптації в національне законодавство в умовах реформування державного управління та розвитку інформаційного суспільства. Проаналізовано принципи гласності, пропорційності, прозорості, взаємного визнання, справедливості, об'єктивності, мінімальної вартості з позиції практики Суду ЄС у контексті розвитку принципу транспарентності публічної влади в державах-членах ЄС і впровадження інформаційно-комунікаційних технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4)211.121.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сірант М. М. 
Правова інформованість у галузі екології як необхідне право громадян / М. М. Сірант // Держава та регіони. Сер. Право. - 2020. - № 4. - С. 61-67. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено правову інформованість у галузі екології як необхідне право громадян. Охарактеризовано право на інформацію з позиції чинного національного законодавства в контексті адаптації національного законодавства до вимог Європейського Союзу. Розглянуто правову інформованість у галузі екології, охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки. Наведено відмінності в термінах "право на інформацію" та "право на інформування": право на інформованість носить пасивний характер, оскільки його реалізація відбувається за рахунок виконання відповідного обов'язку протилежною стороною правовідносин, що виражається в діяльності з правового інформування, право на інформацію є активним за своєю природою; право на інформованість - це саме право, право на інформацію - це свобода пошуку та поширення відомостей; право на інформованість гарантується тільки в життєво важливих галузях, право на інформацію надається людині та може реалізовуватися в будь-якій сфері (винятки стосуються відомостей, що містять державну або комерційну таємницю). Вказано, що інформованість суб'єктів права - це показник високого ступеня розвитку правової культури суспільства та важлива умова побудови правової держави. Це надає змогу індивіду активно брати участь у різноманітних сферах суспільного життя, робити вчинки, що відповідають не тільки власним, а й державним інтересам. Правова інформованість особи виступає важливою передумовою і однією з умов правомірної поведінки. Приділяючи належну увагу проблемі підвищення рівня правової обізнаності громадян, держава робить внесок у зміцнення правосвідомості та правової культури населення, створює стійку практику формування юридично грамотної, соціально активної особи. Підкреслено, що право на інформованість необхідне у зв'язку з тим, що в країні, як у державах ЄС, визнається презумпція знання закону, яка бере витоки з римського права. Якщо держава вимагає від громадян знання законів, тобто покладає на них такий обов'язок, вона повинна створити умови для реалізації інформаційних прав громадян.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)323 + Х859(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сірант М. М. 
Адміністративно-правова характеристика діяльності органів публічної влади щодо забезпечення екологічної безпеки в умовах глобалізаційних викликів : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / М. М. Сірант; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів, 2021. - 40 c. - укp.

Увагу приділено вдосконаленню системи, методів і напрямів розвитку державного управління в галузі навколишнього природного середовища в нових соціально-економічних та екологічних умовах, аналізу чинного законодавства, що регламентує питання охорони довкілля, та виявленню основних тенденцій розвитку законодавства, що забезпечує екологічну безпеку держави та вироблення на цій основі оптимального адміністративно-правового механізму управління у сфері охорони навколишнього природного середовища та забезпечення екологічної безпеки. Екологічну безпеку розглянуто в контексті національної безпеки держави, а також, що найголовніше, безпеки людини. Центральною ідеєю висловлено те, що проблеми у сфері забезпечення екологічної безпеки, зокрема дефіцит ресурсів, погіршення стану довкілля, виснаження озонового шару тощо, можуть призвести до жорстоких конфліктів між державами та суспільствами, що не можна відокремлювати від глобальної безпеки. При цьому пріоритет повинен ставитись на безпеці людини, а отже, діяльність органів публічної влади має концентруватись на питаннях вразливості та спроможності вирішувати проблеми суспільства, яке стикається з природними та техногенними небезпеками в умовах, що стрімко змінюються. Констатовано, що в чинному законодавстві термін "екологічна безпека" не набув нового еколого-правового змісту та, в певному сенсі, повторює положення природоохоронного законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

77-ма студентська науково-технічна конференція. Секція права та психології. 15 жовтня - 8 листопада 2019 : зб. тез доп. / ред.: В. Л. Ортинський , Т. З. Герасимів, М. М. Сірант, І. Ю. Хомишин, С. С. Сливка, В. Б. Ковальчук, О. М. Гумін, В. С. Макарчук, І. О. Личенко, Н. П. Бортник, О. Д. Кузнецова, Ю. М. Козловський, І. І. Сняданко; упоряд.: М. М. Маськовіта; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2019. - 207 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Досліджено правовий статус жінки відповідно до положень Ісламу. Розглянуто юридичні гарантії охорони та захисту права на доступ до публічної інформації. Увагу приділено теоретико-правовим характеристикам зовнішініх функцій держави. Охарактеризовано соціально-правові погляди Михайла Грушевського. Висвітлено поняття та принципи правничої деонтології як філософсько-правової науки. Наведено загальну характеристику публічного управління та адміністрування. Досліджено правове регулювання електронних грошей в Україні. Висвітлено деякі недосконалості механізму доступу до публічної інформації та наведено пропозиції їх вирішення. Розкрито роль нотаріуса в посвідченні та державній реєстрації договору купівлі-продажу квартири. Розглянуто особливості застосування позовної давності в сімейно-правових спорах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР) я431 + Ю9 я431(4УКР-4ЛЬВ-2Л)

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО37800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Сірант М. 
Механізми адміністративно-правового регулювання забезпечення екологічної безпеки: інструментальна основа / М. Сірант // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Юрид. науки. - 2020. - 7, № 3. - С. 158-165. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження інструментальної основи механізму адміністративно-правового регулювання (АПР) забезпечення екологічної безпеки (ЗЕБ), що є частиною загального правового механізму, метою якого є екологічна безпека. Зазначено, що механізм ЗЕБ є складним комплексним утворенням, що включає сукупність організаційних, економічних і правових засобів. Інструментальну основу механізму АПР АПР в Україні складають відповідні методи та форми. Проаналізовано теоретичні підходи до класифікації методів і форм у сфері, що досліджується. Розглянуто контрольно-наглядові інструменти (державний контроль і нагляд використання, охорони та відтворення природних ресурсів, моніторинг навколишнього середовища, нормативи, ліміти, правила, інструкції, регламенти) АПР забезпечення екологічної безпеки, заходи превенції та профілактики адміністративних правопорушень в екологічній сфері. Надано пропозиції щодо підвищення ефективності механізму АПР ЗЕБ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.898

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Юрид.науки Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Словник міжнародно-правових термінів для спеціальності 081 Право / уклад.: М. М. Сірант; "Львівська політехніка", національний університет. - Львів : Бона, 2023. - 86 c. - укp.

Для України, яка йде шляхом суверенного розвитку в напрямку демократії та побудови ефективних ринкових відносин вивчення міжнародного права відіграє важливу роль у міжнародно-правому регулюванні відносин які виникають між державами та іншими суб’єктами міжнародного права. Дана дисципліна дає можливість осягнути місце сучасності в історичному розвитку цивілізації, зрозуміти, наскільки відносин між державами відповідають моральним критеріям, що їх виробило людство впродовж своєї історії, критично оцінити минуле і прогнозувати майбутнє. Міжнародне публічне право як навчальна дисципліна відрізняється від інших своєю термінологічною мовою, великим обсягом матеріалу, що підлягає вивченню, динамічністю змін у правовідносинах та іншими положеннями. Словник міжнародно-правових термінів покликаний надати допомогу студентам закладів вищої освіти у засвоєнні матеріалу та підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання з дисципліни «Міжнародне публічне право». Цей словник містить понад 350 слів та словосполучень, юридичні терміни латинською мовою. Оволодіння ними є запорукою успішного засвоєння основних положень міжнародного права, сприяє поглибленню знань і розширенню світогляду кожної освіченої людини. Словник може використовуватися у закладах вищої освіти під час вивчення курсу міжнародного публічного права та галузевих міжнародно- правових дисциплін, а також бути корисним для українських дипломатів і сУДДів, які розглядають справи, що пов’язані із застосуванням міжнародно- пРавових норм у національній правовій системі України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91 я21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Сірант М. 
Правове регулювання забезпечення екологічної безпеки при надзвичайних ситуаціях / М. Сірант // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Юрид. науки. - 2021. - 8, № 4. - С. 56-61. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

На основі комплексного системного підходу здійснено аналіз, у контексті чинного законодавства, основних науково-теоретичних підходів до основних засад правового регулювання забезпечення екологічної безпеки у разі надзвичайних ситуацій. Зазначено, що досягнення стратегічних цілей екологічної безпеки та раціонального природокористування здійснюється шляхом формування та реалізації довгострокової продуманої державної політики у сфері екології, формування ефективно діючої системи природоохоронних органів, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, підвищення рівня екологічної освіти та культури громадян. Домінуюче значення у процесі реформування правового регулювання забезпечення екологічної безпеки у разі надзвичайних ситуацій структур має політична цілеспрямованість, а не потреба у змінах. Незважаючи на прийняття низки законів і програм із реагування та запобігання природно-техногенним надзвичайним ситуаціям при реалізації нових підходів до організації та виконання заходів екологічної безпеки, за надзвичайних ситуацій гостро стоїть питання нормативно-правового регулювання виконання органами влади всіх рівнів організаційних і спеціальних дій, успішне подолання труднощів, таких як недолік фінансування та організаційно-штатні заходи, які іноді закінчуються скороченнями співробітників підрозділів цивільного захисту, котрі безпосередньо виконують зазначені завдання. Не було здійснено дієвих заходів щодо зміни змісту правового регулювання, переведення на принципово нові засади функціонування. Все зводиться, в основному, до організаційної перебудови відповідних управлінських структур і вдосконалення механізмів, що забезпечують адміністративний взаємозв'язок і підпорядкованість.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.11 + Ц9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Юрид.науки Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського