Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Тарас І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Таранова Р. І. 
Досвід проведення екзаменаційного тестування на кафедрі інженерної та комп'ютерної графіки ІФНТУНГ / Р. І. Таранова, І. П. Тарас // Систем. технології. - 2006. - № 3. - С. 111-115. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто досвід проведення підсумкових тестових випробувань з нарисної геометрії та інженерної графіки. Проаналізовано переваги та недоліки такого виду перевірки знань студента.


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.19р3-38

Шифр НБУВ: Ж69472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Тарас І. П. 
Візуалізація фізичних об'єктів та процесів на основі створення інтерполяційних геометричних моделей / І. П. Тарас, І. В. Павлик // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2010. - № 2. - С. 83-88. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Експериментальні дані часто представляють 2-D або 3-D дискретною множиною точок. Різне фізичне походження дискретних даних вимагає застосування окремих інтерполяційних схем. Візуалізація фізичних процесів і об'єктів вимагає побудови безперервних кривих або поверхонь певного порядку гладкості, найчастіше за відсутності додаткової інформації про кривизну у вузлових точках або на границі. Розглянуто використання різних інтерполяційних схем на основі сум функцій з дзвоноподібними графіками для таких інтерполяційних задач.


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Тарас І. П. 
Дослідження геометричних особливостей конічних нарізей / І. П. Тарас, Т. О. Пригоровська // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2020. - № 1. - С. 16-22. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено проблему зміцнення і конічних нарізей для труб нафтогазового сортаменту, зокрема розглянуто геометричні основи конструювання інструменту для цього. Розглянуто основні типи конічних нарізей, які використовуються для труб нафтогазового сортаменту. Встановлено, що для того, щоб отримати вихідні дані для розробки інструментів для зміцнення западин і бокових поверхонь профілю, необхідно розглянути конічні нарізі не тільки як гвинтові лінії, але і як поверхні гелікоїдів, визначити, які параметри гелікоїдів роблять нарізь конічною та отримати залежності для розрахунку цих геометричних параметрів. Здійснено визначення геометричних параметрів конічних нарізей та конструктивних параметрів, які необхідні для конструювання роликів із деформуючими виступами для одночасного зміцнення западин і бокових поверхонь профілю нарізей зазначеного типу, що вдосконалить інструмент для їх фрикційного зміцнення. Встановлено, що на відміну від циліндричних нарізей, кути нахилу гелікоїдів, які утворюють конічні нарізі, відрізняються не тільки знаком кута нахилу до площини, нормальної до їх осей, але і значеннями. Виконане дослідження геометричних особливостей конічної нарізі порівняно із циліндричною дає змогу використати ці особливості при проектуванні або удосконаленні інструментів для її виготовлення та/або зміцнення. Зазначений підхід дає змогу вдосконалити інструмент для фрикційного зміцнення конічних замкових нарізей шляхом модифікації бокових деформуючих елементів. За рахунок цього спрощується їх виготовлення, забезпечується підвищення періоду стійкості інструменту, стабільність параметрів зміцненого шару поверхні профілю конічної замкової нарізі на елементах бурильних колон, а це покращує якість, продуктивність та економічність фрикційного зміцнення конічних замкових нарізей.


Індекс рубрикатора НБУВ: К748.121.23 + К748.128.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Тарас І. П. 
Розроблення конструкції інструмента для фрикційного зміцнення конічної нарізі та перевірка його роботоздатності / І. П. Тарас, Л. Я. Роп'як, Т. О. Пригоровська, М. Й. Бурда, О. В. Пригоровський // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2020. - № 2. - С. 25-38. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Розглянуто проблему конструювання інструменту для фрикційного зміцнення з метою підвищення втомної міцності для конічних нарізевих з'єднань елементів нафтопромислового і бурового обладнання. Для підвищення втомної міцності було розроблено інструмент для фрикційного зміцнення робочої поверхні на різі. Запропонована конструкція інструменту вирішує актуальну проблему одночасного зміцнення западин та бічних поверхонь конічної нарізі, що забезпечує підвищення як втомної міцності, так і зносостійкості. Конструктивні розміри розробленого інструменту визначені за допомогою геометричного моделювання. Наукова новизна конструкції розробленого інструменту полягає у вирішенні проблеми одночасного зміцнення западин та поверхонь профілю конічної нарізі, а саме, різних довжин бокових поверхонь витка конічної нарізі, шляхом модифікації його бокових деформуючих елементів. За рахунок цього спрощується технологія виготовлення інструмента, забезпечується підвищення періоду стійкості інструменту, стабільність параметрів зміцненого шару робочої поверхні профілю конічної замкової нарізі на елементах бурильних колон, а це покращує якість, продуктивність та економічність фрикційного зміцнення конічних замкових нарізей. Зміцнення здійснювалося на токарно-гвинторізному верстаті 16К20. Були вибрані такі режими зміцнення: максимальне зусилля накатування - 20 кН. Максимальна швидкість обробки 20 м/хв. На машині ИМА-50 проведено експериментальні дослідження втомної міцності зміцнених запропонованим інструментом нарізевих деталей нафтопромислового обладнання 40ХН. Під час розроблення методики випробувань деталей на втомну міцність був прийнятий спосіб навантаження зразка за схемою чистого згину з обертання. Встановлено, що втомна міцність зміцнених деталей, виготовлених із сталі 40ХН, була у 1,15 - 1,2 рази вищою за втомну міцність незміцнених деталей із того самого матеріалу. Встановлено, основні фактори, що забезпечують збільшення втомної міцності конічного нарізевого з'єднання деталей.


Індекс рубрикатора НБУВ: К721.110.16

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського