Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (25)
Пошуковий запит: (<.>A=Тимофєєва С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Тимофєєва С. В. 
Визначення кількісного вмісту гідроксикоричних кислот в сировині канни садової (Canna x hybrida HORT.) / С. В. Тимофєєва, І. О. Журавель // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 26. - С. 413-417. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Для розширення номенклатури лікарської рослинної сировини та розробки нових вітчизняних фітозасобів ведеться поглиблене вивчення культивованих видів лікарських рослин, що широко представлені на території України. Однією з таких рослин є канна садова (КС). Мета роботи - детальне фітохімічне вивчення КС було проведено кількісне визначення вмісту гідроксикоричних кислот в листях, кореневищах та коренях КС. За допомогою спектрофотометричного методу на спектрофотометрі Mecasys Optizen POP було визначено кількісний вміст гідроксикорічних кислот, який становив: 6,93 % в листях, 4,08 % в кореневищах, 2,50 % в коренях в перерахунку на хлорогенову кислоту. Висновок: результати будуть враховані під час розробки проекту методів контролю якості на лікарську рослинну сировину та фітозасоби на її основі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Тимофєєва С. В. 
Вивчення фенолкарбонових кислот в листках, кореневищах та коренях канни садової методом високоефективної рідинної хроматографії / С. В. Тимофєєва, О. А. Кисличенко, І. О. Журавель // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2017. - Вип. 28. - С. 464-470. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати вивчення фенолкарбонових кислот (ФКК) в листках, кореневищах і коренях канни садової. Раніше за допомогою спектрофотометричного методу на спектрофотометрі Mecasys Optizen POP авторами був визначений кількісний вміст гідроксикоричних кислот в листках, кореневищах і коренях канни садової. Тому для більш детального дослідження сировини канни садової вивчено ФКК за допомогою методу високоефективної рідинної хроматографії (ВЕРХ). Мета роботи - дослідження ФКК для більш детального вивчення фітохімічного складу листків, кореневищ і коренів канни садової. За допомогою методу ВЕРХ на рідинному хроматографі, обладнаному діодноматричним детектором Shimadzu HPLCsystem, ser. було досліджено ФКК в листках, кореневищах та коренях канни садової. За допомогою методу ВЕРХ було вивчено ФКК в досліджуваній сировині канни садової. В листках ідентифіковано кофейну кислоту, вміст якої складав 0,0244 +- 0,0100 %. В кореневищах знайдено 0,1590 +- 0,0100 % галової кислоти, в коренях - 0,0196 +- 0,0100 % кофейної кислоти. В листках, кореневищах та коренях також містилася в слідових кількостях розмаринова кислота. Висновок: результати будуть враховані під час розробки проекту методів контролю якості на лікарську рослинну сировину та фітозасоби на її основі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11канна садова

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Тимофєєва С. В. 
Фармакогностичне дослідження канни садової та створення лікарських засобів на її основі : автореф. дис. ... канд. фармацевт. наук : 15.00.02 / С. В. Тимофєєва; Національний фармацевтичний університет. - Харків, 2018. - 24 c. - укp.

Вперше проведено комплексне фармакогностичне дослідження листя, квіток, кореневищ та коренів канни садової. У досліджуваній сировині встановлено наявність та кількісний вміст полісахаридів, карбонових кислот, фенольних сполук, речовин терпенової природи, мікро- та макроелементів. Вперше проведено вивчення фракційного складу полісахаридних комплексів досліджуваних видів сировини. Методом ГХ ідентифіковано та визначено кількісний вміст 14 аліфатичних насичених та ненасичених монокарбонових (жирних) кислот, 54 компоненти леткої фракції сировини, 25 стероїдних та тритерпенових сполук. Методом ВЕРХ у сировині канни садової ідентифіковано 5 фенолкарбонових кислот та 1 флавоноїд, встановлено їх кількісний вміст. Методом атомно-абсорбційної спектроскопії ідентифіковано 14 мінеральних елементів та визначено їх кількісний вміст. Вміст важких металів у досліджуваній сировині канни садової знаходився в межах гранично допустимих концентрацій. Установлено морфолого-анатомічні ознаки листя канни садової, визначено показники якості за вимогами ДФУ та технологічні параметри. З листя канни садової одержано настойки, які виявляють антимікробну активність, для сухого екстракту встановлено помірну антимікробну та протизапальну дії. Розроблено проекти МКЯ "Канни садової листя", "Канни садової листя настойка" та "Канни садової листя екстракт сухий".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 канна садова

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435304 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського