Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Тишкун Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Тишкун Ю.  
Адміністративний ресурс: контекст теорії демократії / Ю. Тишкун // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 17. - С. 84-88. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто окремі аспекти теорії демократії стосовно політичних виборів як одного з головних чинників практичного забезпечення влади народу. Обгрунтовано висновок про те, що адміністративний ресурс є логічним наслідком функціонування державної бюрократії, яка природно намагається посилити свої політичні позиції за рахунок маніпуляції громадською думкою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Тишкун Ю.  
Історіографія Помаранчевої революції: нові перспективи дослідження громадянського суспільства в Україні / Ю. Тишкун // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 18. - С. 214-217. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто позиції вчених, що аналізують події Помаранчевої революції 2004 р. в Україні. Обгрунтовано висновок, що "Помаранчева революція" засвідчила політичне значення руху добровільних громад, а також перспективність розвитку громадянського суспільства у країні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Тишкун Ю.  
Раціоналізація державної бюрократії: російський досвід висвітлення проблеми / Ю. Тишкун // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2007. - Вип. 19. - С. 148-153. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено становлення бюрократії в Росії протягом XIX - XXI ст., відносини бюрократії та громадянського суспільства. Обгрунтовано висновок, що представники суспільної науки досліджують форми контролю інститутів громадянського суспільства над російською бюрократією.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641.20 + Х2(4РОС)5/6-621.01-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Тишкун Ю.  
Проблема взаємозв'язку громадянського суспільства і державної бюрократії в Україні: деякі сучасні аспекти історіографії дослідження / Ю. Тишкун // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2009. - Вип. 21. - С. 167-171. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто взаємодію громадянського суспільства та державної бюрократії. Зроблено висновок, що позиції українських дослідників відповідають напрацюванням західної наукової традиції стосовно теоретичних, а також практичних способів забезпечення взаємодії інститутів громадянського суспільства та державного апарату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + С5*333.641.20 + Ф022.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Тишкун Ю. Я. 
Інституціоналізація громадянського суспільства в Україні як чинник раціоналізації державної бюрократії : автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Ю. Я. Тишкун; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2009. - 19 c. - укp.

Комплексно досліджено проблему впливу інституціоналізації громадянського суспільства на успішність раціоналізації державної бюрократії. Наведено систему впливу інститутів (організацій) та інституцій (норм) громадянського суспільства на раціоналізацію бюрократії, складовими якої є політичні, правові, соціокультурні впливи громадянського суспільства на апарат держави. У процесі аналізу підходів до розуміння інституціоналізації громадянського суспільства уточнено її значення для покращання функціонування державної бюрократії. Розглянуто проблему взаємодії державної бюрократії та громадянського суспільства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Тишкун Ю.  
Генеза державної бюрократії в Німеччині: історико-політологічний аналіз / Ю. Тишкун // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2011. - Вип. 23. - С. 47-52. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто генезу державної бюрократії в Німеччині від моменту її появи до краху німецької державності внаслідок Другої світової війни. Обгрунтовано, що формування державної бюрократії та її раціоналізація відбувались передусім під впливом правлячої політичної еліти та верхівки державного апарату, переважно у відповідь на зовнішньополітичні виклики, які ставили завдання побудови ефективної "державної машини".


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*422.6*422.54 + Ф032.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Тишкун Ю.  
"Третій сектор" в Україні у контексті реалізації зовнішньополітичних інтересів держав Заходу / Ю. Тишкун // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2010. - Вип. 22. - С. 124-129. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розглянуто проблему реалізації зовнішньополітичних інтересів "великих" держав Заходу, а також Росії в Україні. Зокрема осмислено специфіку впливу держав Заходу на формування громадянського суспільства в Україні, через які реалізуються цілі цих держав. Стверджено, що метою держав Заходу є забезпечення прозорості та прогнозованості української зовнішньої політики через обмеження можливостей для зовнішньо-політичного "маневру" української політичної еліти, що має досягатись через забезпечення підконтрольності останньої стосовно українського громадянського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.3 + Ф3(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Тишкун Ю.  
В. Липинський про бюрократію ("Листи до братів-хліборобів"): до проблеми визначення теоретичного підгрунтя поглядів / Ю. Тишкун // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2012. - Вип. 24. - С. 20-26. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто формування поглядів В. Липинського на бюрократію під впливом ідей Ж. Сореля, Р. Міхельса, К. Маркса, А. де Токвіля. Стверджено, що основу його поглядів становлять ідеї про бюрократію, запозичені у Ж. Сореля та Р. Міхельса. Зазначено, що під час розгляду проблеми бюрократії вітчизняний мислитель не звертався до ідей М. Вебера.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)503 + С5*422.411

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Тишкун Ю. 
В'ячеслав Липинський і Макс Вебер: спроба порівняльного аналізу біографій у контексті теорії інтелектуальних мереж Рендалла Коллінза / Ю. Тишкун // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2013. - Вип. 25. - С. 39-43. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто наукові біографії В. Липинського і М. Вебера. На підставі їх порівняння доведено, що особливості біографії останнього надали змогу йому встановити більше наукових знайомств і тому "накопичити" більший "обсяг" культурного капіталу та досягнути більших успіхів, ніж В. Липинському.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)503 + С5 г-2.19 + С5 г-2.231 + С5 г(7СПО)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Тишкун Ю. 
До проблеми змістового наповнення терміна "світова політика" / Ю. Тишкун // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв.. - 2014. - Вип. 26. - С. 38-43. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто проблему змісту терміна "світова політика". Констатовано, що сучасні дослідники не прийшли до консенсусу з приводу змістовного наповнення і не сформулювали остаточного визначення терміна. Для вирішення проблеми використовують термінологічний аналіз понять "світ", "політика", "світова політика", застосовний у лінгвістиці. Підкреслено, що поняття "світ" як одне з найбільш багатозначних і широких, у межах політичної науки можливо використовувати лише в двох значеннях: "світ" як Всесвіт і "світ" як "життєвий простір", визначений межами певної культури (національної, цивілізаційної) і сфери комунікації, що її формує. Зазначено, що світова політика як всесвітня є неможливою за визначенням. Натомість світова політика як політика в межах певного "життєвого світу" по суті є політикою в межах певної цивілізації (в розумінні С. Гантінгтона) та між цивілізацями. З огляду на це, можна стверджувати, що світова політика в буквальному розумінні є явищем ідеальним, трансцедентним і тому нереальним для досягнення. Замість нього краще вживати складний термін "глобальна політика", як такий, що точніше відображає політичні процеси на глобальному рівні, оскільки "світова" та "глобальна" політики співвідносяться подібно до демократії та поліархії, за Р. Далем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф2(0) + Ш103.4:Ф2(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Тишкун Ю. 
Специфіка концептуалізації поняття "глобальна політика" / Ю. Тишкун // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розвитку. - 2015. - Вип. 27. - С. 41-47. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Стверджується про поширеність терміна "глобальна політика" за відсутності його чіткого визначення. Зроблено спробу його окреслити за допомогою праць Е. Хейвуда, Н. Косолапова і Дж. Модельскі. Вказано, що поняття позначає боротьбу за владу у межах планети, її використання для реалізації курсу глобального управління та функціонування політичної системи Землі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф. в + Ф03 + Ф02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Тишкун Ю. 
Актуальні проблеми функціонування державної бюрократії в Україні: історико-політологічний аспект / Ю. Тишкун // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розвитку. - 2008. - Вип. 20. - С. 133-138. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено особливості становлення бюрократії в Україні протягом X - XX ст., відносини бюрократії та громадянського суспільства. Обгрунтовано висновок, що особливості історичної генези української державності не сприяли формуванню державної бюрократії в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)123 + Т3(4УКР)-299

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Тишкун Ю. 
Рівні та типи дискурсу глобальної політики / Ю. Тишкун // Humanitarian Vision. - 2015. - 1, № 2. - С. 61-66. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Проаналізовано дискурс глобальної політики як її "тексту", його змісту й особливостей, складових. В основу праці покладено адаптацію ідей про дискурс Р. Барта, М. Фуко, Т. ван Дейка щодо глобальної політики. Стверджується, що дискурс як "мова" глобальної політики опосередковує та формує уявлення про це явище - як наукові, так і повсякденні, містить усю наявну інформацію про нього. Цей дискурс формується структурою "мови" глобальної політики та її соціальним контекстом, а також когнітивними схемами індивідів, які сприймають інформацію, їх "суперструктурами".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф06 + С5 в663.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Тишкун Ю. 
Історія і зміст лінійної концепції глобального розвитку / Ю. Тишкун // Humanitarian Vision. - 2016. - 2, № 1. - С. 53-60. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Розглянуто поняття глобального розвитку - змін людства: кількісних (його матеріальних показників) і якісних (його природи), структурних. Стверджено, що ідейні витоки концепції розвитку закорінені в есхатології, вігівському баченні прогресу, стадіальних (позитивістських, марксистських) теоріях історії. Констатовано, що у зазначених теоріях розвиток ("прогрес", історія) трактують як лінійне, поступове розгортання досягнень людства. Натомість циклічний, нелінійний розвиток людства з ідейних мотивів визначається як неможливий. Зміна кількісного глобального розвитку якісним забезпечується через біфуркацію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф06

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Білорусько-українське пограниччя: етнополітичні, мовні та релігійні критерії самоідентифікації населення : монографія / І. Паршин, Ю. Павлович, В. Бароўская, Т. Польовий, Д. Юрчак, Ю. Тишкун, Л. Войтович, О. Русина, К. Мядзведзеў, О. Реєнт, І. Патер, М. Литвин, І. Соляр, А. Баган, А. Трембецький, Н. Колб, І. Орлевич, Р. Давидюк, А. Бараноўскі, К. Івангородський, В. Іванова, Г. Дидик-Меуш, О. Заневич, М. Гнатюк, Т. Пастух, С. Лук'янченко, Л. Скорич, О. Муравський, Я. Марченко, В. Виздрик, П. Ткачук, Л. Халула, О. Піх, В. Шарая, П. Скурко; ред.: І. Патер; Національна академія наук України, Інститут українознавства імені І. Крип'якевича. - Львів : Ін-т українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, 2021. - 453 c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp. - bel.

Схарактеризовано процес формування українсько-білоруського кордону крізь призму суспільно-політичних і військових процесів. Досліджено проблеми формування етнічної ідентичності (самоідентифікації) населення українсько-білоруського пограниччя. Проаналізовано значення кордону в щоденних практиках мешканців прилеглих територій. Досліджено вплив соціокультурних, суспільно-політичних чинників на українсько-білоруські відносини. Вказано на особливості трансформації сприйняття кордону після відновлення української та білоруської державності. Доведено важливе значення культурної спадщини пограниччя у процесі кристалізації національної ідентичності, сучасних міждержавних відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР),9,(4БІЛ),4 + Т3(4УКР)5/64-64-64(БІЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70863 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського