Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Топольнікова Я$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Топольнікова Я. В. 
Розробка амперометричного біосенсора на основі лактатоксидази для визначення лактату / Я. В. Топольнікова, І. С. Кучеренко, Л. В. Шкотова, І. І. Хоменко, С. В. Дзядевич, О. О. Солдаткін // Сенсор. електроніка і мікросистем. технології. - 2016. - 13, № 1. - С. 87-97. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.135-3 + Е0*725.111.4*871

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24835 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Топольнікова Я. В. 
Розробка амперометричної біосенсорної системи для одночасного вимірювання пірувату і лактату / Я. В. Топольнікова, Д. В. Книжникова, І. С. Кучеренко, С. В. Дзядевич, О. О. Солдаткін // Сенсор. електроніка і мікросистем. технології. - 2017. - 14, № 4. - С. 13-26. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Описано розробку біосенсорної системи, що складається з двох монобіосенсорів на основі піруватоксидази та лактатоксидази для визначення пірувату та лактату, відповідно. Для іммобілізації ензимів у складі біоселективної мембрани було використано метод захоплення в полімер PVA-SbQ на поверхні амперометричного перетворювача. Як перетворювачі виступали платинові дискові електроди. В роботі було підібрано єдині умови виготовлення та функціонування монобіосенсорів для поєднання їх у біосенсорну систему. Було досліджено оптимальні умови іммобілізації ензимів та параметри буферного розчину для одночасної роботи біосенсорів, зокрема pH, буферну ємність та іонну силу. Перевірено перехресний вплив субстратів та кофакторів на роботу ензимів. Біосенсорна система характеризувалась гарною операційною стабільністю та відтворюваністю відгуків на піруват та лактат. Одержані аналітичні характеристики біосенсорної системи свідчать про можливість її використання для аналізу лактату та пірувату в реальних біологічних рідинах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.135

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кучеренко Д. Ю. 
Масив ферментних біосенсорів для визначення концентрацій нейротрансмітерів та метаболітів / Д. Ю. Кучеренко, І. С. Кучеренко, О. О. Солдаткін, Я. В. Топольнікова, Д. В. Книжникова, С. В. Дзядевич, О. П. Солдаткін // Сенсор. електроніка і мікросистем. технології. - 2018. - 15, № 2. - С. 39-53. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - перевірка можливості створення масиву ферментних біосенсорів для одночасного визначення шістьох речовин у водних розчинах. Ферменти, селективні до глутамату, глюкози, холіну, ацетилхоліну, лактату та пірувату, було іммобілізовано на поверхнях амперометричних перетворювачів. Досліджено вплив pH, іонної сили та буферної ємності розчину на відгуки біосенсорів; оптимізовано умови одночасної роботи всіх біоселективних елементів. Одержано дані про відсутність перехресного впливу субстратів всіх використаних ферментативних систем; показано високу селективність біосенсорів і відсутність впливу інтерферуючих речовин на їх роботу. Створений масив біосенсорів мав хорошу відтворюваність відгуків та стабільність під час зберігання. Використання однакових перетворювачів і схожих умов іммобілізації ферментів роблять біосенсорний масив перспективним для масового виготовлення. Біосенсорний масив придатний для одночасного, швидкого та простого визначення речовин у водних зразках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.135-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кучеренко І. С. 
Оптимізація процедури визначення лактату та пірувату у сироватці крові за допомогою біосенсорної системи / І. С. Кучеренко, Я. В. Топольнікова, Д. В. Книжникова, О. О. Солдаткін // Сенсор. електроніка і мікросистем. технології. - 2018. - 15, № 3. - С. 31-42. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - оптимізація процедури одночасного визначення концентрацій лактату та пірувату в сироватці крові людини з використанням біосенсорної системи. Система складалась з двох амперометричних біосенсорів на основі піруватоксидази та лактатоксидази відповідно, що підключались до однієї вимірювальної схеми та одночасно працювали в єдиній вимірювальній комірці. Перевірено залежність відгуків біосенсорної системи від ступеня розведення сироватки крові в робочій комірці. Досліджено відтворюваність відгуків і зміну калібрувальних кривих біосенсорної системи у разі роботи з сироваткою крові. Визначено концентрації лактату, пірувату та їх співвідношення в зразках сироватки крові і показано високу кореляцію одержаних результатів з даними контрольного методу. Доведено, що запропонована біосенсорна система придатна для швидкого визначення лактату, пірувату та їх співвідношення і може бути використана під час медичної діагностики відповідних захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.135

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Топольнікова Я. В. 
Розробка біосенсорної системи для одночасного визначення концентрацій лактату та пірувату в біологічних рідинах для клінічної діагностики : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.20 / Я. В. Топольнікова; Національна академія наук України, Інститут молекулярної біології і генетики. - Київ, 2019. - 25 c. - укp.

Дисертація присвячена розробці біосенсорної системи для визначення концентрацій лактату та пірувату та їхнього співвідношення в сироватці крові з метою застосування для клінічної діагностики. Розроблено лактат- і піруват-чутливі монобіосенсори та біосенсорну систему для одночасного визначення лактату і пірувату, створено їхні діючі лабораторні прототипи. Підібрано оптимальний метод іммобілізації ензимів, склад робочого буферного розчину. Досліджено основні аналітичні характеристики біосенсорної системи. Вивчено вплив параметрів буферного розчину (рН, іонна сила, буферна ємність) на роботу біосенсорної системи. Досліджено відтворюваність та операційну стабільність, а також стабільність системи при зберіганні. Показано відсутність перехресного впливу субстратів та кофакторів монобіосенсорів при їх одночасній роботі. Розроблену біосенсорну систему апробовано у складі мультибіосенсора для вимірювання лактату, пірувату, глюкози, глутамату, холіну та ацетилхоліну. За допомогою розробленої системи проведено вимірювання вмісту лактату та пірувату у реальних зразках сироватки крові. Показано високу кореляцію отриманих даних з контрольним методом вимірювання – спектрофотометрією. Отриманий лабораторний прототип біосенсорної системи може бути використаний як основа для випуску промислових економічно вигідних приладів для клінічної діагностики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р345.1 с05

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439187 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського