Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Тортіка О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Тортіка О. О. 
Військова справа протоболгарських племен Східної Європи у дохозарські часи (V - VII ст. н.е.) / О. О. Тортіка // Сх. світ. - 2003. - № 4. - С. 98-108. - Бібліогр.: с. 106-108. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)416.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21929 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Тортіка О. О. 
Історія Північно-Західної Хазарії в дореволюційній та ранній Радянській (1920 - 1940 рр.) історіографії: підходи та методи / О. О. Тортіка // Вісн. Харк. держ. акад. культури: Зб. наук. пр. - Х., 2007. - Вип. 21. - С. 43-50. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Розвинуто теоретичне підгрунтя для критичного аналізу дореволюційної та ранньої радянської історіографії, присвяченої вивченню населення лісостепового варіанта салтово-маяцької культури (СМК) - Північно-Західної Хазарії VIII - X ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)432.11 + Т3(2)413.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Тортіка О. О. 
Алано-болгарське населення Північно-Західної Хазарії в етносоціальному та геополітичному просторі півдня Східної Європи : Автореф. дис... д-ра іст. наук / О. О. Тортіка; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2007. - 36 c. - укp.

Вивчено історичні процеси, що відбувалися наприкінці VII - у третій чверті X ст. у середовищі алано-болгарського населення Північно-Західної Хазарії - у лісостеповому Подонні - Придонеччі. Історію цього регіону розглянуто у межах військово-політичної та державної структури Хазарського каганату, а також у взаємозв'язку з існуючою системою соціально-економічних відносин і торгових шляхів. Завдяки комплексному аналізу фрагментарних даних письмових, нумізматичних й археологічних джерел, здійсненому у просторово-часовому контексті, одержано цілісну картину історичного розвитку алано-болгарського населення Північно-Західної Хазарії наприкінці VII - у третій чверті X ст. Визначено основні характеристики цього населення (етнічні, соціальні, геополітичні), відтворено напрями та ймовірні перспективи його розвитку, форми контактів з сусідами, причини загибелі та зникнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)413.5 + Т3(45)413.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348876 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Тортіка О. О. 
Історична географія та населення Великої Болгарії (630-660 рр. н.е.): Методика дослідження кочових суспільств середньовіччя : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О. О. Тортіка; Ін-т сходознавства ім. А.Кримського НАН України. - Х., 1999. - 19 c. - укp.

Досліджено історію та історічну географію господарства і народонаселення Великої Болгарії Кубрата. Запропоновано нову методику історичного дослідження кочових спільнот на підставі розгляду їх еколого-господарчих та еколого-демографічних характеристик. Доведено, що кочове господарство та існуюче на його засадах суспільство перебуває під впливом ряду взаємопов'язаних соціальних, господарчих та екологічних закономірностей, які обумовлюють його добробут, кількість населення, військову активність кочівників. Цю систему закономірностей було втілено у формулу і використано як науковий метод для визначення кордонів та кількості населення Великої Болгарії Кубрата. Визначено основні фактори, що впливали на життя традиційної кочової спільноти, а також відповідні їм абсолютні та відносні показники. Запропоновано варіант локалізації Великої Болгарії та її племінного поділу, з'ясовано кількість її населення (у межах 200 тис. чоловік).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т218(4БОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307681 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського