Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Трощинський Б$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Мислович М. В. 
Створення універсальної системи підвищення надійності та подовження ресурсу при будівництві та реконструкції мостових та будівельних конструкцій з використанням акустичного каротажу та віброударної діагностики / М. В. Мислович, Л. Б. Остапчук, Р. М. Сисак, А. Д. Городжа, Ю. О. Новотарський, Б. О. Трощинський // Техн. диагностика и неразрушающий контроль. - 2016. - № 3. - С. 11-16. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розроблено універсальну комп'ютерну систему, призначену для дефектоскопії мостових і будівельних конструкцій з використанням методів акустичного каротажу та віброударної діагностики. Мета дослідження проекту - підвищення надійності та подовження ресурсу під час будівництва та реконструкції мостових і будівельних конструкцій шляхом розроблення та впровадження відповідних технічних засобів. Застосування розробленої системи надасть можливість визначати ступінь надійності несучих залізобетонних конструкцій, у тому числі у процесі відновлення об'єктів, частково зруйнованих внаслідок стихійних лих, техногенних та інших катастроф.


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.2-082.05 + Н5-082.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Герцик С. М. 
Моделі хвильових процесів в об'єктах кінцевих розмірів та їхнє використання для діагностики електротехнічного обладнання / С. М. Герцик, А. Д. Городжа, М. В. Мислович, О. Д. Подольцев, Р. М. Сисак, Б. О. Трощинський // Техн. електродинаміка. - 2018. - № 2. - С. 86-94. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто питання побудови математичних моделей хвильових процесів, що збуджуються у суцільних об'єктах кінцевих розмірів ударним впливом, та їх комп'ютерної реалізації на основі еквівалентних електричних кіл завдяки існуючій електромеханічній аналогії. Розроблено ймовірнісні моделі вібраційних хвильових процесів, що поширюються у шихтованих магнітопроводах трансформаторів, за результатами дослідження яких обгрунтовано діагностичні ознаки для визначення ступеня пресування цих магнітопроводів. Проведено імітаційне моделювання поширення ударної хвилі по досліджуваному об'єкту. За результатами моделювання вибрано параметри і характеристики, які описують процес поширення ударної хвилі у шихтованому магнітопроводі, високовольтних вимикачах та у пальових конструкціях сейсмостійких фундаментів для електротехнічного обладнання.


Індекс рубрикатора НБУВ: З26-082.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Городжа К. А. 
Електромагнітні процеси в імпульсному електродинамічному випромінювачі для збудження пружних коливань у бетонних конструкціях / К. А. Городжа, О. Д. Подольцев, Б. А. Трощинський // Техн. електродинаміка. - 2019. - № 3. - С. 23-28. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проведено чисельний кінцево-елементний аналіз електромагнітних процесів в імпульсному електродинамічному випромінювачі для збудження пружних коливань у бетонних конструкціях для двох варіантів його конструктивного виконання - без шихтованого магнітопроводу та з магнітопроводом, в пазу якого розташований багатовитковий індуктор. При цьому розглядається коло-польова модель, що враховує залежність розрядного струму ємнісного накопичувача від характеру дифузії магнітного поля в об'ємі струмопровідної пластини. Показано, що електромагнітна сила, яка діє на цю пластину протягом першої напівхвилі розрядного струму, змінюється у часі як функція, близька до дзвіноподібної, що важливо для здійснення діагностики бетонних конструкцій. Наявність магнітопроводу при одних і тих самих параметрах розрядного кола, розмірах індуктора і пластини призводить до збільшення тривалості та амплітуди силового імпульсу приблизно на 30 %. Також у разі використання магнітопроводу відбувається перерозподіл електромагнітних сил так, що провідники індуктора розвантажуються від їх дії, а магнітопровід відчуває значне силове навантаження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-082.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бондарчук О. В. 
Формування навчаючих сукупностей для інформаційно-вимірювальних систем діагностики електротехнічного обладнання з урахуванням результатів його віброударних випробувань / О. В. Бондарчук, М. В. Мислович, Т. Г. Соболевська, В. В. Твердяков, Б. О. Трощинський // Пр. Ін-ту електродинаміки НАН України. - 2020. - Вип. 55. - С. 115-127. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено основні вимоги до систем діагностування електроенергетичного обладнання з урахуванням концепції Smart Grid. Розглянуто деякі результати, що стосуються питань утворення вібраційних діагностичних сигналів уокремих вузлах електротехнічного обладнання за допомогою ударних впливів. Запропоновано основні складові до інформаційного забезпечення для систем діагностики електротехнічного обладнання, беручи до уваги основні вібраційні складові, що утворюються за зовнішнього ударно-вібраційного збудження досліджуваних об'єктів. Розглянуто деякі складові цього забезпечення, серед яких - математичні моделі діагностичних сигналів, а також моделі, що описують багаторезонансну структуру вібрацій досліджуваних вузлів електротехнічного обладнання. Запропоновано та досліджено форми представлення навчаючих сукупностей, що відповідають певним технічним станам вузлів електротехнічного обладнання, зважаючи на багаторезонансну структуру їх вібрацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: З26-082.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Трощинський Б. О. 
Комп'ютеризована система діагностики залізобетонних паль на основі акустичних методів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / Б. О. Трощинський; Національна академія наук України, Інститут електродинаміки. - Київ, 2021. - 20 c. - укp.

Розв'язано актуальну науково-прикладну задачу з розробки моделей, методів і створення дослідного зразка універсальної комп'ютеризованої системи із сумісним застосуванням методів віброударної діагностики й акустичного каротажу, що їх реалізує, задля діагностування технічного стану залізобетонних паль фундаментів глибокого закладення (ФГЗ). Уперше розроблено інформаційне забезпечення задля сумісного використання методів віброударної діагностики й акустичного каротажу залізобетонних паль на основі обґрунтованих математичних моделей діагностичних сигналів, алгоритмічно-програмного забезпечення статистичного оцінювання ознак і реалізації їх за допомогою ІВС діагностики. Подальшого розвитку набули математичні моделі віброакустичних діагностичних сигналів, що утворюються за ударного збудження у тілі досліджуваної залізобетонної палі та які враховують особливості ґрунтів, де занурюється досліджуваний об'єкт. Теоретично обґрунтовано діагностичні ознаки, що дають змогу визначати технічний стан досліджуваної палі. Розроблено структурну схему, виготовлено й експериментально перевірено дослідний зразок ІВС діагностики залізобетонних паль, у якій, на відміну від відомих систем, передбачено сумісне використання методів віброударної діагностики й акустичного каротажу. Завдяки такому підходу значно розширено можливості методів і підвищено точність та вірогідність результатів обстеження. Вперше запропоновано й експериментально перевірено оригінальний інтерфейс дослідного зразка, який дає змогу наочно з використанням попередньо сформованих навчаючих сукупностей (банком даних) і кількісними оцінками визначати технічний стан виготовленої залізобетонної палі. На основі проведених експериментів сформовано банк даних, який містить необхідні відомості для прийняття рішень щодо того, чи довжина зануреної палі відповідає розрахунковому значенню, одержаному на основі вимірювань за допомогою створеного зразка. Розроблено методику та на її основі створено технологію практичного використання банку даних для діагностики будівельних конструкцій і технологічного обладнання, яка базується на статистичних методах, що дають можливість приймати рішення з наперед заданими ймовірностями помилок першого та другого роду. Окреслено перспективи застосування розробленої системи діагностики, а саме: підвищення експлуатаційної надійності ФГЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.5-043 + Н581.5-082.05 с3

Шифр НБУВ: РА450250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського