Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Турчаніна О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Турчаніна О. М. 
Пошук нових показників для оцінювання схильності вугілля до самозаймання / О. М. Турчаніна // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Хім. науки і технології. - 2008. - Т. 79. - С. 50-53. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Числово досліджено структуру (на мікробіологічному та надмолекулярному рівні) та поведінку у процесах термічної деструкції вугілля Донецького басейну з різною схильністю до самозаймання. Запропоновано нові показники для більш точної оцінки схильності вугілля до самозаймання: вміст найважливіших біомаркерів бактерій (стеранів, гопанів, дитерпеноїдів) і дибензотіофену, показники надмолекулярної організації вугілля та максимальна швидкість втрати маси в процесі деструкції.


Індекс рубрикатора НБУВ: И183.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Хім.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Турчаніна О. М. 
Особливості термічної деструкції вугілля різних генетичних типів : Автореф. дис... канд. хім. наук : 02.00.13 / О. М. Турчаніна; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. - Донецьк, 2004. - 21 c. - укp.

Вивчено структуру, реакційну здатність вугілля різних генетичних типів за відновленістю (ГТВ), досліджено процеси його термічної та термохімічної деструкції. Виявлено різницю у складі та структурі різновідновленого вугілля за даними екстракції, DRIFT-спектроскопії, рентгенофазового аналізу, оптичної мікроскопії, елементного та технічного аналізів залежно від умов його формування на стадії діагенезу. Установлено показники, які характеризують генетичний тип за відновленістю низькометаморфізованого вугілля Донецького басейну. Запропоновано математичну модель, яка описує залежність виходу легких речовин від вмісту органічної сірки та дозволяє прогнозувати технологічні властивості вугілля у межах однієї марки. Проаналізовано стан вугілля різних ГТВ у різних процесах піролізу (напівкоксуванні, коксуванні, піролізі у потоці водяної пари). Показано різницю у виході та складі продуктів термічної деструкції та розподілі сірки у них. Установлено, що з використанням попередньої хімічної обробки є можливість впливати на дані процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л522/528

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бутузова Л. Ф. 
Коксування вугільних сумішей з великим вмістом слабоспікливого та сірчистого вугілля / Л. Ф. Бутузова, Р. В. Маковський, Г. Г. Клешня, Д. Ю. Мілов, Ю. С. Кафтан, О. М. Турчаніна, Г. М. Бутузов // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2015. - № 1/5. - С. 61-66. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проведено дослідно-промислове коксування нетрадиційних вугільних шихт із максимальним вмістом слабкоспікливих компонентів і спікливого донецького вугілля відновленого типу. Показано, що вугільні суміші, що містять до 50 % слабкоспікливого вугілля марки "Г" і до 70 % сірчистого вугілля марки "Ж", надає можливість одержати кокси, які за показниками якості задовольняють вимогам до металургійного коксу для внутрішнього ринку та для коксу спецпризначення. Домішка кам'яновугільного пеку в запропоновані вугільні суміші надає можливість поліпшити характеристики міцності коксу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського