Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Тушак С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Тушак С. Ф. 
Зміни кількісного складу гемолімфи у бджіл за використання препарату "Біоконтакт плюс" / С. Ф. Тушак, Т. О. Романишина, Ж. В. Рибачук, Л. Ф. Лемешинська // Біологія тварин. - 2018. - 20, № 2. - С. 82-88. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Опрацьовано дані літератури щодо імунітету бджіл, його формування. Проаналізовано роботи низки науковців щодо змін кількісного та якісного складу гемолімфи за використання відомих стимуляторів. Вивчено формування клітинного імунітету та проаналізовано зміни складу гемолімфи за дії природніх та штучних факторів. Проаналізовано та вивчено дію препарату "Біоконтакт плюс" у ролі стимулятора для бджіл літньої генерації. Визначено основні концентрації для використання у бджільництві з метою профілактики та лікування хвороб бджіл. Вивчено основні кількісні та морфологічні зміни клітинного складу гемолімфи при використанні препарату "Біоконтакт плюс" у визначених концентраціях. Проаналізовано склад гемолімфи при використанні препарату у високій концентрації. Підтверджено токсичність препарату у концентрації 0,3 %. Відзначено стимулювальну дію препарату за концентрації 0,1 та 0,15 %. Виявлено динаміку збільшення ряду клітин-попередників - пролейкоцитів та низки секреторних клітин - сферулоцитів та еноцитоїдів за цих концентрацій. Також зареєстровано зменшення клітин фагоцитарного ряду - еозинофілів та нейтрофілів за концентрації 0,15 та 0,1 %. Змін, що вказували б на стимулювальну дію препарату, у концентраціях 0,03 та 0,01 % не виявлено. Кількісні показники клітинного складу гемолімфи за цих концентрацій відрізнялись від контролю менш ніж на 1 %. Охарактеризовано деякі морфологічні зміни гемоцитів. За використання препарату у концентрації, що проявляла токсичний ефект, виявлено основні морфологічні зміни гемоцитів. На 3 - 8 добу досліду фіксували формування псевдоподій на протилежних полюсах фагоцитів, клітини набували веретеноподібної форми. Також спостерігали зміщення ядер у сферулоцитів при згодовуванні стимулятора в концентрації 0,3 %. Визначено етапи подальших досліджень для всебічного вивчення дії препарату "Біоконтакт плюс" на бджіл різних генерацій з метою створення оптимальної схеми використання препарату для профілактики та лікування заразних хвороб медоносних бджіл.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-2 + П871.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Тушак С. Ф. 
Удосконалення застосування "Ентеронорміну" та "Біоконтакту плюс" для профілактики ентеробактеріозів бджіл : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / С. Ф. Тушак; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2021. - 24 c. - укp.

Наведено результати епізоотологічного моніторингу за період 2008 - 2018 pp., визначено особливості нозологічного профілю заразних хвороб бджіл в умовах північно-західної України. Вперше виділено нові збудники ентеробактеріозів бджіл - Е. aerogenes та К. pneumoniae, вивчено їх біологічні властивості й антагонізм щодо препаратів "Біоконтакт плюс" та "Ентеронормін". Вивчено токсикологію ветеринарного препарату "Біоконтакт плюс", визначено його оптимальні концентрації, проаналізовано вплив на тривалість життя бджіл, нарощування розплоду та цитологічні показники гемолімфи бджіл. Запропоновано схему раціональної стимуляції бджолиних сімей препаратом "Біоконтакт плюс" через згодовування препарату з 50 % цукровим сиропом, або розпиленням апаратом "Росинка". За отриманими результатами теоретично й експериментально обґрунтовано методи раціональної стимуляції бджолосімей із використанням препарату "Біоконтакт плюс" для профілактики ентеробактріозів медоносних бджіл. Вивчено показники гемолімфи бджіл за застосування "Біоконтакту плюс" та "Ентеронорміну". Установлено оптимальні схеми застосування препаратів під час виникнення ентеробактеріозів бджіл. Обґрунтовано метод дезінфекції препаратом "Біоконтакт плюс" стільників та вуликів під час виникнення ентеробактеріозів бджіл.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.371.1-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450700 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського