Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Тяпкіна Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Тяпкіна Н. І. 
Демонологічна лексика української мови : Автореф. дис... канд. філол. наук / Н. І. Тяпкіна; Запоріз. нац. ун-т. - Запоріжжя, 2006. - 19 c. - укp.

Представлено демонолексику як розгалужену, неоднорідну систему з усіма властивими їй ознаками. У межах системи виділено лексико-семантичні групи - "Відьма", "Некродемономени", "Перевертень", "Змій", "Чорт", кожна з яких має домінанту - часто родову назву (біс, відьма, ворожбит, знахар, мавка, перевертень, чаклун, упир, чорт). Найголовнішими механізмами розвитку лексико-семантичної системи демонологічних найменувань є формування значень на базі існуючих понять, словотворення, запозичення. Еволюцію аналізованої лексико-семантичної системи простежено на рівні якісних і кількісних характеристик складових одиниць. Розширення семного складу лексичного значення спричинене відображенням у ньому елементів кількох картин світу: язичницької, що характеризується шанобливим ставленням до духів природи, та християнської з різко негативною оцінкою демонів зла. Як загальномовні одиниці демономени притаманні більшості стилів мови, проте у межах кожного з них вони набують певних семантичних модифікацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-31

Шифр НБУВ: РА341746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Коваленко П. О. 
Формально-змістове навантаження журналістських текстів музичного Інтернет-дискурсу / П. О. Коваленко, Н. І. Тяпкіна // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2012. - Вип. 3. - С. 60-64. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Зосереджено увагу на журналістських текстах музичного Інтернет-дискурсу, охарактеризовано їх жанрове та змістове навантаження. Інтернет-видання музичного дискурсу типологізовано за жанрами (стилями музики), віковою аудиторією, формою донесення, професійністю, географічними показниками та прив'язаністю до подій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.11 с51 + Щ313(4УКР)-2 с5:З97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Тяпкіна Н. І. 
Читабельність журналістських текстів / Н. І. Тяпкіна // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2015. - Вип. 2. - С. 121-124. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Висвітлено проблему читабельності журналістських текстів, яку автор пов'язує не лише з формальними параметрами тексту (довжиною слів, словосполучень, речень, семантичним навантаженням), а й з реалізацією категорії інформативності. Поняття читабельності журналістських текстів визначено як передумова розуміння (а не саме розуміння) та передбачено доступністю, новизною, цінністю та актуальністю текстів. Читабельність тексту пов'язана також з питаннями інформаційної потреби та інформаційного інтересу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.174.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Тяпкіна Н. І. 
Реалізація етнічних стереотипів у вітчизняному інформаційному просторі / Н. І. Тяпкіна, А. І. Лисак // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2015. - Вип. 3. - С. 74-77. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розкрито природу етнічного стереотипу як комплексного явища, що циркулює в соціальному просторі суспільства й цілеспрямовано чи бездумно використовується ЗМІ. Досліджено й узагальнено поняття "етностереотип" як специфічний різновид стереотипу, проаналізовано особливості функціонування зазначеного явища в українському інформаційному просторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Тяпкіна Н. І. 
Реалізація псевдореального світу в текстах засобів масової інформації / Н. І. Тяпкіна // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2017. - Вип. 4. - С. 186-190. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто питання реалізації псевдореального світу в текстах ЗМІ, пов'язані більшою мірою з розмитим розумінням розрізнення форм вираження реального та псевдореального світів. У дослідженні псевдореальність текстів засобів масової інформації розкрито, по-перше, через конфлікт реальності та відображення її через текст, по-друге, через свідоме чи несвідоме авторське викривлення інформаційних потоків. Умовність реалізації реального світу визначає мозаїчність текстів ЗМІ, фрагментарність подання інформації тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Тяпкіна Н. І. 
Сатирично-гумористичні тексти української блогосфери як інструмент відтворення дійсності / Н. І. Тяпкіна, М. М. Сарапій // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2021. - № 4. - С. 62-68. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета дослідження - характеристика сатирично-гумористичних текстів української блогосфери як інструменту відтворення дійсності та вияву громадянської журналістики. Для дослідження блогосфери використано методи аналізу й синтезу, систематизації даних та їх інтерпретації. Зроблено огляд літератури про творення сатирично-гумористичного ефекту в блогосфері, розглянуто наукові публікації про блоги, їх місце в публічному інформаційному просторі як інструменту відтворення дійсності. Для аналізу було залучено контент, що функціонує на відеохостингу YouTube, зокрема канали, що презентують сатирично-гумористичні тексти вітчизняного сегмента аналізованої платформи. Для виявлення популярних блогів проведено Інтернет-опитування. Інтерпретаційний метод надав змогу продемонструвати залежність сатирично-гумористичних текстів суспільної тематики від актуальної політичної ситуації в країні та суб'єктивної оцінки автором відтворюваних подій. На основі аналізу наукової літератури виділено характеристику блогу як образу реальності та інструменту відтворення дійсності. Окреслено популярні сатирично-гумористичні блоги, охарактеризовано й обгрунтовано їх функції та способи творення комічного ефекту. Блогосфера в системі масмедіа є потужною ланкою забезпечення комунікації та засобом донесення інформації. Через широке залучення реципієнтів формує стереотипи, настанови, упередження в суспільстві, а також зменшує чи збільшує соціальну напругу. Сатиричні й гумористичні тексти є важливим каналом передачі інформації від автора до аудиторії та одночасно засобом комунікації між самими реципієнтами. Блогери здатні залучати аудиторію до комунікації, а також здійснювати інформаційний, емоційний вплив за допомогою текстів. У зв'язку із цим необхідно розуміти виняткову важливість блогосфери для споживачів контенту, зокрема сатирично-гумористичного. У дослідженні визначено домінантні функції популярних сатирично-гумористичних блогів Олексія Дурнєва, BAMPER TV, Майкла Щура (Телебачення Торонто) на відеохостингу YouTube. Окреслено фактуальний складник аналізованих текстів. Результати дослідження можуть бути використані у процесі вивчення курсів спеціальності "Журналістика" з питань студіювання прикладних соціально-комунікаційних технологій; формування компетентностей, пов'язаних із творенням ефективних текстів у соціальних медіа, а також медіапрактиками для розуміння інструментів відтворення реальності в сучасному інформаційному просторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 с51 + Ч620.174.2 + Ш141.14-70

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:Соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського