Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Тішин О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Коцюмбас І. Я. 
Доклінічні дослідження ветеринарних лікарських засобів / І. Я. Коцюмбас, О. Г. Малик, І П. Патерега, О Л. Тішин, Ю. М. Косенко. - Л. : Тріада плюс, 2006. - 360 c. - укp.

Висвітлено найважливіші етапи доклінічного фармако-токсикологічного контролю якості ветеринарних лікарських засобів з використанням уніфікованих методичних підходів та запровадженням досвіду світової практики та провідних фахівців України. Розглянуто альтернативні методи визначення токсичності нових лікарських засобів, визначено особливості доклінічних досліджень на лабораторних тваринах. Описано засади установлення віддалених ефектів дії ветеринарних лікарських засобів та визначення токсичності кормів та кормових домішок. Викладено можливості оцінки мутагенної дії за допомогою мікроядерного методу на клітинах кісткового мозку тварин.

Освещены важнейшие этапы доклинического фармако-токсилогического контроля качества ветеринарных лекарственных средств с использованием унифицированных методических подходов на основе внедрения опыта мировой практики и ведущих специалистов Украины. Рассмотрены альтернативные методы определения токсичности новых лекарственных средств, определены особенности доклинических исследований на лабораторных животных. Описаны основы установления отдаленных эффектов действия ветеринарных лекарственных препаратов и определения токсичности кормов и кормовых добавок. Изложены возможности оценки мутагенного действия при помощи микроядерного метода на клетках костного мозга животных.


Індекс рубрикатора НБУВ: П853

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС42001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Огоновський Р. З. 
Регенераційний процес в неінфікованих ранах м'яких тканин за умов дії композиційної суміші похідних $E bold gamma-кротонолактону та Zn-карнозину / Р. З. Огоновський, Ю. Б. Пастернак, М. С. Регеда, І. П. Патерега, О. Л. Тішин, І. В. Струбіцький // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2008. - № 1. - С. 27-31. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.141-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Тішин О. Л. 
Фармакодинаміка препарату бровалевамізол 8 % порошок при визначенні на білих щурах його кумулятивних властивостей / О. Л. Тішин, Ж. М. Періг, І. П. Патерега, У. І. Тесарівська, О. Й. Сободош, Т. М. Висоцька // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2007. - Вип. 8, № 1/2. - С. 265-269. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено, що щодобове внутрішньошлункове введення препарату бровалевамізол 8 % порошок у зростаючих дозах протягом 20 діб визначення кумулятивних властивостей впливало на обмін білків і ліпідів, масу нирок і функціональний стан печінки, пригнічувало функцію органів кровотворення та знижувало імунний статус організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.617

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Малик О. Г. 
Визначення параметрів середньосмертельних доз препаратів філіксан та щитник, створених на основі кореневища папороті / О. Г. Малик, Ю. О. Приходько, Ж. М. Періг, О. Л. Тішин // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 3. - С. 226-230. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П853 + П857

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Тішин О. Л. 
Деякі біохімічні показники сироватки крові при вивченні патогенезу токсичної дії та відновлювальних властивостей організму білих щурів при тривалому введенні препарату клозаверм А / О. Л. Тішин // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 4. - С. 139-150. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

На підставі біохімічних показників сироватки крові надано динаміку, залежно від дози та тривалості введення, впливу клозаверму А на обмінні процеси, а також відновлювальних властивостей організму білих щурів, у ході вивчення токсичної дії препарату. Встановлено, що тривале введення препарату впливало на обмін білків та ліпідів і функціональний стан печінки та нирок, особливо у дозах, вищих за терапевтичну, однак не вплинуло на обмін вуглеводів, у цьому випадку 7-добове введення спричинило гострий токсикоз, а 14-добове - хронічний. Показано, що за 14-добового введення препарату 21-добовий період відновлення є недостатнім для нормалізації обмінів і функціонального стану внутрішніх органів, а за періоду реабілітації у 28 діб найвищі компенсаторні процеси були у тварин, яким вводили клозаверм А в терапевтичній дозі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.59 + Е60*732.2*725-642:Г2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Тішин О. Л. 
Токсикодинаміка бороцину : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.04 / О. Л. Тішин; Львів. акад. вет. мед. ім. С.З.Гжицького. - Л., 2002. - 19 c. - укp.

Вивчено токсикодинаміку Бороцину з визначенням параметрів токсичності в дослідах на інфузоріях, мишах, щурах та птиці. Встановлено мутагенну дію препарату та його здатність до кумуляції в організмі щурів та птиці. Розглянуто динаміку змін коефіцієнтів маси внутрішніх органів, гематологічних, біохімічних показників крові у щурів та молодняку птиці за умов хронічного токсикологічного впливу бороцину. Вивчено гістологічну структуру внутрішніх органів і процеси регенерації в щурів у разі тривалого його застосування. Встановлено кінетичні характеристики діючої речовини препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Тішин О. Л. 
Визначення на лабораторних тваринах кумулятивних властивостей препарату клозаверм А / О. Л. Тішин // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 442-449. - Библиогр.: 10 назв. - укp.

Встановлено, що клозаверм А проявляв у білих щурів кумулятивні властивості та відноситься до препаратів з вираженою кумуляцією, а у білих мишей не проявляв кумулятивних властивостей. Коефіцієнт кумуляції препарату у щурів за тестом "субхронічної токсичності" становить 0,88 одиниць, за методом Ю. С. Кагана та В. В. Станкевича - 1,0 одиниць, а у білих мишей за методом К. С. Ліма - 1,65 одиниць, тобто, клозаверм А не можна застосовувати багато разів. На перших порах введення препарат за доз, щодо вивчення кумуляції, підвищував масу тіла білих щурів і мишей, а починаючи з 5 доби у щурів та з 8 доби - у мишей, викликав її пониження. За 14-добового введення білим щурам клозаверму А в дозі 1/10 DL50, яка сумарно складала 2637,50 мг/кг і була в 50 разів більша від терапевтичної, установлено вплив препарату на обмін білків, ліпідів та імунну систему організму лабораторних тварин і коефіцієнти маси внутрішніх органів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.59 + П853 в648

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Тішин О. Л. 
Динаміка гістоструктурних змін печінки та серця білих щурів за вивчення токсичної дії препарату Клозаверм А / О. Л. Тішин, І. Я. Коцюмбас, Г. І. Коцюмбас // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2010. - Вип. 11, N 2/3. - С. 315-323. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855 + П853

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Коцюмбас І. Я. 
Показники мікроядерного тесту в еритроцитах крові білих щурів за одноразового та тривалого введення препарату клозаверм А / І. Я. Коцюмбас, О. Л. Тішин, І. П. Патерега, В. В. Стибель, М. В. Глечик // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2010. - Вип. 11, N 1. - С. 216-220. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.59 + П853

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Тішин О. Л. 
Показники неспецифічної резистентності при вивченні патогенезу токсичної дії та відновлювальних властивостей організму білих щурів при тривалому введенні препарату клозаверм А / О. Л. Тішин // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 3. - С. 447-452. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

На підставі імунологічних досліджень показано динаміку, залежно від дози та тривалості введення, впливу клозаверму А на показники природної резистентності, а також відновлювальних властивостей організму білих щурів у ході вивчення токсичної дії препарату. Встановлено, що тривале введення препарату впливало на імунну систему, особливо у дозах, вищих за терапевтичну. Показано, що за 7-добового введення клозаверму А, незалежно від дози, зменшувалась ЛАСК на тлі активного функціонального стану БАСК, ФАН та ІФ, а при 14-добовому введенні препарату в дозах, вищих за терапевтичну (1/10 DL50), збільшувалася маса селезінки, підвищувалася ФАН і зменшувалася ЛАСК. На 21 добу реабілітації після 14-добового введення клозаверму А у тварин, яким вводили препарат у терапевтичній дозі, нормалізувалася маса селезінки та пройшли компенсаторні процеси, а за 28-добовий період при дозах, більших за терапевтичну, ще проявлялася післядія препарату, про що вказувало збільшення активності БАСК, ФАН та ІФ і зменшення ЛАСК.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.59 + Е60*743.12-642:Г2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Тішин О. Л. 
Показники активності деяких ферментів сироватки крові у корів за введення препарату Е-селен у комплексі з клозавермом-А / О. Л. Тішин // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 1/2. - С. 271-275. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Показано вплив препарату Е-селен, під час застосування його разом з клозавермом-А, на активність ензимів у сироватці крові корів. Доведено, що одноразове введення інвазованим змішаними гельмінтами коровам препарату Е-селен у дозі 0,02 мл/кг разом з клозавермом-А в терапевтичній дозі, на третю добу інтенсивніше впливало на активність ферментів, ніж введення самого клозаверму-А, яке характеризувалося збільшенням активності АсАТ, що може свідчити про більш виражений сумісний вплив препаратів на печінку та серце. Надалі введення Е-селену нормалізувало до контрольних величин рівень активності АсАТ, яка була на 14 і 21 доби вірогідно вищою у необроблених корів та у тварин, яким вводили тільки клозаверм-А, проте не змінювало зменшення активності ЛФ.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.62-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Коцюмбас І. Я. 
Бактеріологічні властивості дезінфікуючого засобу Аеросан / І. Я. Коцюмбас, О. Л. Тішин, Р. В. Хом'як, Г. Т. Копійчук, Н. В. Крушельницька, О. Н. Козира, В. М. Малинівський, С. А. Пономарьова, М. К. Старчевський // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 3/4. - С. 211-214. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Наведено результати дослідів із вивчення бактеріологічних властивостей нового вітчизняного дезінфікуючого засобу Аеросан, який створюється на основі діючих речовин - бензилалконію хлориду, полігексаметиленбігуанідину та перекису водню. Надано результати ефективності, відносно музейних штамів мікроорганізмів, бактерицидного розведення, бактерицидної концентрації і фенольного коефіцієнту його діючих речовин, а також антимікробної активності дезінфікуючого засобу Аеросан під час знезараження поверхонь тест-об'єктів. Показано, що дезінфікуючий засіб Аеросан виявляє високі дезінфікуючі властивості.


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Коцюмбас І. Я. 
Особливості рідинно-хроматографічного визначення клозантелу в м'язовій тканині і молоці ВРХ / І. Я. Коцюмбас, В. І. Ткаченко, О. Л. Тішин, С. Л. Гуменюк, Л. К. Самарська, О. Б. Меркулова, А. Г. Гелецька, М. І. Березюк // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 3/4. - С. 370-376. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П853

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Тішин О. Л. 
Гістоструктурна характеристика печінки білих щурів за введення препарату "Е-селен" у комплексі з "Клозавермом-А" / О. Л. Тішин, Г. І. Коцюмбас // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 3. - С. 118-122. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

На основі патоморфологічних досліджень визначено вплив на стан печінки білих щурів препарату "Е-селен" на тлі щоденного 14-добового введення "Клозаверму-А" у терапевтичній дозі. Встановлено, що за даних умов на 7-му добу введення розвиваються дистрофічні зміни з порушенням балкової будови у периферичній ділянці часточок, на 14-ту добу - активізуються репаративні процеси. Повне відновлення структури часточок печінки наставало на 21-у добу після останнього введення "Клозаверму-А" на тлі дворазової ін'єкції препаратом "Е-селен".


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.617

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Тішин О. Л. 
Бактеріологічні та дезінфікуючі властивості деззасобу "Puro tech ro 300" / О. Л. Тішин, Р. В. Хом'як, Г. Т. Копійчук, О. Н. Козира, Н. В. Крушельницька, В. М. Малинівський, С. А. Пономарьова // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 1/2. - С. 253-256. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Наведено результати дослідів з вивчення бактеріологічних властивостей нового вітчизняного дезінфікуючого засобу "Puro Tech RO 300", який створений на основі діючих речовин - пероксиду водню, стабілізованої надоцтової кислоти, оцтової кислоти та води. Надано результати ефективності до музейних штамів мікроорганізмів, бактерицидного розведення, бактерицидної концентрації, фенольного коефіцієнта, білкового індексу та антимікробної активності дезінфікуючого засобу "Puro Tech RO 300" у разі знезараження поверхонь тест-об'єктів. Показано, що дезінфікуючий засіб виявляє високі дезінфікуючі властивості. Встановлено високу ефективність деззасобу за виробничих умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.33 + Р193.940

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Тішин О. Л. 
Вплив протипаразитарного препарату "Клозаверм-А" на показники білкового обміну овець / О. Л. Тішин, Н. Е. Лісова, О. А. Максимович, О. В. Михалюк // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 1/2. - С. 214-217. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.6 + П661-272.511

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Тішин О. Л. 
Вплив протипаразитарного препарату "Клозаверм-А" на деякі біохімічні показники крові корів зі змішаною інвазією / О. Л. Тішин, К. О. Висоцька-Калинюк // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 3. - С. 145-149. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.6-911-7 + П855.617

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Тішин О. Л. 
Фармако-токсикодинаміка комплексного протипаразитарного препарату на основі аверсектину С і клозантелу та один із шляхів зменшення його побічного впливу : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.04 / О. Л. Тішин; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького. - Львів, 2015. - 43 c. - укp.

Вивчено динаміки впливу на організм лабораторних тварин, худоби й овець комбінованого препарату Клозаверм-А та комплексного препарату Е-селен, а також процесів відновлення після їх застосування, з використанням фармакологічних, токсикологічних, гематологічних, біохімічних, імунологічних і патоморфологічних методів досліджень, включаючи поєднання порушень функцій та структури. Це надало можливість глибше з'ясувати процеси побічного впливу на організм протипаразитарного препарату, а також визначити один із шляхів його зменшення. Встановлено клас токсичності та кумулятивні властивості препарату Клозаверм-А, показано його високу протипаразитарну ефективність. Вивчено мутагенні властивості протипаразитарного препарату та встановлено їх відсутність за одно- та багаторазової ін'єкції Клозавермом-А у терапевтичній дозі. За результатами проведених досліджень із вивчення стану організму лабораторних тварин за умов багаторазової ін'єкції препаратом Клозаверм-А у максимальній дозі встановлено, що гематологічні, імунологічні, біохімічні показники та гістологічна структурна будова внутрішніх органів зазнають патологічних змін, які набагато менше виражені після застосування вищезгаданого препарату у терапевтичній дозі. На підставі проведених гематологічних, біохімічних та імунологічних досліджень показано вплив Клозаверму-А на організм дослідних тварин та обгрунтовано застосування препарату Е-селен, який проявив високі імуномодулювальні та антимутагенні властивості. Ін'єкція препаратом Е-селен у дозі 0,02 мл/кг позитивно впливає на біохімічні процеси організму тварин, морфологічний стан, гістологічну структуру внутрішніх органів (печінки, нирок, серця та селезінки).


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Тішин О. В. 
Агітаційно-пропагандистська діяльність німецької окупаційної адміністрації на території південно-східних областей України / О. В. Тішин // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2015. - Вип. 42. - С. 137-143. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Стаття присвячена агітаційно-пропагандистській діяльності німецької окупаційної адміністрації на території південно-східних областей України в 1941 - 1944 рр. Визначено основні засоби, напрямки та результати німецької пропаганди серед місцевого населення. Звернено увагу на те, що в південно-східних областях України перед нацистською пропагандою постали завдання по формування лояльного ставлення до "нового порядку" як з боку селянства задля забезпечення німецьких військ продовольством, так і з боку робітників, які мали налагодити постачання до Німеччини сировини і промислової продукції, а також стати джерелом поповнення остарбайтерів. Проведено аналіз ефективності роботи нацистського пропагандистського апарату, звернено увагу на її низьку результативність при доволі високих сподіваннях місцевих жителів від окупації, проявом чого стало поширення різноманітних течій руху опору, вимушеність німців до застосування примусових засобів при вербуванні трудових ресурсів для роботи на території Третього Рейху, а також чисельні каральні акції стосовно партизан. Головна причина низької результативності агітаційно-пропагандистської діяльності німецької окупаційної адміністрації полягала у схильності нацистів до терору та відсутності в них гнучкої політики на захоплених землях, яка остаточно відштовхнула від них місцеве населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)622

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Тішин О. Л. 
Бактерицидні та дезінфікуючі властивості деззасобу ЕХАдез вет / О. Л. Тішин, Р. В. Хом'як, Г. Т. Копійчук, О. Н. Козира, Н. В. Крушельницька // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, N 1. - С. 235-238. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Наведено результати дослідів щодо вивчення бактерицидних властивостей нового вітчизняного дезінфікуючого засобу ЕХАдез ВЕТ, який створений на основі діючих речовин хлорнуватистої кислоти, гіпохлорит-іону, діоксиду хлору перекису водню, озону. Наведено результати ефективності до музейних штамів мікроорганізмів бактерицидних розведень і концентрацій, фенольного коефіцієнта та антимікробної активності деззасобу під час знезараження поверхонь тест-об'єктів. Показано, що дезінфікуючий засіб ЕХАдез ВЕТ виявляє високі дезінфікуючі властивості. Встановлено ефективність деззасобу за виробничих умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського