Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Улізко П$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Улізко П. Ю. 
Кріоконсервування еритроцитів коня і бика із застосуванням комбінованих захисних середовищ = Cryopreservation of equine and bovine erythrocytes using combined protective media / П. Ю. Улізко, О. М. Боброва, О. А. Нардід, П. М. Зубов, І. Ф. Коваленко, В. М. Кучков, Л. А. Водоп'янова // Проблеми кріобіології і кріомедицини. - 2019. - 29, № 3. - С. 255-265. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проведено порівняльний аналіз ефективності кріоконсервування еритроцитів коня і бика з застосуванням однокомпонентного (20 % ДМСО) і комбінованого (10 % ДМСО, 20 % ПЕО-1500) захисних середовищ. Методами флуоресцентної мікроскопії та проточної цитофлуориметрії встановлено, що флуоресцентний барвник 3-DAB забарвлює мембрани еритроцитів і може застосовуватися для оцінки їх стану на всіх етапах кріоконсервування. Виявлено, що використання комбінованих захисних середовищ дозволяє значно покращити результати кріоконсервування еритроцитів коня і бика у порівнянні з однокомпонентними середовищами. За цитофлуориметричними даними встановлено, що показники еритроцитів коня після кріоконсервування у середовищі на основі ДМСО не відповідали контрольним, навіть після відмивання від кріопротектора, а після заморожування у комбінованому захисному середовищі і відмивання від кріопротекторів вони відповідали контрольним. Посилення флуоресценції мембран еритроцитів коня і бика та зміни їх стану на цитограмах після змішування з 20 %-м розчином ДМСО свідчать про його потужну мембранотропну дію. Рівень гемолізу еритроцитів коня і бика після застосування комбінованого захисного середовища на всіх етапах кріоконсервування значуще нижчий, ніж після використання 20 %-го розчину ДМСО.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.241*716-636-601.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського