Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Усик А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Усик А. В. 
Вчення Конфуція та конфуціанство в контексті китайської філософської традиції (етико-соціальний аспект) : Автореф. дис... канд. філол. наук: 09.00.05 / А. В. Усик; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 1999. - 16 c. - укp.

Розглянуто етико-соціальні погляди Конфуція, проаналізовано основні морально-етичні поняття та визначено місце етичної домінанти вчення мислителя в формуванні традиційної китайської філософії. Проведено структурний компаративний аналіз старокитайської та античної грецької дофілософської та ранньофілософської думки, який допомагає з'ясувати загальну картину розвитку світогляду носіїв цих культур в процесі зародження традиційних методів філософування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(5КИТ)3-220 + Ю7г(5КИТ)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лончаков А. Т. 
Обнаружение сильного влияния на низкотемпературный магнетизм малых вариаций содержания непереходного элемента в стехиометрическом составе сплава железо - ванадий - алюминий / А. Т. Лончаков, В. В. Марченков, В. И. Окулов, Т. Е. Говоркова, К. А. Окулова, С. Б. Бобин, В. В. Дерюшкин, С. М. Емельянова, А. Ю. Усик, Х. В. Вебер // Физика низ. температур. - 2016. - 42, № 3. - С. 297-299. - Библиогр.: 4 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.313

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Криза ідентичності: історико-філософський контекст : [монографія] / В. В. Лях, А. В. Ільїна, О. М. Йосипенко, Я. В. Любивий, К. Ю. Райда, Р. В. Самчук, Л. А. Ситніченко, А. В. Усик, С. Л. Шевченко; ред.: В. В. Лях; Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди. - Київ : Ін-т філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, 2021. - 397, [3] c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Проаналізовано основні засади і передумови кризи ідентичності, які набули актуальності у зв’язку зі змінами, зумовленими процесами модернізації, переходом до постіндустріального типу розвитку, зсувами в культурній парадигмі, трендами глобалізації тощо. Досліджено перехід від традиційних ідентичностей до ідентичностей урбанізованого, індустріального суспільства, а також сучасні їх трансформації, пов’язані з тим, що люди змушені не лише перевизначати свою ідентичність, а й постійно перейматися тим, щоб набути нової ідентичності. Зосереджено увагу на різних аспектах проблеми ідентичності: починаючи від етнічних, соціальних, культурних, релігійних, гендерних її складових і завершуючи особистою ідентифікацією в різних її специфікаціях. Осмислено дану проблему в історико-філософському контексті з тим, щоб деконструювати еволюцію і розвиток форм ідентичності, врахувати парадигмальні зміни, що відбулися під час переходу від Модерну до Постмодерну, зважити на нові обставини, що виникли в процесі глобалізації, яка зачіпає всі виміри людського буття. Наголошено, що сучасна доба, яку іноді називають інформаційно-технологічною (постіндустріальною) або, в контексті культурного зсуву, добою постмодерну, постає як процес постійної трансформації та стосується передусім форм людської ідентичності. Доведено особливу роль глобалізації, яка створює ситуацію невизначеності, розмиває попередні форми єдності, пропонує такий рівень свободи індивіда, який іноді межує з аномією.Тобто зміни, нововведення, інновації, спричинені бурхливим розвитком інформаційних технологій, дають не лише нові шанси і можливості, але також підвищують ступінь ризиків, наслідки яких можуть позначитися на долі людства в цілому. Глобалізація руйнує і трансформує традиційні форми ідентичності, і в людей зникає відчуття причетності до певного оточення, сталих та визначених цінностей і орієнтирів.Таким чином, загальна тенденція, що позначає рух глобалізації, полягає в тому, що руйнуються попередні ідентичності, які надавали індивіду значення і визнання. Зауважено, що на рівні індивіда цей процес проявляється як "криза ідентичності", котра стала однією з провідних тем дослідження сучасних філософів і соціологів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю9 в + Ю952.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864308 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського