Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Устюжин І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Устюжин І. Б. 
Теургія і проблема культурного синтезу в контексті символістської теорії культури (на матеріалі творчості М. Волошина) : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.04 / І. Б. Устюжин; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2013. - 18 c. - укp.

Увагу приділено дослідженню символістських концепцій культури та культурного синтезу, проблемі теургії у символістському розкритті культури. На широкому матеріалі символістських концепцій та символістської творчості М. Волошина розглянуто механізми культурного синтезу та культуротворчості, їх реалізацію у поезії, філософії та життєтворчості поета. Доведено, що символізм здійснив значний вплив на формування філософських поглядів М. Волошина 1905 - 1915 pp., а в творчості поета того часу були реалізовані основні концепції теургічного символізму. На основі детального розгляду модерністської, постмодерністської та символістської парадигми зроблено висновок, що ефективний культурний синтез має бути заснований ні на модерністській тотальності, ні на культурній "іронії" постмодерна, а на моделі культурного синтезу, запропонованої символізмом. Основним засобом такого синтезу виявляється теургія - культурна практика, що базується на співробітництві з Богом і через те вносить гармонічне начало у (все)світ, сприяє культурним синтезам. Прогностична функція культурного синтезу пов'язана з культуротворчою та пророчою здібністю поетів. М. Волошин реалізує свою поетичну та прогностичну місію насамперед у "теургічних" ліричних циклах 1905 - 1906 рр. та 1914 - 1915 рр. В теорії культури М. Волошина теургія як облагородженім і перетворення стосується людини, держави, державної машинерії, війни, навіть самого зла (образи демонів, злих сил, руйнівного начала в культурі). Зло та його прояви (гнів, скупість, свавілля, байдужість) мають бути не знищені, а перетворені "з Божою допомогою", як на шляху в Дамаск, - милосердям та любов'ю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Волошин М. 54 + Ю812.283.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402889 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського