Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Федевич Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Скляров О. Я. 
Вплив L-аргініну на антиоксидантну систему та активність НАДНV2D-залежної метгемоглобінредуктази у крові щурів / О. Я. Скляров, Ю. М. Федевич, О. Я. Мелех, В. В. Стадник // Фізіол. журн. - 2006. - 52, № 5. - С. 74-79. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Исследовано влияние донора оксида азота - L-аргинина на состояние системы гемоглобина и на ключевые звенья антиоксидантной системы. Установлено ингибирующее влияние гиперпродукции NO на кислородтранспортную функцию гемоглобина, что проявляется в повышении концентрации метгемоглобина и снижении активности метгемоглобинредуктазы. Выявлено повышение активности глутатионпероксидазы, глутатионредуктазы и глутатион-S-трансферазы на фоне снижения активности каталазы в гемолизате эритроцитов, что указывает на доминирующую роль системы глутатиона в защите эритроцитарных мембран и гемоглобина от негативного действия оксидативного стресса, индуцированного избытком NO.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Федевич Ю. М. 
Зміни активності НАДНV2D-залежної метгемоглобінредуктази у гемолізаті еритроцитів щурів за умов екзогенного введення L-аргініну / Ю. М. Федевич, О. Я. Скляров // Фізіол. журн. - 2006. - 52, № 2. - С. 17. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.241-642:Г297.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Федевич Ю. М. 
Роль гаптоглобіну та гаптоглобін-гемоглобінового комплексу у системі антиоксидантного захисту при оксидативному стресі в експерименті та у хворих на рак легень : автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Ю. М. Федевич; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Встановлено роль гаптоглобіну у стабілізації мембран еритроцитів та підтримання їх функціонального стану. Показано вплив гаптоглобіну на нітритредуктазну активність гемоглобіну та його здатність зв'язувати кисень. Проведено комплексне дослідження та зроблено порівняльний аналіз окисно-відновних процесів у крові практично здорових людей та пацієнтів, хворих на рак легень, до та після лікування. Показано участь гаптоглобіну та оксиду азоту у регуляції та підтриманні процесів кисневого гомеостазу, пов'язаного зі стабілізацією еритроцитарних мембран. Встановлено нітритредуктазну активність позаеритроцитарного гемоглобіну та його комплексу з гаптоглобіном. Досліджено біохімічні показники системи антиоксидантного захисту та процесів пероксидного окиснення у пацієнтів, хворих на рак легень, до та після лікування. Виявлені особливості регуляції та підтримки кисневого гомеостазу в крові людини можуть бути основою для розробки нових методів оцінки детоксикаційних процесів і впровадження в практику адекватних схем лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723.4-604.2 + Р569.423-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Хаврона О. П. 
Зміни окисно-відновних процесів і жирнокислотного складу ліпідів печінки щурів за умов стрептозотоцинового діабету / О. П. Хаврона, Н. В. Фартушок, Ю. М. Федевич, Я. Сольські, О. Я. Скляров // Фізіол. журн. - 2010. - 56, № 6. - С. 55-61. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Досліджено активність процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ), окиснювальну модифікацію білків, стан ензимів системи антиоксидантного захисту та жирнокислотний склад ліпідів печінки щурів за умов стрептозотоцинового діабету. Розвиток діабету супроводжувався окиснювальним стресом, в результаті якого активувалися процеси ПОЛ, зростав вміст оксиду азоту та змінювалася активність ензимів системи антиоксидантного захисту. Виявлено підвищення вмісту насичених і зниження вмісту ненасичених жирних кислот. Встановлено посилення процесів окиснення внутрішньоклітинних білків печінки, що може призвести до втрати їх біологічної активності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-9 + Р415.51-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кияк Ю. Г. 
Профіль прозапальних цитокінів при цукровому діабеті 1-го типу / Ю. Г. Кияк, Н. В. Фартушок, Ю. І. Онищук, Ю. М. Федевич, Г. В. Башта // Фізіол. журн.. - 2012. - 58, № 5. - С. 65-69. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Обстежено 70 пацієнтів з цукровим діабетом 1-го типу, з тяжкою і легкою формою, які перебували на стаціонарному лікуванні у клінічній лікарні швидкої медичної допомоги м. Львів. Проведено визначення цитокінового профілю прозапальних цитокінів. Встановлено, що у пацієнтів обох груп всі показники перевищували значення норми. Спостережено позитивну кореляцію між вмістом прозапальних цитокінів у крові та тяжкістю перебігу захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Скляров О. Я. 
Активність ферментів глутатіонового циклу у хворих на системний атеросклероз у до- та післяопераційний періоди / О. Я. Скляров, Т. В. Фартушок, Ю. М. Федевич, І. П. Федорович, О. Я. Мелех // Буков. мед. вісн.. - 2005. - 9, № 2. - С. 222-224. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

За умов декомпенсованої ішемії у хворих на системний атеросклероз на доопераційному етапі активність глутатіонпероксидази та глутатіонредуктази була істотно зниженою. У післяопераційний період спостережено зростання активності оксидоредуктазних ферментів глутатіонового циклу, що є ознакою ліквідації наслідків ішемічного пошкодження мозку. Висока активність глутатіонтрансферази до операції та її зниження після відновлювання адекватного кровопостачання в каротидному басейні свідчить про важливу роль цього ензиму в детоксикації продуктів вільнорадикального пошкодження і, у свою чергу, також є маркером активності постішемічних репараційних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41-3 + Р457.365.170.41-38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Шевага В. М. 
Вплив нейропротекторної терапії кортексином на обмін оксиду азоту в пацієнтів у гострому періоді черепно-мозкової травми / В. М. Шевага, О. Я. Кухленко, Н. В. Фартушок, Ю. М. Федевич, О. П. Хаврона // Буков. мед. вісн.. - 2010. - 14, № 4. - С. 112-114. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Установлено, що розвиток травматичного пошкодження тканин головного мозку в осіб у гострому періоді черепно-мозкової травми (ЧМТ) середнього ступеня тяжкості характеризується суттєвими змінами в балансі компонентів системи оксиду азоту: зростанням сумарної активності NO-синтази, зниженням концентрації вільного L-аргініну та підвищенням вмісту метаболітів оксиду азоту в крові. Курсове лікування кортексином є значно ефективнішим, у порівнянні зі стандартною терапією, покращувало загальний клінічний стан пацієнтів із ЧМТ і знижувало рівень системної гіперпродукції оксиду азоту, нормалізуючи активність ферментативної ланки його синтезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Федевич Ю. М. 
Зміни активності ферментів у системі антиоксидантного захисту та стан НАДН + $Ebold roman H sup +-метгемоглобінредуктазної системи гемоглобіну у крові пацієнтів, хворих на рак легень / Ю. М. Федевич // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2013. - № 2. - С. 69-75. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Зміни біохімічних показників крові щура при інтоксикації опіоїдами в динаміці перебігу експерименту / М. В. Логаш, П. Б. Покотило, Ю. М. Федевич, Ю. Я. Кривко // Експерим. і клініч. медицина. - 2014. - № 3. - С. 78-81. - укp.

Наведено результати дослідження змін біохімічних показників крові щура під впливом опіоїду Налбуфин в динаміці шеститижневого експерименту. Біохімічні дослідження проводилися як частина комплексної роботи з дослідження морфологічних змін печінки і серця щура під впливом опіоїдів. Одержані результати свідчать про токсичний вплив налбуфіну. Очевидно, це пов'язано, в першу чергу, з його дією на гепатоцити печінки. Через пошкодження клітин амінотрансферази потрапляють у кров'яне русло, і сироваткові концентрації їх підвищуються. В основі протікання цих процесів лежить руйнування різних клітинних структур мембранної природи сполуками радикальної будови.

Представлены результаты исследования изменений биохимических показателей крови крысы под влиянием опиоида Налбуфин в динамике шестинедельного эксперимента. Биохимические исследования проводились как часть комплексной работы по исследованию морфологических изменений печени и сердца крысы под влиянием опиоидов. Полученные результаты свидетельствуют о токсическом влиянии налбуфина. Очевидно, это связано, в первую очередь, с его действием на гепатоциты печени. Из-за повреждения клеток аминотрансферазы попадают в кровяное русло, и сывороточные концентрации их повышаются. В основе протекания этих процессов лежит разрушение разных клеточных структур мембранной природы соединениями радикального строения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.27 + Р419.45-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Денисенко Н. 
Моделювання активності NO-синтазної системи гідрогенсульфідом натрію у слизовій оболонці товстої кишки щурів за умов коліту / Н. Денисенко, Ю. Федевич, О. Скляров // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2016. - Вип. 73. - С. 285-290. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Гідрогену сульфід викликає значний інтерес серед науковців, оскільки він як один із газових медіаторів володіє вазодилятуючими, антиоксидантними та протизапальними властивостями. Деякі сучасні підходи до пошуку нових, більш ефективних і безпечних лікарських засобів базуються, в тому числі, і на включенні молекули гідрогену сульфіду у структуру сполуки. Проте за високих концентрацій сірководень може інгібувати ензими дихального ланцюга шляхом зв'язування атомів заліза цитохромів, викликаючи ураження слизових оболонок, нервової системи й органів кровотворення. Для дослідження впливу гідрогену сульфіду на розвиток запалення у товстій кишці автори використали натрію гідрогенсульфід, який вводили у дозах 1 мг/кг та 10 мг/кг. Дослідження проводили на нелінійних щурах, експериментальний коліт моделювали шляхом введення розчину оцтової кислоти у товсту кишку. Для оцінки розвитку запалення проводили макроскопічне дослідження слизової оболонки товстої кишки, визначали площу запалення й індекс структурно-геморагічних ушкоджень, активність мієлопероксидази. Щоб оцінитии вплив натрію гідрогенсульфіду на NO-синтазну систему, визначали активність ізоформ NO-синтази (iNOS, cNOS), вміст L-аргініну у слизовій оболонці товстої кишки та пероксинітриту в сироватці крові щурів. Встановлено наявність цитопротекторних властивостей натрію гідрогенсульфіду в дозі 1 мг/кг та прозапального ефекту, зумовленого введенням дози 10 мг/кг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.301.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Денисенко Н. 
Особливості активності NO-синтази у слизовій оболонці товстої кишки щурів за умов введення гідрогенсульфіду натрію на тлі коліту / Н. Денисенко, Ю. Федевич, О. Скляров // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2016. - Вип. 73. - С. 359. - укp.

Одержані результати свідчать, що залежно від дози NaSH може проявлятися цитопротекторний та протизапальний вплив (1 мг/кг), у вищій дозі (10 мг/кг) - прозапальний ефект у СОТК щурів за умов ЕК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.301.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського