Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (8)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Фоміна А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Мальнєв В. М. 
Поляризаційний фазовий перехід у стан супервипромінювання системи інвертованих електронів на високих рівнях Ландау / В. М. Мальнєв, А. П. Фоміна, П. І. Фомін // Укр. фіз. журн. - 2002. - 47, № 10. - С. 1001-1005. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В338.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Бебик В.  
Політична свідомість українського суспільства: рік 2007 / В. Бебик, О. Василишина, А. Фоміна // Соц. психологія. - 2007. - № 5. - С. 18-24. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто проблеми формування правової, соціальної, демократичної держави та становлення розвиненого громадянського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*622 + Ф051

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Фоміна А. П. 
Когерентне колективне надвипромінювання нерелятивістських електронів в магнітному полі та його реалізація в астрофізичних умовах : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / А. П. Фоміна; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 19 c. - укp.

Розроблено теорію ефекту надвипромінювання нерелятивістських електронів у магнітному полі на високих рівнях Ландау, застосовану для фізичної інтерпретації природи і характеристик надпотужного декаметрового випромінювання системи Юпітер - Іо. Показано, що в інвертованій системі електронів у магнітному полі на високих рівнях Ландау у межах "доменів когерентності" за певних умов відбувається поляризаційний фазовий перехід у стан надвипромінювання. Одержано нелінійне рівняння (типу Вейса в теорії магнетизму), яке описує ефект спонтанної самополяризації домена когерентності за рахунок диполь-дипольної взаємодії між диполями, що обертаються. Ефект циклотронного надвипромінювання електронів застосовано для інтерпретації природи надпотужного спорадичного декаметрового радіовипромінювання системи Юпітер - Іо. Виявлено, що в ближній магнітосфері Юпітера прискорені біля Іо згустки нерелятивістських електронів, що рухаються вздовж магнітних силових ліній до полюсів Юпітера, досягають надкритичної густини та переходять у стан надвипромінювання, а інтенсивність випромінювання зростає майже на 10 порядків. Запропоновано квантову модель формування мілісекундних квазіперіодичних за часом S-спектрів декаметрового випромінювання системи Юпітер - Іо за рахунок модулювання первинного випромінювання Юпітера в магнітосфері газово-пилового тора Іо. Зазначено, що модель пов'язує часову дискретність S-імпульсів з дискретністю рівнів Ландау на локальних гірочастотах електронів в торі Іо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.253,022 + В632.5,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Квасницький В. Ф. 
Розрахунки фізико-металургійних процесів зварювання : навч. посіб. / В. Ф. Квасницький, Д. Г. Носов, В. В. Перемітько, А. О. Фоміна, Ю. І. Рейдерман. - Дніпродзержинськ, 2009. - 139 c. - Бібліогр.: с. 80. - укp.

Розглянуто теоретичні основи металургійних процесів, зокрема, теорію процесів зварювання, термодинаміку та теплові процеси зварювання. Розкрито особливості розрахунків легування металу шва через шлакову фазу, хімічної спорідненості елементів сплаву до кисню, процесів випаровування металів під час заварювання плавленням, хімічного складу активної захисної газовох суміші.

Рассмотрены теоретические основы металлургических процессов, в частности, теория сварки, термодинамика и тепловые процессы сварки. Раскрыты особенности расчетов легирования металла шва через шлаковую фазу, химической родственности элементов сплава к кислороду, процессов испарения металлов при сварке плавлением, химического состава активной защитной газовой смеси.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641-1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА718863 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Фоміна А. С. 
Формування і ефективний розвиток ринку молока та молочної продукції : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / А. С. Фоміна; Міжнар. ун-т бізнесу і права. - Херсон, 2012. - 19 c. - укp.

Обгрунтовано концептуальну модель функціонування ринку молока та молочних продуктів, яка передбачає поєднання механізмів удосконалення його інфраструктури, впровадження ефективних методів регулювання та перспективного розвитку молочного скотарства шляхом зростання його кількісних і якісних параметрів за рахунок реалізації інноваційних підходів до селекційно-племінної справи та годівлі. Набули подальшого розвитку організаційно-економічні засади регулювання ринку молока та молочної продукції, спрямовані на стабілізацію цін і доходів усіх учасників ринку та захист внутрішнього ринку молокопродуктів на основі економічно обгрунтованої експортно-імпортної діяльності. Удосконалено механізм розвитку внутрішнього ринку молока і молокопродуктів через його стимулювання за рахунок прямої державної підтримки, організацію ринків молока й молочної продукції з повноцінною відкритою інфраструктурою від виробників молока до його споживання та з незалежною зацікавленістю виробників у збільшенні виробництва, зокрема через пряму доплату до ціни за продане молоко. Запропоновано нові підходи та заходи щодо підвищення якості сировинної бази за рахунок інтенсифікації виробництва на основі залучення вітчизняних та іноземних інвестицій, що надає можливість повного використання генетичного потенціалу молочної худоби, недопущення критичного порогу захворюваності молочного стада, забезпечення худоби повноцінними кормами, підвищення технічного рівня устаткування та технології виробництва, яке застосовують сільськогосподарські та молокопереробні підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250.0-451.51 + У9(4УКР)306.751.353.1 + У9(4УКР)421.511.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Новак О. 
Роль подвійних шарів у формуванні умов поляризаційного фазового переходу до стану надвипромінювання в струмовій трубці Io / О. Новак, Р. Холодов, А. Фоміна // Укр. фіз. журн.. - 2018. - 63, № 8. - С. 739-745. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розглянуто можливість фазового переходу електронів магнітосфери Юпітера в режим циклотронного надвипромінювання поблизу основи струмової трубки Io. Висока потужність циклотронного надвипромінювання надає змогу розглядати його як основний механізм генерації декаметрового випромінювання Юпітера у вигляді S-сплесків. Показано, що низхідні потоки електронів від Io здатні утворювати подвійні електростатичні шари у вигляді ударних хвиль. Такі хвилі під час проходження вздовж струмової трубки прискорюють електрони магнітосфери, внаслідок чого ефективна температура електронної компоненти значно знижується. В утворених таким чином висхідних потоках наявні сприятливі умови для фазового переходу в режим циклотронного надвипромінювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.227

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Фомін О. В. 
Теоретично-практичний базис правки деформованих вагоноконструкцій термічним впливом / О. В. Фомін, О. А. Логвіненко, О. В. Бурлуцький, А. М. Фоміна // Наука та прогрес трансп. Вісн. Дніпропетр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. - 2018. - № 6. - С. 155-164. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета дослідження - обгрунтування доцільності використання методу термічної правки (ТП) для усунення деформацій вагонних металоконструкцій, які мають місце під час їх виготовлення, експлуатації та ремонту. Для досягнення зазначеної мети створено математичний апарат, який базується на методах математичного планування експерименту. Розроблено узагальнений універсальний математичний запис оптимізаційного дослідження ТП вагоноконструкцій. Проведене моделювання ТП з використанням програмного комплексу систем автоматизованого проектування SolidWorks, а також експериментальне дослідження натурного зразка верхнього обв'язування напіввагона. На основі узагальненого математичного запису оптимізаційного дослідження ТП вагоноконструкцій створено математичні залежності для термічної правки хребтової балки та верхнього обв'язування універсальних напіввагонів. Ці залежності описують зміну величини деформаційного прогину з відповідними геометричними параметрами зон нагрівання (прогину хребтової балки та профілю верхнього обв'язування) залежно від варіювання керованих змінних (геометричних параметрів плям нагрівання й температури). Побудовано допоміжні графіки (бінарні перерізи) для обгрунтованого вибору оптимальних значень геометричних параметрів зон нагрівання у разі застосування термічної правки деформацій елементів вантажних вагонів, які виникають під час їх виготовлення, ремонту та експлуатації. На основі розроблених скінченно-елементних моделей виконано підтвердження ефективності ТП. Експериментальним шляхом доведено точність одержаного в ході комп'ютерного моделювання ефекту і відзначено усунення прогину елемента вагонної конструкції, який виник під час накладання зварного шва. Розроблений математичний апарат і створена на його основі модель для дослідження ТП вагоноконструкцій надають змогу обгрунтовано підходити до вибору оптимальних параметрів зазначеної правки під час її застосування для усунення деформацій, які виникають в елементах вантажних вагонів. Урахування одержаних результатів сприятиме зниженню витрат на технологічні процеси побудови та ремонту вантажних вагонів, які складають основу вагонного парку залізниць України.


Індекс рубрикатора НБУВ: О24-06 + О24-08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дяченко М. 
Фотонародження електрон-позитронної пари через поляризаційний каскад у сильному магнітному полі / М. Дяченко, О. Новак, Р. Холодов, А. Фоміна // Укр. фіз. журн. - 2020. - 65, № 3. - С. 185-193. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В382.582.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського