Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Фостачук О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Фостачук О. О. 
Соціокультура і політична парадигма національної ідеї / О. О. Фостачук // Вісн. Харк. нац. ун-ту ім. В.Н. Каразіна. Соціол. дослідж. сучас. сусп-ва: методологія, теорія, методи. - 2000. - № 462. - С. 124-130. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано різні підходи до визначення націоналізму, що існують у західній соціології та серед представників українського націоналізму. Розглянуто співвідношення націоналізму та демократії, роль національної ідеї, її втілення в пострадянських країнах. Визначено конфліктний потенціал національної ідеї, яка може виражати стратегічні, тактичні та повсякденні інтереси нації. Зроблено висновок, що у сучасному суспільстві тільки демократична ідеологія спроможна виразити інтереси та цінності всіх етносів, з яких складається держава. Національна ідея має грунтуватись на громадянському та етнічному націоналізмі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Фостачук О. О. 
Соціальна пам'ять як соціокультурний феномен : Автореф. дис... канд. соціол. наук : 22.00.04 / О. О. Фостачук; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2005. - 19 c. - укp.

Проведено міждисциплінарний аналіз феномену соціальної пам'яті на основі порівняння та узагальнення сучасних підходів щодо визначення змісту даного поняття в різних гуманітарних дисциплінах. Розглянуто існуючі способи теоретичного моделювання соціальної пам'яті й обгрунтовано її визначення, адекватне соціологічним уявленням. Здійснено спробу подолати розрізненність теоретичних моделей феномену соціальної пам'яті. Встановлено її значення як колективного (групового) субстрату, що формується у процесі політичної й ідеологічної боротьби між групами та співтовариствами різних рівнів влади та кон'юнктурного конструювання міфології в образах минулого. Обгрунтовано логіку зміни категорійно-понятійного апарату соціальної пам'яті на базі виділення основних модусів і змістових значень "минулого - справжнього", "культури - субкультури" та соціальних відносин "традиційного - інноваційного". Зазначено, що базовим принципом характеристики соціальної реальності та її репрезентації в минулому та справжньому залишається її цілісність за умови посилення різноманіття та ускладнення. На підставі результатів емпіричних досліджень знакових систем соціальної пам'яті, виражених в індивідуальних репрезентаціях представників "цільових" груп (учительства) та найбільших за чисельністю етнічних спільнотах (росіян та українців) визначено регіональні відмінності субкультур в Україні та сформульовано новий концептуальний апарат ментальності з використанням засобів освітніх інститутів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671*333.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336142 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського