Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Філатов О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Філатов О. В. 
Міграція атомів при ударній деформації ідеальних металевих кристалів : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.13 / О. В. Філатов; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. - К., 2005. - 32 c. - укp.

Вперше на основі аналізу форми концентраційних профілів, одержаних в результаті проникнення атомів радіоактивного покриття в об'єм матеріалу в процесі імпульсного навантаження, показано, що зниження температури, збільшення густини дислокацій у вихідному стані та збільшення інтенсивності механічної обробки призводять до підвищення ролі спрямованого переносу атомів у порівнянні з механізмом випадкових блукань. У результаті молекулярно-динамічного моделювання кристалів з ГЦК і ОЦК гратами встановлено, що наявність власного міжвузельного атома спричинює утворення області спотворення кристала - кластера, що містить до 18-ти атомів. Це призводить до зменшення енергії активації самодифузії та визначає низькі значення передекспоненційного множника. У зародженні центрів деформації нанокристалів металів за умов одновісного, всебічного стиску та розтягу істотну роль грають флуктуації напружень, у разі чого перевищення локального напруження над середнім може досягати 1,5 рази. Енергія імпульсного впливу, що вводиться в метал, розподіляється в кристалі нерівномірно, що сприяє утворенню міжвузельних атомів по недислокаційному механізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.5,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ящук В. П. 
Методика реєстрації кутових діаграм відбивання і розсіяння світла прецизійних оптичних поверхонь / В. П. Ящук, О. А. Пригодюк, О. Ю. Філатов, Ю. Д. Філатов, У. Хайзель, М. Сторчак, Г. Монтей // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Приладобудування. - 2010. - Вип. 39. - С. 96-104. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Описано методику реєстрації кутових діаграм відбивання і розсіяння світла і показано, що за індикатрисами розсіяння у разі оптимального напрямку спостереження можна оцінити шорсткість оптичних поверхонь за шириною піка, що спостерігається на фоні незмінного п'єдесталу.


Індекс рубрикатора НБУВ: В342.2 + В343.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126/прилад. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мазанко В. Ф. 
Рухливість атомів заміщення в металах під дією пружних хвиль / В. Ф. Мазанко, Є. В. Іващенко, В. М. Міронов, О. В. Філатов // Доп. НАН України. - 2000. - № 8. - С. 77-78. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.221 + К202

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Данільченко В. Ю. 
Дифузійні характеристики вуглецю у фазонаклепаному залізомарганцевому сплаві / В. Ю. Данільченко, В. Ф. Мазанко, В. В. Тарасов, О. В. Філатов, В. Є. Яковлев // Доп. НАН України. - 2011. - № 4. - С. 89-94. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Значне прискорення дифузійної рухливості вуглецю циклічними γ ↔ ε-мартенситними перетвореннями в залізомарганцевому сплаві визначено одно- та двовимірними дефектами кристалічної ГЩУ ε-мартенситу, що формувалися в процесі цих перетворень (дислокації, малокутові дислокаційні субмежі, дефекти пакування). Максимальний приріст коефіцієнта дифузії вуглецю спостережено за умов термоциклування, коли фіксували основний приріст кількості дефектів кристалічної будови.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Філатов О. Ю. 
Підвищення ефективності фінішної алмазно-абразивної обробки оптичного скла і природного каменю за умов активного контролю якості : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.01 / О. Ю. Філатов; НАН України, Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля. - К., 2012. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.206.36 + Н625.310.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395557 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Філатов О. Г. 
Метод дискретно-динамічного регулювання напруги для управління трансформаторами з пристроями РПН / О. Г. Філатов // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2012. - № 3. - С. 124-127. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Запропоновано пропорційно-інтегральний закон регулювання напруги з попередньо заданим ступенем стійкості для дискретної в часі системи автоматичного управління силовим трансформатором з пристроєм РПН.


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.883

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Фізичні засади формоутворення прецизійних поверхонь під час механічної обробки неметалевих матеріалів : [монографія] / Ю. Д. Філатов, В. І. Сідорко, О. Ю. Філатов, С. В. Ковальов; НАН України, Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля. - Київ : Наук. думка, 2017. - 246, [1] c. - (Проект "Наук. кн."). - Бібліогр.: с. 231-242 - укp.

Викладено фізичні засади процесів механічної обробки неметалевих матеріалів. Висвітлено питання, пов'язані з механізмом видалення матеріалу з оброблюваної поверхні під час шліфування та полірування. Наведено результати дослідження закономірностей та моделювання процесів формоутворення прецизійних поверхонь і стану поверхонь оброблюваної деталі та робочого шару інструмента. Розглянуто закономірності утворення мікрорельєфу оброблених поверхонь і формування нальоту на робочій поверхні інструменту у разі фінішної алмазно-абразивної обробки деталей з оптичного скла і природного каменю й елементів з монокристалічного карбіду кремнію та сапфіру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.206.36 + Н625.310.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА815902 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бурлаков В. О. 
Вплив домішок на електрофізичні властивості магнетного тунельного переходу / В. О. Бурлаков, О. Є. Погорелов, О. В. Філатов // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2020. - 42, № 7. - С. 919-928. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто вплив домішок на вольтамперні характеристики тонкоплівкової структури магнітного тунельного переходу (MTJ) - Fe/MgO/Fe з метою поліпшення електротранспортних властивостей. Це було досягнуто за рахунок створення умов для виникнення в ній вольтамперної характеристики (ВАХ) з негативним диференційним опором (НДО), на кшталт ВАХ тунельного діоду. Обгрунтовано утворення такої властивості за рахунок введення електропровідної домішки (карбону) в інтерфейсний простір між одним з шарів заліза і діелектриком, яка відповідним чином змінює положення рівня Фермі. Виявлено прояв деградаційного впливу електродифузійних процесів на властивості вольтамперної характеристики та запропоновано підходи до її стабілізації. Розглянуто можливість використання MTJ-систем з НДО для створення комірок пам'яті MRAM.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.25 + З852.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бурлаков В. О. 
Вплив карбону на властивості контакту метал - напівпровідник / В. О. Бурлаков, О. Є. Погорелов, О. В. Філатов // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2020. - 42, № 9. - С. 1207-1215. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто вплив домішки карбону, внесеної у наноплівку заліза, на електричні властивості системи метал - напівпровідник. Об'єктами дослідження є зразки на напівпровідникових підложжях p- та n-типів з 16-ти контактів діаметром 2 мм і товщиною до 100 нм, 8 з яких з чистого заліза і 8 із заліза, легованого карбоном. Показано, що за легування заліза карбоном на підложжі n-типу виникає випрямний контакт типу діода Шотткі, що пов'язано зі збільшенням роботи виходу з металу. Розраховано висоту потенціального бар'єра, що виникає за рахунок такого збільшення роботи виходу. Одержані у ході розрахунку результати пояснюють появу області з негативним диференціальним опором на вольтамперних характеристиках системи Fe\MgO\Fe за легування одного шару феромагнетика карбоном.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.715

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бурлаков В. О. 
Вплив товщини діелектрика та площі контакту на електричні властивості системи Fe/MgO/Fe / В. О. Бурлаков, О. Є. Погорелов, О. В. Філатов // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2023. - 45, № 2. - С. 157-168. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

За допомогою оригінальної методики в роботі досліджено електричні властивості тунельної тонкоплівкової системи Fe/MgO/Fe, у якої одним із металевих елементів виступав залізний зонд, що контрольовано заглиблювався в об'єм діелектрика. Це надало змогу дослідити електричні властивості системи Fe/MgO/Fe за зміни фізичних параметрів, таких як площа контакту та товщина діелектрика. За одержаними результатами провідності для системи Fe/MgO/Fe визначено коефіцієнти та закономірності, що надали змогу аналітично розраховувати вольтамперні характеристики в широкому діапазоні товщини діелектрика та площі контакту. Встановлено, що опір тунельної системи Fe/MgO/Fe має немонотонну залежність від товщини діелектрика та зростає приблизно втричі за збільшення товщини MgO на 0,21 нм. Збільшення площі контакту призводить до лінійного зменшення опору системи Fe/MgO/Fe зі збереженням величини густини струму та наближення експериментальної вольтамперної характеристики до лінійної залежності. Це пов'язували з впливом локальних областей провідності, що виникають за рахунок дефектів та домішок, на характер провідності системи. За допомогою електричного пробою діелектрика для одержаних вольтамперних характеристик визначалась товщина діелектрика і гранична напруга, за якої зберігається тунельний характер провідності. Встановлено, що в діапазоні товщин MgO 1 - 4 нм діелектрична міцність зростає до 6,6 MB/см, а в діапазоні 4 - 10 нм зменшується до 6,2 МВ/см.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.71 + В3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Матеріали IV Міжнародної науково-практичної конференції "Інноваційні технології у плануванні територій", 5-7 жовтня 2023 року, Одеса / ред.: С. О. Кровяков, Л. Ністор-Лопотенко, О. Кемпа, О. С. Греков, С. В. Євдокименко, А. А. Колосюк, А. Г. Мартин, Ю. М. Палеха, А. М. Полтавець, О. С. Петраковська, О. К. Хоржан, І. С. Тревого, Р. А. Третяк, Є. С. Серединін, В. В. Стадніков, А. В. Ковров, О. А. Філатов; Одеська державна академія будівництва та архітектури, Одеська міська рада, Wrocław university of environmental and life sciences, Technical University of Moldova, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Національний університет "Львівська політехніка", Громадська спілка "Українське товариство геодезії і картографії", Всеукраїнська громадська організація "Асоціація фахівців землеустрою України", Громадська організація "Всеукраїнська спілка оцінювачів землі", Громадська спілка "ГІС асоціації України", Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕСРАЙ Україна". - Одеса : ОДАБА, 2023. - 234 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Звернено увагу на податкову систему в Польщі, зокрема, проаналізовано її поточний стан та підготовку до запровадження податку на додану вартість. Висвітлено особливості приватизації земельних ділянок в умовах воєнного стану, особливості проведення інвентаризації земель кадастрового кварталу, розташованого за межами населених пунктів територіальної громади. Звернено увагу на проблеми створення ефективної системи моніторингу довкілля в Україні. Визначено роль та місце прогнозних тенденції у просторовому плануванні територій України під час воєнного стану. Розглянуто коригування ставок земельного податку при запровадженні масової оцінки сільськогосподарських земель в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д1,0 я431(0) + Д881 я431(0) + У9(4УКР)212.51 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського