Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Фінько А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Фінько А. Є. 
Етичні засади політико-правової теорії Богдана Кістяківського : Автореф. дис... канд. філософ. наук / А. Є. Фінько; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2007. - 18 c. - укp.

Досліджено вплив етичних настанов Б.Кістяківського на формування його політико-правової теорії. Виявлено взаємозв'язок між поглядами цього мислителя й етичним реформсоціалізмом, зорієнтованим на автономну етику гідності. Розкрито значення полеміки Б.Кістяківського з народництвом, марксизмом та консерватизмом. У її межах мислителем обстоювалась вимога визнання автономії різних духовних сфер, обгрунтовувався методологічний плюралізм на засадах застосування каузальних і етико-телеологічних підходів. Проаналізовано ставлення Б.Кістяківського до етичних підходів у вивченні права та до співвідношення між державою соціальної справедливості та правовою державою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)506 Кістяківський, Б.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352283 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Фінько А. Є. 
Проблема етичної відповідальності: політичні і соціальні аспекти / А. Є. Фінько // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Політологія. Соціологія. Право. - 2014. - № 3/4. - С. 123-135. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Розвинено здійснений А. Боннаром аналіз проблеми відповідальності на матеріалі Софоклова "Царя Едіпа"; виявлено неоднозначні аспекти класичної Веберової моделі співвідношення етики відповідальності та етики переконання; через звернення до оцінки Ш. Ейзенштадтом сектантської фундаменталістської гетеродоксії як центрального компоненту процесу революціонізації підкреслено, що пуританська етика становить амбівалентний феномен, маючи стосунок як до "духу капіталізму", так і до духу революційного егалітаризму.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*332.121.316

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Левкович О. В. 
Шляхи покращення розвитку ринку облігацій в Україні / О. В. Левкович, А. В. Фінько // Бізнес Інформ. - 2019. - № 9. - С. 287-292. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено особливості функціонування та напрями розвитку українського ринку облігацій. Визначено, що в Україні ринок облігацій поділяється на три сегменти: ринок державних облігацій, ринок облігацій місцевих позик і ринок корпоративних облігацій. Зібрано та оброблено дані щодо емісії та торгівлі облігаціями на вітчизняному фондовому ринку за останні п'ять років. Проаналізовано основні тенденції розвитку та сучасний стан торгівлі облігаціями. Показано, що на сьогоднішній день ринок облігацій в Україні займає основну частку у структурі торгівлі цінними паперами на українському фондовому ринку, але він досі є нерозвиненим на належному рівні. Визначено, що за останні п'ять років обсяг торгівлі облігаціями зменшився більше ніж у чотири рази: найбільше значення даного показника має ринок державних облігацій, а на ринку облігацій місцевих позик вже три роки не було емісій нових цінних паперів. Акцентовано увагу на головних проблемах на шляху розвитку ринку облігацій в Україні, які заважають його ефективному функціонуванню, а саме: низький кредитний рейтинг країни; недосконалий механізм утворення ціни на облігації; нестабільне макроекономічне та політичне становище в країні; нерезультативна податкова політика держави. Визначено, що основним напрямком розвитку даного сегмента має стати збільшення конкурентоспроможності українських облігацій на міжнародному фондовому ринку, завдяки чому в Україні, можливо, буде вирішене питання занадто дорогого залучення додаткових ресурсів. Запропоновано основні напрямки підвищення привабливості українських облігацій на міжнародних ринках, виділено методи подолання існуючих внутрішніх проблем вітчизняногоринку облігацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.292

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Соціально-філософські проблеми модернізації українського суспільства з перспективи європейських цінностей : [монографія] / А. М. Єрмоленко, Бауман, В. В. Шамрай, А. В. Гергун, Д. І. Кірюхін, О. О. Лазоренко, М. І. Надольний, В. О. Нечипоренко, А. Є. Фінько, С. І. Щербак; Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди, "Наукова книга", проєкт. - Київ : Наукова думка, 2021. - 435, [1] c. - (Проєкт "Наукова книга"). - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Обґрунтовано концепцію модернізації українського суспільства з перспективи ціннісно-нормативної системи Євросоюзу, розкрито універсалістський зміст основних європейських цінностей, таких як ''свобода'', ''справед¬ливість'', ''солідарність'', ''відповідальність'', ''рівність'', ''толерантність'', як регулятив¬ного принципу розвитку модернізаційного потенціалу українського етосу, показано їх інтегративну, орієнтаційну та легітимативну функції у процесі модернізації соціальних інституцій українського суспільства. Рекомендовано для науковців, зокрема викладачів вищої школи, студентів вищих навчальних закладів, державних дія¬чів та всіх, хто цікавиться проблемами практичної та соціальної філософій, соціальної етики і теоретичної соціології.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*328.933 + Ф3(4УКР)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА856256 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського