Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Фірсов О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Кісельова О. М. 
Генетичні алгоритми розв'язання оптимізаційних задач та їх застосування : Навч. посіб. / О. М. Кісельова, Л. Л. Гарт, О. Д. Фірсов; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2001. - 48 c. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено загальні принципи побудови генетичних алгоритмів. Розглянуто їх застосування до розв'язування конктретних оптимізаційних задач: булевого рівняння, задачі пошуку максимуму функції, задачі відновлення функції за її значеннями, задачі комівояжера та задачі складання розкладу з частковим порядком виконання робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.112 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р90090 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Турчина В. А. 
Задачі паралельного упорядкування : Навч. посіб. / В. А. Турчина, О. Д. Фірсов; Дніпропетр. нац. ун-т. Каф. обчисл. математики та мат. кібернетики. - Д. : ІМА-прес, 2004. - 64 c. - Бібліогр.: с. 56-60. - укp.

Наведено задачі паралельного упорядкування вершин орграфів за допомогою двочасткових графів, а також дискретні сіткові задачі оптимального розподілу ресурсів. Визначено умову порушення рівневого принципу для даних задач.

Приведены задачи параллельного упорядочения вершин оргафия с помощью двухчастичных грифов, а также дискретные сетевые задачи оптимального распределения ресурсов. Определено условие нарушения уровневого принципа для данных задач.


Індекс рубрикатора НБУВ: В126.3я73

Шифр НБУВ: ВА657174 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Фірсов О. В. 
Військово-політична діяльність П. Сагайдачного та Б. Хмельницького: порівняльний аналіз : автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. В. Фірсов; Держ. вищ. навч. закл. "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди". - Переяслав-Хмельниц., 2008. - 19 c. - укp.

Досліджено військово-політичну діяльність видатних українських гетьманів П. Сагайдачного та Б. Хмельницького у контексті створення та розвитку українського козацького війська за умов захисту українських земель і їх звільнення від чужоземного панування. Проведено порівняльне вивчення військово-політичної діяльності гетьманів і з'ясовано, що саме завдяки їх зусиллям в Україні була створена якісно нова армія, яка відрізнялась від інших тогочасних військових формувань принципами організації, навчання, комплектування та виховання вояків і мала власну козацьку школу воєнного мистецтва. Розкрито роль П. Сагайдачного та Б. Хмельницького у становленні та використанні українського козацького війська у досліджуваний період. Охарактеризовано соціально-економічне становище козацтва у першій половині XVII ст., висвітлено погляди П. Сагайдачного та Б. Хмельницького на досягнення прав і вольностей козацтва за умов польського панування та утвердження незалежного державного статусу українських земель. Проаналізовано військово-політичні концепції П. Сагайдачного та Б. Хмельницького, визначено їх відмінності у порівнянні з аналогічними теоріями іноземних держав даного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)441-8 Сагайдачний + Т3(4УКР)442-8 Хмельницький

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Фірсов О. Д. 
Моделі і методи паралельного упорядкування : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.02 / О. Д. Фірсов; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2002. - 19 c. - укp.

Обгрунтовано метод аналізу орграфів, який дозволяє отримувати оцінки параметрів паралельних упорядкувань. За результатами запропонованого методу розроблено нові алгоритми побудови паралельних оптимальних упорядкувань. Удосконалено шляхи розв'язання задачі паралельного упорядкування у разі фіксованого значення одного з параметрів. Визначено умови існування паралельного упорядкування, що задовольняє директивні терміни. Подальшого розвитку набуло дослідження узагальненої задачі паралельного упорядкування з додатковими обмеженнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Фірсов О. Г. 
Автоматизований комплекс для професійного відбору фахівців для діяльності в умовах підвищеної небезпеки : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.09 / О. Г. Фірсов; НАН України, МОНМС України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Проведено порівняльний аналіз методів і засобів автоматизації професійного відбору. Сформовано комплекс методів для оцінювання функціонального стану людини в динаміці виробничої діяльності. Розроблено структуру автоматизованого комплексу та бази даних для професійного відбору. Розроблено програмну й апаратну частини приладу для проведення психофізіологічних досліджень. Розроблено методики синхронізації роботи автоматизованого комплексу для професійного відбору з приладом для проведення психофізіологічних досліджень та усунення помилок визначення часових характеристик реакцій людини. Розроблено моделі прогнозування показників психофізіологічного стану людини з використанням апарату нечіткої логіки. Проведено дослідження моделі прогнозування психофізіологічних показників людини на прикладі групи військових телеграфістів з застосуванням автоматизованого комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.412 с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Фірсов О. В. 
Борис Григорович Луцький (Луцькой) (до 150-річчя від дня народження) / О. В. Фірсов // Наука та наукознавство. - 2016. - № 1. - С. 123-134. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Висвітлено діяльність видатного конструктора, винахідника, вченого українського походження Бориса Григоровича Луцького, який майже все життя прожив і пропрацював у Німеччині. На основі детальних даних доведено, що наприкінці XIX - першій половині XX ст. він був одним з найвідоміших конструкторів та винахідників Європи в галузі двигунобудування, насамперед численних конструкцій двигунів внутрішнього згоряння, а також зробив значний внесок у розвиток автомобілебудування, літакобудування та суднобудування. Показано, що хоча основним місцем його винахідницької та конструкторської діяльності була Німеччина, він постійно пропонував свої проекти до реалізації на батьківщині.


Індекс рубрикатора НБУВ: О. д(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Фірсов О. В. 
Діяльність інженера Б. Г. Луцького напередодні Першої світової війни / О. В. Фірсов // Дослідж. з історії техніки : зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 23. - С. 79-87. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Робота присвячена видатному конструктору українського походження Б. Г. Луцькому. Мета роботи - заповнити дослідницьку прогалину в біографії Б. Г. Луцького, яка пов'язана з його діяльністю напередодні Першої світової війни. На підставі архівних джерел наведені досі невідомі факти з його біографії. Зокрема, до наукового обігу вводиться невідоме раніше листування Б. Г. Луцького з інженером Б. М. Воробйовим - засновником першого в Україні авіаційного моторобудівного заводу "ДЕКА". Наведено документи з архіву Російської академії наук, з яких слідує, що Б. Г. Луцькой напередодні Першої світової війни знаходився у Німеччині і займався виготовленням нових авіаційних двигунів власної конструкції на заводі "Даймлер". Він мав намір поставити двигуни на нові літаки власної конструкції і організувати їх переліт з Німеччини до Росії за допомогою російських льотчиків. Встановлено, що Б. Г. Луцькой разом з інженером Б. М. Воробйовим та фінансистом М. К. Воробйовим в 1913 році заснували в Санкт-Петербурзі Товариство, метою якого було будівництво першого в Російській імперії заводу з виробництва авіаційних двигунів конструкції Луцького. На підставі листа Б. Г. Луцького до Б. М. Воробйова з'ясовано, що перший у світі вертикальний двигун внутрішнього згоряння з колінчастим валом розташованим під циліндром, був створений Б. Г. Луцьким у 1885 році, а перший в світі 6-циліндровий двигун у 1899 році.


Індекс рубрикатора НБУВ: О5д(4УКР)2

Шифр НБУВ: Ж72035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Фірсов О. В. 
Борис Григорович Луцький та Україна / О. В. Фірсов // Наука та наукознавство. - 2018. - № 2. - С. 111-120. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Висвітлено внесок видатного конструктора, винахідника, вченого українського походження Бориса Григоровича Луцького в розвиток світового двигуно-, автомобіле- та літакобудування. На основі детальних даних доведено, що наприкінці XIX - у першій половині XX ст. він був одним із найвідоміших конструкторів і винахідників Європи. Показано, що хоча основним місцем його винахідницької та конструкторської діяльності була Німеччина, він постійно пропонував свої проекти для реалізації насамперед на батьківщині. Встановлено, що за заслуги перед вітчизною Б. Г. Луцький у 1903 р. був нагороджений орденом Святого Станіслава, а в 1906 р. йому було присвоєно звання спадкового почесного громадянина Російської імперії. Б. Г. Луцький до кінця життя не прийняв громадянства іншої держави. Після закінчення громадянської війни він постійно шукав шляхи для повернення на батьківщину, хотів служити Україні не з-за кордону, а проживаючи на рідній землі.


Індекс рубрикатора НБУВ: О3д(4УКР)Луцький Б.Г. + О5д(4УКР)2 Луцький Б.Г. + З365д(4УКР)Луцький Б.Г.

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Фірсов О. 
Діяльність інженера Б. Г. Луцького в галузі літакобудування, авіаційного моторобудування та дирижаблебудування / О. Фірсов // Дослідж. з історії техніки : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 24. - С. 21-27. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Роботу присвячено видатному конструктору українського походження Б. Г. Луцькому. Його діяльності в галузі літакобудування, авіаційного моторобудування та дирижаблебудування. На підставі архівних і літературних джерел наведено досі невідомі та маловідомі факти з його біографії. Зокрема, до наукового обігу введено раніше невідомі документи з особистих архівів професорів Д. М. Урнова та О. М. Урнова - онуків інженера Б. М. Воробйова. Описано конструкції літаків, авіаційних моторів і дирижабля, створених Луцьким в Німеччині в 1908 - 1934 рр. Відзначено суттєвий внесок Луцького у розвиток світового літакобудування, авіаційного моторобудування та дирижаблебудування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц65(4УКР)41 Луцький, Б.Г. + О5д(4УКР) Луцький, Б.Г.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Фірсов О. 
Створення двигуна внутрішнього згоряння з півсферичною камерою: до питання про пріоритет / О. Фірсов // Дослідж. з історії техніки : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 25. - С. 13-18. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розглянуто історію створення перших двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ) з півсферичними камерами. Мета статті - встановити ім'я конструктора, якому належить пріоритет у створенні першого в світі ДВЗ з півсферичною камерою. Надано аналіз публікацій сучасних зарубіжних істориків про створення першого ДВЗ з півсферичними камерами. Встановлено, що більшість істориків, особливо американських, віддають пріоритет у створенні першого ДВЗ з півсферичними камерами американським конструкторам братам Еллі Рею Уелч і Фреду Стімсону Уелч, а також інженеру Чарльзу Р. Гройтеру. На підставі аналізу патентів на винаходи, отриманих братами Уелч і Чарльзом Р. Гройтером в кінці XIX - на початку XX ст., встановлено, що вони не є творцями першого в світі ДВЗ з півсферичною камерою. У своїх патентах вони не захищали конструкцію півсферичної камери згоряння, а лише використовували її при створенні нових двигунів з верхнім розподільним валом. На підставі аналізу публікацій кінця XIX - початку XX ст., а також патентів на винаходи встановлено, що пріоритет у створенні першого в світі ДВЗ з півсферичною камерою належить видатному конструктору і винахіднику українського походження Борису Григоровичу Луцькому.


Індекс рубрикатора НБУВ: З365

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Фірсов О. В. 
Історичний аналіз діяльності вченого-конструктора, вихідця з України Б. Г. Луцького в галузі моторобудування та його впливу на розвиток світової та української техніки : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.07 / О. В. Фірсов; Національна академія наук України, Державна установа "Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г. М. Доброва". - Київ, 2019. - 45 c. - укp.

Проведено комплексне науково-історичне дослідження життєвого шляху, наукової, конструкторської та винахідницької діяльності вихідця з України Б. Г. Луцького, його особистого внеску в розвиток світового моторобудування, а також впливу на розвиток світової та української техніки. Вперше обґрунтовано пріоритет Б. Г. Луцького в створенні численних конструкцій двигунів внутрішнього згоряння, транспортних засобів та літаків. Доведено, що його діяльність призвела до якісних змін, які стали ключовими в розвитку моторобудування, автомобілебудування та літакобудування. Актуальність роботи зумовлена вагомим науковим та інженерним значенням Б. Г. Луцького для світової науки і техніки, відсутністю спеціального комплексного дослідження його наукової, конструкторської та винахідницької діяльності, необхідністю відтворення максимально об'єктивної і повної біографії конструктора, аналізу його творчого доробку. На основі розширеного пласту історичних знань, аналізу патентів на винаходи, архівних та документальних матеріалів створено цілісну документально обґрунтовану картину розвитку світового моторобудування в другій половині ХІХ - першій чверті ХХ ст. Розроблено періодизацію світового розвитку двигунів внутрішнього згоряння у відповідних хронологічних межах, яка дозволила виділити основні етапи їх розвитку та якісні зміни, що відбувалися на цих етапах.


Індекс рубрикатора НБУВ: О.г/д(4УКР) Луцький, Б.Г.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442693 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського