Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Хавалко В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Хавалко В. М. 
Алгоритми відтворення контурів складних геометричних об'єктів та зображень використовуючи фрактальну інтерполяцію / В. М. Хавалко // Оптико-електрон. інформ.-енерг. технології. - 2001. - № 2. - С. 14-18. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Запропоновано алгоритми лінійної та кусково-лінійної фрактальної інтерполяції, а також загальну схему фрактальної інтерполяції контурів складних геометричних об'єктів і зображень. На підставі експериментальних досліджень проаналізовано переваги та недоліки запропонованих алгоритмів і схем.


Ключ. слова: фрактальна інтерполяція, системи ітераційних функцій, складний геометричний об'єкт, зображення
Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Хавалко В. М. 
Інформаційно-аналітична система синтезу та обробки зображень на базі функціонального підходу : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.13.06 / В. М. Хавалко; Держ. ком. зв'язку та інформатизації України. - Львів, 2002. - 20 c. - укp.

Висвітлено питання розробки методів та алгоритмів для ІАС синтезу, опису, відтворення та візуалізації зображень. Розроблено методи синтезу складних геометричних об'єктів (СГО) з урахуванням умов взаємного неперетинання непохідних елементів. Наведено узагальнену схему синтезу СГО в багатовимірних просторах. Розроблено алгоритм та загальну схему фрактальної інтерполяції контурів з великою кількістю точок локальних екстремумів, а також досліджено вплив параметрів алгоритму на геометричну форму та гладкість інтерпольованої кривої. На підставі даних методів розроблено інформаційно-аналітичну систему єдиного представлення на базі функціонального підходу для синтезу, опису, відтворення та візуалізації зображень. Запропоновано алгоритм відтворення та фрактальної інтерполяції поверхонь складної геометричної форми та структури, що використовує системи ітераційних функцій і дає можливість ефективно зберігати інтерпольовані поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.632

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Хавалко В. М. 
Створення інформаційно-аналітичної системи синтезу та обробки складних зображень: концептуальний підхід / В. М. Хавалко // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2001. - Вип. 4. - С. 86-90. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто проблему створення інформаційно-аналітичних систем (ІАС) синтезу складних зображень з концептуальної точки зору. Проаналізовано відомі концепції, сформовані на базі різноманітних форм представлення елементарних об'єктів, до яких застосовуються теоретико-множинні операції, з метою синтезу складних зображень. Грунтуючись на концепції подвійного представлення, створена ІАС синтезу зображень.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.49

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Методи та системи штучного інтелекту. Лабораторний практикум : [посібник] / Р. М. Камінський, Н. Б. Шаховська, В. М. Хавалко, А. М. Худий; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів : Вид-во Тараса Сороки, 2021. - 218, [1] c. - Бібліогр.: с. 213-216 - укp.

Представлено теоретичний та практичний матеріал із дисципліни "Методи та системи штучного інтелекту". Ознайомлено з основними алгоритмами розпізнавання об'єктів заданого класу та обробки бінарних зображень. Особливістю систем штучного інтелекту є практичне застосування методів розпізнавання образів та відповідних алгоритмів їх реалізації. В основі методів розпізнавання лежить формальний підхід щодо моделювання перцептивної діяльності людини, тобто її діяльності, пов'язаної з процесами сприйняття. Досліджено теоретичні та прикладні питання створення інтелектуальних та експертних систем, моделі, методи та алгоритми розв'язання задач, механізми подання знань і виведення нових знань, зокрема, дедуктивне виведення, методи навчання, а також механізми обробки зображень та розпізнавання образів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.4 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849071 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського