Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Харів М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Бойчик І. М. 
Економіка підприємства : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. І - ІV рівнів акредитації / І. М. Бойчик, М. С. Харів, М. І. Хопчан, Ю. В. Піча. - 2-е вид., виправ. і допов. - К. : Каравела; Л.: Новий Світ-2000, 2001. - 298 c. - Бібліогр.: 77 назв. - укp.

Розкрито зміст основних економічних показників діяльності підприємств різних профілів. Розглянуто галузеву структуру виробництва, особливості управління та регулювання підприємства, розробки й обгрунтування виробничих програм, інвестування. Значну увагу приділено вивченню економічних параметрів діяльності підприємств: основним фондам і виробничій потужності, оборотним фондам і засобам, собівартості продукції та виробництва, прибутку, доходу, продуктивності та оплаті праці, якості продукції, економічній ефективності, ціні та ціноутворенню, реструктуризації та санації підприємств, їх банкрутству та ліквідації. Запропоновано практичні задачі, приклади їх розв'язання, тести, що стосуються конкретних ситуацій різних аспектів діяльності підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)29 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605044 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Харів М. І. 
Стан гуморальної ланки природної резистентності у щурів за умов оксидаційного стресу та дії ліпосомального препарату / М. І. Харів // Біологія тварин. - 2016. - 18, № 2. - С. 119-124. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати досліджень впливу розробленого комплексного ліпосомального препарату на динаміку показників гуморальної ланки природної резистентності у щурів за змодельованого оксидаційного стресу, який викликали застосуванням тетрахлорметану. Доведено, що внутрішньом'язова ін'єкція щурам дослідних груп 50 % олійного розчину тетрахлоретану у дозі 0,25 мл на 100 г маси тіла тварини зумовлює антигенне навантаження на організм та призводить до підвищення напруженості гуморальної ланки природної резистентності. На це вказує зростання вмісту циркулюючих імунних комплексів (ЦІК) у сироватці крові уражених тварин впродовж усього періоду досліджень. На 14-ту добу рівень ЦІК становив 93 ммоль/л, що у 2,2 раза більше від початкових величин контрольної групи. Поряд із цим, виявлено зниження бактерицидної та лізоцимної активності сироватки крові на 10-ту і 14-ту добу досліджень. Якщо на другу добу експерименту встановили підвищення бактерицидної активності сироватки крові (БАСК) на 6,6 %, а лізоцимної активності сироватки крові (ЛАСК) на 7,25 %, то на 14-ту добу досліду бактерицидна активність в біологічному об'єкті крові щурів першої дослідної групи знизилася на 8,18 %, а лізоцимна активність сироватки крові, відповідно, на 3,95 %. Для підвищення гуморальної ланки природньої резистентності організму щурів за оксидаційного стресу доцільно застосовувати ліпосомальний препарат, який містить бутафосфан, інтерферон, розторопшу плямисту та вітаміни. Після застосування ліпосомального препарату щурам за умов оксидаційного стресу впродовж досліджень у крові відновлюється рівновага гуморальної ланки природної резистентності, а саме відсутні відхилення від норми показників бактерицидної і лізоцимної активності сироватки крові та рівня ЦІК. На 14-ту добу досліду показники гуморальної ланки імунної системи у крові щурів дослідної групи коливалися у межах фізіологічних величин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П847.325.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Харів М. І. 
Динаміка фагоцитарної активності нейтрофілів у щурів за умов оксидаційного стресу та дії ліпосомального препарату / М. І. Харів, Б. В. Гутий // Біологія тварин. - 2017. - 19, № 1. - С. 119-124. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Наведено результати досліджень впливу розробленого комплексного ліпосомального препарату на динаміку показників неспецифічної ланки природної резистентності у щурів за змодельованого оксидаційного стресу, який викликали застосуванням тетрахлорметану. Доведено, що внутрішньом'язова ін'єкція щурам дослідних груп 50 % олійного розчину тетрахлорметану у дозі 0,25 мл на 100 г маси тіла тварини зумовлює антигенне навантаження на організм та призводить до пригнічення неспецифічної ланки природної резистентності. На це вказує зниження показників фагоцитарної активності нейтрофілів у крові уражених тварин впродовж усього періоду досліджень. На 14-ту добу показник фагоцитарної активності нейтрофілів становив 42,6 проти 48,9 % контрольної групи тварин. Поряд із цим, виявлено зниження величини фагоцитарного індексу та фагоцитарного числа крові щурів на 2-, 5-, 10-у доби досліджень. На 14-у добу досліду ці показники у крові щурів дослідної групи, яким вводили тетрахлорметан, були низькими: величина фагоцитарного індексу - на 38 %, а фагоцитарного числа - на 18 % від показників контрольної групи щурів. Для стимуляції неспецифічної ланки природного імунітету організму щурів за оксидаційного стресу доцільно застосовувати ліпосомальний препарат, до складу якого входять бутафосфан, інтерферон, плоди розторопші плямистої та вітаміни. Після застосування ліпосомального препарату щурам за умов оксидаційного стресу впродовж досліджень відновлюється неспецифічна ланка природного імунітету, а саме відсутні відхилення від норми показників фагоцитарної активності нейтрофілів, фагоцитарного індексу та фагоцитарного числа крові. На 14-у добу досліду показники неспецифічної ланки імунітету щурів, яким застосовували ліпосомальний препарат, коливалися у фізіологічних межах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*669.343.21 + П855.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Маїк В. З. 
Дослідження термічних процесів лазерного гравіювання полімерних шарів трафаретних друкарських форм / В. З. Маїк, М. С. Харів, В. В. Кочубей // Наук. зап./Укр. акад. друкарства. - 2016. - № 2. - С. 22-27. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати термічних досліджень полімерних матеріалів на основі олігоуретанакрилатів для виготовлення форм трафаретного друку лазерним гравіюванням.


Індекс рубрикатора НБУВ: М867.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Маїк В. З. 
Дослідження деформаційних властивостей полімерних шарів форм трафаретного друку / В. З. Маїк, М. С. Харів // Поліграфія і вид. справа. - 2016. - № 2. - С. 100-106. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати досліджень деформаційних властивостей фотополімерних матеріалів для виготовлення трафаретних друкарських форм лазерним гравіюванням.


Індекс рубрикатора НБУВ: М867.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Харів М. С. 
Удосконалення технології виготовлення трафаретних форм лазерним гравіюванням для друкування шрифта Брайля : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.01 / М. С. Харів; Українська академія друкарства. - Львів, 2021. - 20 c. - укp.

Проаналізовано сучасний стан та перспективи створення інформаційного середовища шрифта Брайля для інтеграції у суспільство людей з вадами зору, проаналізовані технології відnворення рельєфно-крапкових зображень та перспективи їх розвитку. Удосконалено технологію виготовлення трафаретних друкарських форм лазерним гравіюванням на основі розробленої фотополімеризаційноздатної композиції для нанесення шрифта Брайля. Здійснено дослідження технологічних, фізико-хімічних, фізико-механічних властивостей розробленого формного матеріалу трафаретних друкарських форм для лазерного гравіювання, репродукційно-графічних і друкарсько-технічних параметрів форм і рельєфно-крапкових зображень. Проведені дослідження в умовах підприємств підтверджують, що удосконалений технологічний процес виготовлення трафаретних друкарських форм лазерним гравіюванням забезпечує високу якість шрифта Брайля та має високу техніко-економічну ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: М878.01 + М867.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448553 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського