Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Хевпа З$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Хевпа З. З. 
Стратиграфія і молюски крейдових відкладів Пенінської зони Українських Карпат / З. З. Хевпа // Геол. журн.. - 2017. - № 4. - С. 32-40. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Пенінська зона (або зона Скель) являє собою складну структурно-тектонічну споруду. Повторюючи конфігурацію Карпатської дуги, вона вузькою смугою тягнеться понад 500 км від Віденського басейну, через усі Західні Карпати до Румунії на південному сході. Цьому структурно-тектонічному елементу протягом мезозойської і кайнозойської ер належала дуже важлива роль у геологічному розвитку Карпат, а також у становленні їх сучасної структури. Пенінська зона розділяла дві області - Зовнішні (Флішеві) і Внутрішні Карпати, які мають різко відмінні геологічні історії розвитку. Ще до наших днів у багатьох розрізах крейди через слабку відслоненість у Карпатах, дуже рідкісні фауністичні рештки у флішевих товщах, якими збудований цей регіон, і дуже складну дислокованість порід цілі місцеві стратотипи залишаються слабко палеонтологічно схарактеризованими, в них не проведено детального (пошаруватого) зіставлення. У роботі проведено вивчення цього питання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(45УКР)63 + Е162"063"(45УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Хевпа З. З. 
Стратиграфія і молюски крейдових відкладів Українських Карпат : автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.09 / З. З. Хевпа; Національна академія наук України, Інститут геологічних наук. - Київ, 2018. - 24, [1] c. - укp.

Обґрунтовано детальну стратифікацію та біостратиграфічну шкалу крейдових відкладів Українських Карпат за результатами комплексного систематичного та монографічного вивчення черевоногих, двостулкових і головоногих молюсків. Наведено монографічний опис 17 характерних видів молюсків та атлас їхніх зображень. Доповнено й уточнено палеонтологічну характеристику крейдових відкладів Українських Карпат за результатами ревізії та довивчення стратотипів і опорних розрізів світ, аналізу й узагальнення всіх наявних даних за мікро- та макрофосиліями та нових власних знахідок макрофауни. Розроблено й удосконалено стратиграфічні та біозональні схеми нижньої і верхньої крейди Українських Карпат за новими даними з систематичного складу комплексу малакофауни. Уперше для Українських Карпат обґрунтовано й уточнено за малакофауною обсяги, границі, відносний геологічний вік та латеральне поширення крейдових стратиграфічних підрозділів: стрийської світи у Скибовій зоні, соймульської - у Мармароській, тисальської - у Пенінській, кам'янопотікської, рахівської, білотисенської, сухівської - у Рахівській зоні. Обґрунтовано кореляцію нижньокрейдових темноколірних відкладів Рахівської зони з одновіковими стратонами Західних (Польських, Чеських і Словацьких) та Східних (Румунських) Карпат. Уперше палеонтологічно комплексно обґрунтовано ранньокрейдовий вік органогенних вапняків у складі олістолітів, поширених у басейні Білої Тиси, отримано нові дані про ранньокрейдову фазу вулканізму в Українських Карпатах. Зазначено, що результати досліджень можна використати при геологознімальних і пошуково-розвідувальних роботах на різні корисні копалини (нафта, газ, будівельні матеріали, мінеральні води), які приурочені до крейдових відкладів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.63 + Д59(45УКР3,3)43 + Е169.116"063"(45УКР3,3)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434233 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Хевпа З. З. 
Розвиток надзвичайної водно-екологічної ситуації затоплення Рудника No 2 Стебницького калійного родовища внаслідок природно-техногенних чинників / З. З. Хевпа, В. В. Долін, Є. О. Яковлев, Е. Д. Кузьменко, С. М. Багрій // Геохімія техногенезу. - 2022. - Вип. 7. - С. 51-56. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.



Шифр НБУВ: Ж72342 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського