Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Химович О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Химович О. С. 
Еміграційна активність жіночого населення в Україні / О. С. Химович // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. соціол. - 2008. - Вип. 2. - С. 362-366. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто особливості жіночої еміграційної активності в сучасному українському соціумі. Основу дослідження становлять статистичні дані та індивідуальні глибинні інтерв'ю.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*423.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/соціол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Химович О. С. 
Роль трудової міграції у формуванні етнічних та національних стереотипів сучасних заробітчан : автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / О. С. Химович; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Харків, 2015. - 19 c. - укp.

Розглянуто теоретико-методологічні здобутки наукових підходів та концепцій, що формують категоріально-понятійний апарат дослідження етнічних та національних стереотипів у трудових мігрантів. Проаналізовано зміст понять "стереотип", "етнічний стереотип", "національний стереотип", "трудова міграція" та "трудовий мігрант". Запропоновано концептуальну схему дослідження етнічних та національних стереотипів у сучасних українських заробітчан, в основі якої є соціокультурний підхід. На основі теорії С. Кастельса розроблено модель комплексного дослідження міграційних процесів, де макрорівень подано уявленнями представників українського соціуму про інші національні та етнічні групи, мезорівень - уявленнями респондентів з Львівської області, а макрорівень, уявленнями трудових мігрантів та їх індивідуальними життєвими історіями як контрольної групи, яка має найбільш тісні контакти з представниками інших національних та етнічних груп. На всіх трьох рівнях розглянуто стереотипи, які конструюють трудові мігранти безпосередньо в процесі взаємодії з представниками інших та "своїх" національних та етнічних груп. Розроблено методику дослідження етнічних та національних стереотипів сучасних трудових мігрантів, що базується на поєднанні якісних та кількісних методів. За допомогою цієї методики виміряно загальний рівень дистанційованості трудових мігрантів від представників інших національних та етнічних груп, а також здійснено його порівняння із загальним рівнем етносоціальної дистанції населення Львівської області зокрема та населення України загалом. Розкрито образи "своїх" та "інших" та особливості їх виявів на мезо- та макрорівнях. Виявлено відмінності у етнічних та національних стереотипів трудових мігрантів на мезо- та мікрорівнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*4 + С5*425*332.1-723.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Соціологія: теорії середнього рівня : навч. посіб. / Ю. Ф. Пачковський, О. Б. Демків, Х. В. Ілик, О. Т. Калиняк, Н. В. Коваліско, Г. І. Кудринська, Т. Д. Лапан, Т. С. Марусяк, О. В. Сенюра, О. С. Химович, Н. Й. Черниш; ред.: Ю. Ф. Пачковський; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Київ : Каравела, 2020. - 355 c. - Бібліогр.: с. 342-355 - укp.

Розглянуто теорії середнього рівня, що охоплюють низку актуальних соціальних явищ і феноменів у різних сферах соціологічного знання. Зроблено акцент на їхньому всебічному теоретико-прикладному аналізі з урахуванням сучасних тенденцій, що спостерігаються у розвитку інформаційного суспільства і нової економіки, а також наслідків глобальних та трансформаційних процесів у царині безпеки, праці, управління, міграції, освіти, споживання, підприємництва, молодіжної і тендерної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сучасні соціальні трансформації: глобальний досвід та локальні специфікації : монографія / Н. Коваліско, Ю. Пачковський, Г. Кудринська, М. Бліхар, О. Калиняк, О. Сенюра, Х. Ілик, В. Полуйко, Л. Климанська, І. Бойко, І. Городняк, С. Бубняк, О. Іванкова-Стецюк, Т. Лапан, О. Химович, О. Герус, Т. Шевчук, Т. Марусяк, А. Максименко, Л. Гуменюк, Г. Заремба-Косович; ред.: Н. Коваліско, Ю. Пачковський; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів : ЛНУ ім. Івана Франка, 2021. - 207 c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Розглянуто актуальні соціальні аспекти глобальних впливів та їх місце в системі трансформаційних процесів. Особливу увагу звернено на наслідки глобальних процесів на локальному рівні з огляду на специфіку змін, які відбуваються в сучасному українському суспільстві. Представлено широкий спектр соціальних проблем, що потребують свого нового теоретико-прикладного осмислення, серед яких особливе місце посіли ціннісні системи суспільства, питання пандемії коронавірусу та суспільної безпеки, соціальних медіа, освіти, екологічної міграції, місцевого самоврядування, медіадискурсу бідності, публічних практик лідерства, корупційної поведінки та особливостей споживання. Представлено соціопсихологічні наслідки російсько-українського збройного конфлікту та вимушених переселень з акцентуванням на самопочутті внутрішньо переміщених осіб, а також на тендерних стереотипах, що мали і мають місце за таких важливих для країни доленосних подій.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*328.943 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68465 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Соціологія   
5.

Лапан Т. Д. 
Російсько-українська війна: теорія та практика соціологічного осмислення / Т. Д. Лапан, О. С. Химович, Н. Й. Черниш // Укр. соціум. - 2022. - № 3. - С. 31-51. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Акцентовано увагу на основних проблемних питаннях у формуванні соціологічного дискурсу щодо війни та російсько-української війни. Реалізовано спроби наукових відповідей на нові виклики, пов'язані з війною, які з'являються значно повільніше, ніж медійні. Обгрунтовано думку про те, що питання війни актуалізується лише тоді, коли з'являється реальна війна, а не її потенційна загроза. Окреслено, що війна у світовій історії - це норма, мир - це переважно виняток. Визначено, що крихкий характер миру і постійна воєнна загроза з боку Росії (зараз і у подальшому) потребує превентивного та постійного аналізу. Запропоновано концептуальну схему розмежування двох гілок соціологічного знання щодо мілітарної проблематики у вигляді соціології війни та соціології війська/армії. Здійснено адаптацію чотирирівневої моделі соціологічного аналізу Н. Дж. Смелзера до вивчення війни та війська за двома критеріями. Аргументовано, що ці чотири рівні вимагають своєї конкретизації в теоретичному плані і в обранні релевантних методик емпіричних досліджень проблем війни в цілому та триваючої російсько-української війни зокрема. Наведено узагальнену таблицю реалізованих провідними соціологічними центрами країни емпіричних досліджень з початку гострої фази російської агресії з висновком про значне переважання макрорівня їх здійснення та домінантного використання кількісних методик. Запропоновано тематику наукового пошуку на інших трьох рівнях соціологічної аналітики. Наведено приклади міжнародних проєктів дослідження компанією "YouGov" щодо оцінки рівня допомоги українським біженцям. Представлено результати досліджень, які проводяться в Україні та Росії паралельно, оскільки це дає можливість проаналізувати дзеркальність ситуації як в Україні, так і в суспільстві країни-агресора. Виявлено, що більшість досліджень, проведених в Україні за час повномасштабної війни, розкривають лише певні аспекти сучасної війни та війська (оцінку рівня довіри до Збройних сил України, підтримку дій Президента України, готовність громадян до захисту Батьківщини, зовнішньополітичні орієнтири, соціальну адаптацію населення, рівень їх стресостійкості тощо), що не дає наразі можливості формування цілісної архітектоніки соціологічного знання в зазначеній сфері. За даними досліджень, проведених за час повномасштабної агресії Росії в Україні, виокремлено головні тематичні блоки та розкрито їх значення у формуванні основ соціології війни та соціології війська/армії. Виявлено, що війна є надзвичайно складним явищем для її професійного осмислення в соціології в ситуації її мультипарадигмальності, тому наявні напрацювання потребують фахового обговорення та результативних дискусій.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666.4*333.735 + Ц35(4УКР=4РОС)5.1:С5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ідентичність та соціальна солідарність у Центрально-Східній Європі = Tożsamość i solidarność społeczna w Europie środkowo-wschodniej : колект. монографія / Н. Коваліско, О. Лісеєнко, Т. Каменська, В. Онищук, В. Подшивалкіна, Т. Мельник, Т. Лапан, А. Кудринська, Х. Ілик, О. Сенюра, О. Химович, A. Jekaterynczuk, R. Radzik, J. M. Kurczewski, P. Orzechowski, S. Shchudlo, A. Wysocki, M. Cobel-Tokarska, A. Nikitorowicz, M. Debicki, M. Butrym, G. Pyszczek; ред.: Н. Коваліско, А. Єкатеринчук, О. Лісеєнко, Р. Радзік; Львівський національний університет імені Івана Франка, Університет Марії Кюрі-Склодовської. - Львів. - Люблін : ЛНУ ім. Івана Франка : УМКС, 2020. - 223 c. - Бібліогр. в знесках - укp. - пол. - англ.

Презентована колективна монографія є результатом наукової співпраці українських та польських соціологів, зокрема Львівського національного університету імені Івана Франка (кафедра соціології), Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні (Інститут соціології), Академії Спеціальної Педагогіки імені. М. Ґжеґожевської в Варшаві (кафедра соціології культури) та Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського (кафедра філософії, соціології та менеджменту соціокультурної діяльності). З’ясовано, які відбулися зміни ідентичності та міжетнічних відносин у Центрально-Східній Європі; окреслено специфіку ідентичностей на пограниччі та ідентичності національних меншин, а також проаналізовано особливості соціальної солідарності та консолідації суспільства в контексті процесів зовнішньої та внутрішньої міграції між Україною та Польщею на прикладі емпіричних розвідок авторів монографії.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*425.82*332.111.3-231.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70123 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського