Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Холіна О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Безкаравайний Б. О. 
Значення оксиду азоту в механізмі ранньої адаптації новонароджених від матерів з анемією вагітності / Б. О. Безкаравайний, М. В. Костилєва, Л. Н. Терещенко, О. В. Холіна // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2004. - № 2. - С. 66. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033.2-3 + Р733.411.033.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Андросова М. Є. 
Склад, властивості й застосування ефірної олії коріандру посівного / М. Є. Андросова, О. А. Холіна, Є. Д. Андросов // Мед. перспективи. - 2009. - 14, № 1. - С. 175-178. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Установлено отсутствие бактерицидных (бактериостатических) свойств у компонентов эфирного масла кориандра посевного, которые всасываются дисками фильтровальной бумаги, и наличие таковых у компонентов масла при непосредственном его внесении в солевой агар и мясо-пептонный бульон в объемном соотношении 1:200 и 1:20.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 коріандр посівний

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Холіна О. А. 
Біохімічні маркери апоптозу при лімфопроліферативних захворюваннях : автореф. дис... канд. мед. наук / О. А. Холіна; Луган. держ. мед. ун-т. - Луганськ, 2008. - 21 c. - укp.

Вивчено біохімічні умови реалізації апоптозу та клітинної проліферації за рівнем енергозабезпечення, вмісту маркерних цитокінів IL-10, sCD30 та часу релаксації протонів водню у процесі пухлинної трансформації лімфоцитів у разі лімфопроліферативних захворювань (ЛПЗ). Для проведення дослідження були відібрані зразки сироватки та плазми від 74-х хворих на лімфоми. Проведено визначення у лімфоцитах рівня апоптозу за ДНК-фрагментацією з морфологічною детекцією з застосуванням Хехст 33342 за умов флуоресцентної мікроскопії, вивчено проліферативні процеси за активністю мітохондріальної дегідрогенази за результатами МТТ-тестування, проаналізовано енергетичний обмін за рівнем аденілових нуклеотидів, у сироватці крові проведено оцінювання показників загальної лактатдегідрогенази, рівнів IL-10 і sCD30, показників релаксометрії з використанням ядерно-магнітного резонансу. Хворі на ходжкінські лімфоми та неходжкінські лімфоми (НХЛ) були розподілені на 3 групи відповідно до стадії прогресування. За результатами проведеного дослідження встановлено, що проліферативна активність лімфоцитів, залучених до патогенезу лімфом, значно зростає у разі прогресування цих хвороб, а кількість клітин, що гинуть шляхом апоптозу, зменшується. У трансформованих клітинах створюються несприятливі енергетичні умови для завершення апоптотичної загибелі. Протягом прогресування відбувалось зниження кількості аденозинтрифосфату (АТФ), аденозиндифосфату (АДФ) та збільшення аденозинмонофосфату (АМФ). Кількість загальної лактатдегідрогенази значно перевищувала верхню межу норми тільки у хворих на НХЛ на останніх стадіях. Збільшення пулу проліферувальних клітин

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.413 + Р411.022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Іванова Л. М. 
Ефективність застосування перстачу гусячого в медичній реабілітації хворих на ішемічну хворобу серця у поєднанні з пептичною виразкою дванадцятипалої кишки / Л. М. Іванова, О. В. Пілієва, Х. О. Сабковська, А. С. Ліпатнікова, О. А. Холіна, М. В. Височин // Фітотерапія. - 2013. - № 2. - С. 23-25. - укp.

Під спостереженням перебувало 120 хворих на ішемічну хворобу серця у сполученні з пептичною виразкою дванадцятипалої кишки у віці від 25-ти до 59-ти років, які були рандомізовані за віком, статтю та тяжкістю перебігу патології. Моніторинг клінічних проявів у хворих із коморбідною патологією показав, що включення до медичної реабілітації фітозасобу гастритол сприяло зменшенню тривалості проявів астеноневротичного синдрому. Диспансерне дослідження впродовж року показало, що в основній групі хворих на таку патологію, які під час медичної реабілітації додатково одержували гастритол, спостерігалась стійка клінічна ремісія пептичної виразки дванадцятипалої кишки, а загострення відмічалися в 1,4 раза рідше, ніж у групі зіставлення.

Под наблюдением находилось 120 больных ишемической болезнью сердца в сочетании с пептической язвой двенадцатиперстной кишки в возрасте от 25-ти до 59-ти лет, которые были рандомизированы по возрасту, полу и тяжести течения патологии. Мониторинг клинических проявлений у больных с коморбидной патологией показал, что включение в медицинскую реабилитацию фитопрепарата гастритол способствовало уменьшению длительности проявлений астеноневротического синдрома. Диспансерное исследование в течение года показало, что в основной группе больных с данной патологией, которые во время медицинской реабилитации дополнительно получали гастритол, наблюдалась устойчивая клиническая ремиссия пептической язвы двенадцатиперстной кишки, а обострения отмечались в 1,4 раза реже, чем в группе сопоставления.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 + Р413.204.6-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Іванова Л. М. 
Ефективність рослинних седативних препаратів та препаратів, що стимулюють імунітет, у медичній реабілітації хворих на ішемічну хворобу серця в сполученні з хронічним некалькульозним холециститом / Л. М. Іванова, К. М. Компанієць, О. В. Пілієва, М. В. Височин, О. А. Холіна // Фітотерапія. - 2013. - № 3. - С. 17-20. - укp.

Показано, що застосування фітоседу та хелістану у хворих на ішемічну хворобу серця в сполученні з хронічним некалькульозним холециститом під час медичної реабілітації сприяло скороченню тривалості клінічних проявів та ознак астено-невротичного синдрому.

Показано, что использование фитоседа и хелискана у больных с ишемической болезнью сердца в сочетании с хроническим некалькулезным (бескаменным) холециститом во время медицинской реабилитации способствовало уменьшению продолжительности клинических проявлений и признаков астено-невротического синдрома.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 + Р413.520.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Іванова Л. М. 
Клініко-патогенетичні особливості ішемічної хвороби серця залежно від інфікованості Helicobacter рylori / Л. М. Іванова, О. В. Пілієва, К. К. Налапко, Т. В. Сисойкіна, М. В. Височин, О. А. Холіна // Актуал. инфектология. - 2015. - № 1. - С. 67-70. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Узагальнено результати комплексного обстеження 120 хворих на пептичну виразку дванадцятипалої кишки у поєднанні з ішемічною хворобою серця. У хворих на поєднану патологію встановлено спільні патогенетичні механізми, у тому числі астеноневротичні. Патогенетично обгрунтовано доцільність використання під час медичної реабілітації комбінованого фітозасобу гастритол.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 + Р413.204.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ефективність застосування ехінацеї пурпурової в медичній реабілітації хворих на хронічне обструктивне захворювання легень у поєднанні з неалкогольним стеатогепатитом / Л. М. Іванова, К. М. Компанієць, Ю. В. Сидоренко, М. В. Височин, О. А. Холіна // Фітотерапія. - 2013. - № 4. - С. 27-29. - укp.

Зазначено, що під спостереженням знаходилось 69 хворих на означену патологію віком від 20-ти до 59-ти років. Хворих було розподілено методом випадкової вибірки на дві групи, рандомізовані за віком, статтю та характером перебігу поєднаної патології бронхолегеневої системи та печінки. Встановлено, що включення ехінацеї пурпурової екстракту в медичну реабілітацію хворих на хронічне обструктивне захворювання легень у поєднанні з неалкогольним стеатогепатитом сприяло відновленню балансу прооксидантних та антиоксидантних властивостей крові.

Отмечено, что под наблюдением находились 69 больных данной патологией в возрасте от 20-ти до 59-ти лет. Больные были разделены методом случайной выборки на две группы, рандомизированные по возрасту, полу и характеру течения сочетанной патологии бронхолегочной системы и печени. Установлено, что включение эхинацеи пурпурной экстракта в медицинскую реабилитацию больных хроническим обструктивным заболеванием легких в сочетании с неалкогольным стеатогепатитом способствовало восстановлению баланса прооксидантных и антиоксидантных свойств крови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р413.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24348 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського