Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Хорішко Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Хорішко Л.  
Свобода дії як чинник політичного успіху / Л. Хорішко // Політ. менеджмент. - 2006. - Спец. вип. - С. 91-98. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто проблему успіху в політичній діяльності як загальну ефективність дій політика, спрямованих на досягнення стабільного розвитку держави та суспільства.


Ключ. слова: свобода, політичний успіх
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Хорішко Л.  
Регіональний аспект формування іміджу політичних партій / Л. Хорішко // Політ. менеджмент. - 2009. - № 6. - С. 85-93. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто структурні особливості іміджу політичних партій. Увагу зосереджено на визначенні впливу регіональних особливостей на процес його формування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Хорішко Л. С. 
Парадигма успіху в політичній сфері сучасного суспільства : Автореф. дис... канд. політ. наук / Л. С. Хорішко; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2007. - 19 c. - укp.

Досліджено особливості політичного успіху як закономірного результату системно-раціональної діяльності, що визначає позицію суб'єкта у політичному просторі на підставі підсумкової суспільної оцінки всіх політичних досягнень і поразок. Розглянуто теоретико-методологічні засади та принципи вивчення даного явища, доведено його суперечність, що має прояв у розв'язані конфлікту моралі та прагматизму. З'ясовано, що політична культура є індикатором виявлення можливостей функціонування політичного успіху у межах поля політики. За результатами дослідження проаналізовано фактори, критерії, види політичного успіху. Наведено модель політичного успіху, складовими якої є досягнення позиції політичними суб'єктами у межах політичного простору, реалізація ними запланованих стратегій, суспільне оцінювання одержаних результатів. Ефективність досягнення даної моделі залежить від наявності сутнісного взаємозв'язку між визначеними елементами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ф016.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Хорішко Л.  
Партійний бренд як фактор технологізації політичного процесу / Л. Хорішко // Сучас. укр. політика. Політики і політологи про неї. - 2010. - Вип. 21. - С. 169-177. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто вплив технологічного підходу на політичну сферу. Акцентовано увагу на визначенні поняття та структури партійного бренда, його вплив на технологізацію політичного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72461 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кіндратець О. М. 
Перспективи та напрямки модернізації політичної системи України : монографія / О. М. Кіндратець, Є. Г. Цокур, М. А. Лепський, Т. Є. Ніколаєва, Л. С. Хорішко; ред.: О. М. Кіндратець; Запоріз. нац. ун-т. - Запоріжжя : ЗНУ, 2014. - 337 c. - Бібліогр.: с. 317-337 - укp.

Висвітлено сутність політичної модернізації. Показано її специфіку в історичному вимірі. Розглянуто широке коло питань, пов'язаних з модернізацією політичної системи України на сучасному етапі. Визначено причини, що зумовлюють необхідність оновлення політичної системи. Здійснено аналіз чинників модернізації політичної системи України. Виявлено особливості трансформації політичної культури, символічної системи в процесі модернізації політичної системи України. Охарактеризовано громадянську участь та запропоновано шляхи її активізації, посилення контролю громадянського суспільства над владою. Розглянуто розширення компетенцій регіонів і шляхи децентралізації влади в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА788926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Хорішко Л. С. 
Інституціоналізація еліти в процесах модернізації політичних систем : монографія / Л. С. Хорішко; Запоріз. нац. ун-т. - Запоріжжя : КСК-Альянс, 2018. - 400 c. - Бібліогр.: с. 377-393 - укp.

Висвітлено зміст та особливості інституціоналізації еліти в процесах модернізації політичних систем Іспанії, Німеччини, Туреччини та України. Доведено, що процеси інституціоналізації сприяють набуттю елітою структурно-змістовних характеристик, необхідних для виконання функцій, спрямованих на структурно-змістовне перетворення політичної системи. У цьому контексті досліджено рівень суб'єктності еліти в процесах модернізації та особливості використання технологій політичної діяльності, спрямованих на оптимізацію поставлених цілей та завдань. Представлено технологічну схему модернізації політичної системи та надано практичні рекомендації щодо її практичного використання в умовах української політичної дійсності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)1 + Ф3(4ІСП)1 + Ф3(4НІМ)1 + Ф3(5ТУЕ)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА829401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Стратегічні комунікації суб'єктів політики в умовах сучасної політичної дійсності : колект. монографія / І. О. Павленко, В. А. Ковпак, Н. М. Лебідь, Л. С. Хорішко; ред.: Л. С. Хорішко; Запорізький національний університет. - Запоріжжя : Гельветика, 2021. - 177 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Висвітлено філософські та соціокомунікаційні аспекти стратегічних комунікацій. Конкретизовано зміст та особливості стратегічних комунікацій як інструменту реалізації інтересів політичних суб’єктів. Проаналізовано підходи до дослідження даних комунікацій в політичній сфері. Досліджено основні складові стратегічних комунікацій: публічну дипломатію, зв’язки з громадськістю, залучення лідерів думок, цивільно-військове співробітництво. Розглянуто суб’єктність політичної еліти у формуванні та реалізації стратегічних комунікацій. Проаналізовано досвід HATO, ЄС, а також Франції, Німеччини, Польщі у використанні потенціалу стратегічних комунікацій в реалізації ключових інтересів на внутрішньому та зовнішньому рівнях політичної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641 + Ф3(0)4 + Ф4(0),0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Хорішко Л. С. 
Інституціоналізація еліти в процесах модернізації політичної системи України : автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.02 / Л. С. Хорішко; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2019. - 36 c. - укp.

Запропоновано авторську концепцію інституціоналізації еліти в процесах модернізації політичних систем, що дозволило комплексно розглянути структурно-функціональні характеристики еліти як політичного інституту та конкретизувати його суб'єктність у здійсненні політико-модернізаційної діяльності. Наведено рекомендації щодо підвищення рівня інституціоналізації еліти в політичній системі України. Обґрунтовано визначення елітного політичного інституту як стійкої, нормативно-структурованої сукупності процедур і практик взаємодії, направленої на завоювання владних повноважень, здійснення політичного управління на основі наявних ресурсів. Досліджено особливості та процедуру інституціоналізації еліти в контексті формування інституціонального середовища функціонування та подальшої легітимації в політичній системі. Розкрито сутність, структурні складові суб'єктності еліти й особливості використання політичних технологій в процесах модернізації. Проаналізовано основні етапи інституціоналізації еліти в політичній системі України та здійснено оцінювання рівня інституціоналізованості згідно обраних критеріїв. Вивчено досвід інституціоналізації еліти в політичних системах Іспанії, Німеччини, Туреччини та визначено можливості його використання в умовах української політичної дійсності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022 + Ф038.5 + Ф3(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442594 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського