Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Хрустальова В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Хрустальова В.  
Проблеми правового регулювання захисту прав інтелектуальної власності в Україні / В. Хрустальова // Прав., нормат. та метрол. забезп. системи захисту інформації в Україні. - 2001. - Вип. 2. - С. 39-41. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Статтю присвячено стану та розвитку законодавчих механізмів регулювання прав інтелектуальної власності в Україні. Шляхом розгляду основних законодавчих ініціатив на міжнародному та внутрішньому рівнях визначено основні кроки та проблеми щодо створення національної інтелектуальної власності, а також інтеграції України як повноцінного партнера цієї галузі у світовий простір.


Ключ. слова: інтелектуальна власність, промислова власність, авторське право, захист прав інтелектуальної власності
Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)306 + Х933.9(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70508 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Хрустальова В. В. 
Інтелектуальна власність в системі економічних відносин перехідної економіки України : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В. В. Хрустальова; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 20 c. - укp.

Досліджено відносини інтелектуальної власності в перехідній економіці України. Розкрито місце та роль інтелектуальної власності в системі відносин власності на сучасному етапі соціально-економічного розвитку. Досліджено умови та основні тенденції процесів формування ринку інтелектуальних продуктів та його особливості в перехідній економіці України. Встановлено провідну роль держави за умов трансформації економіки в процесі становлення та розвитку ринку об'єктів інтелектуальної власності. Розроблено систему рекомендацій спрямованих на підвищення активності національних виробників та споживачів інтелектуальних продуктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.32 + У9(4УКР)0-183

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Історія економіки та економічної думки : навч. посіб. / Л. О. Чорна, Н. О. Андрущенко, К. М. Ніколаєць, В. В. Хрустальова; Київ. нац. торг.-екон. ун-т, Вінниц. торг.-екон. ін-т. - Вінниця : ВТЕІ КНТУУ, 2015. - 323 c. - Бібліогр.: с. 317-320 - укp.

Розглянуто етапи розвитку світового господарства та його наукове відображення в економічній думці. Увагу приділено висвітленню питань функціонування та розвитку економічних систем господарств країн Європейської цивілізації, науковим школам і напрямам економічної думки. Наведено інформацію про найвидатніших мислителів і вчених-економістів, словник економічних термінів і понять.


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(0) я73 + У03(0) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА799282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Управління у сфері економічної конкуренції : навч. посіб. : у 2 т. Т. 2 / В. Д. Лагутін, О. В. Вертелєва, О. І. Міняйло, О. О. Бакалінська, В. В. Хрустальова, Л. В. Лебедева, І. П. Соколовська; ред.: А. Г. Герасименко; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - Київ, 2018. - 351 c. - укp.

На системній основі розкрито теоретичні засади та сучасну практику захисту й розвитку економічної конкуренції загалом та в економіці України зокрема. Розглянуто інституційно-правові засади формування конкурентної політики та реалізацію державної конкурентної політики в Україні. Описано взаємодію органів державної влади у процесі реалізації конкурентної політики в Україні та роль конкурентної політики держави у підвищенні конкурентоспроможності економіки. Висвітлено проблеми розвитку конкуренції та антимонопольного регулювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: В356679/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Економічна теорія. Мікроекономіка : підруч. : у 2 ч. Ч. 1 / В. Д. Лагутін, Ю. М. Уманців, К. М. Ніколаєць, Л. В. Лебедєва, В. А. Романенко, Т. С. Ожелевська, О. В. Вертелєва, В. В. Хрустальова, І. О. Штундер, Ю. І. Ясько; ред.: В. Д. Лагутін. - 2-ге вид., доопрац., перероб. - Київ, 2021. - 395 c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Підготовлено відповідно до програми дисципліни. Розглянуто сутність економічної теорії як науки, стан та перспективи розвитку на підставі сучасних теоретичних концепцій. Складено з двох частин: мікроекономіка - де важлива увага приділена теорії поведінки споживача, сутності розвитку підприємства, розвитку конкурентних відносин; макроекономіка - розглянуто ринки національної економіки та їх рівновага, проблеми макроекономічної нестабільності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.3 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358866/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Штундер І. 
Ринки освітніх послуг та праці в Україні / І. Штундер, В. Хрустальова // Товари і ринки. - 2022. - № 3. - С. 4-18. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Гармонізація взаємозв'язку між ринком освітніх послуг та ринком праці сприяє збалансуванню структури попиту і пропозиції робочої сили та робочих місць у національній економіці. Пандемія коронавірусу COVID-19 та умови воєнного стану призвели до істотних дисбалансів на ринку праці, міграційних впливів на ринок освітніх послуг, втрати інтелектуального потенціалу людського капіталу, що і визначає актуальність теми та її практичну значущість для подальших досліджень. Мета статті - обгрунтування інструментарію гармонізації ринків праці та освітніх послуг. Використано загальнонаукові та спеціальні методи, зокрема: економіко-математичні методи, графічно-аналітичний метод, методи статистичного та структурно-функціонального аналізу. Проаналізовано особливості функціонування ринку освітніх послуг та ринку праці в умовах сучасних викликів. Розкрито загальні тенденції, що виникли на цих ринках під впливом постпандемічної кризи та в умовах воєнного стану. Запропоновано алгоритм функціонування ринку праці та ринку освітніх послуг на основі взаємодії держави, найманого працівника, роботодавця, освітніх закладів. Висновки: взаємодія ринку освітніх послуг та ринку праці реалізується через гармонізацію відносин бізнесу та вищих навчальних закладів і є головною умовою для впровадження позитивних змін, які задовольняють усіх суб'єктів. Імплементація дуальної форми здобуття вищої освіти сприятиме побудові відносин соціального партнерства між вищими навчальними закладами, здобувачами освіти та роботодавцями, що посилюватиме взаємозв'язок ринку освітніх послуг та ринку праці. Перспективами подальших наукових досліджень є розроблення дієвого механізму взаємодії ринку освітніх послуг та ринку праці, ефективного інструментарію гармонізації структури робочої сили та робочих місць в умовах постпандемічного і післявоєнного відновлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)497.40-21,01 + У9(4УКР)240.523.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського