Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Хінкіладзе К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Хінкіладзе К. В. 
Розвиток ліричних жанрів у поезії російського зарубіжжя 1920-х - 1930-х років : Автореф. дис... канд. філол. наук / К. В. Хінкіладзе; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. - Сімф., 2007. - 20 c. - укp.

Виявлено провідну роль класичних жанрів (елегії, послання) у становленні російської поетичної культури, що дозволило дослідити розвиток ліричних жанрів у літературі XX ст. Описано шляхи оновлення некласичних жанрів (невеликого ліричного вірша), охарактеризовано прояв синтезу мистецтв, що свідчить про спадкоємність поезії російського зарубіжжя щодо культури "срібного віку". Показано жанрові пріоритети поетів старшого та молодшого покоління. Досліджено проблеми традиції та новаторства, а також формування цілісного підходу до російської літератури XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Р=4/8)-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Хінкіладзе К. В. 
Белетристика російського зарубіжжя 1920-х - 1930-х рр. у контексті традицій оповідної прози : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.02 / К. В. Хінкіладзе; Харків. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. - Харків, 2017. - 38 c. - укp.

Вперше белетристику російського Зарубіжжя 1920 - 1930 рр. осмислено в аспекті продовження і трансформації традицій оповідної прози. Охарактеризовано проблематику й поетику оповідної утопії в радянській та емігрантській літературі 1920 - 1930 рр., описано форми засвоєння традиції сімейного роману-"хроніки" в белетристиці Г. Гребенщикова. Окреслено специфіку белетристики С. Мінцлова й А. Реннікова в її орієнтації на класичні зразки, осмислено синтез елементів різних оповідних жанрів у белетристиці В. Кримова й охарактеризовано особливості функціонування "пам'яті" жанру шахрайського роману в його трилогії "За миллионами". Окреслено особливості поетики "автобіографізму" й жанру сімейно-побутового роману в "Сидоровом ученьи" В. Кримова. Здійснено реконструкцію "суворинської естетики" в романі В. Кримова "Хорошо жили в Петербурге" в контексті культурного життя Росії початку XX ст. та встановлено її роль у романі з ключем. Виявлено риси жанру психологічного роману та висвітлено шляхи наслідування традиції роману про письменника й утопії в трилогії В. Кримова "За миллионами" та романі "Фуга". Встановлено місце белетристики російського Зарубіжжя 1920 - 1930 рр. у літературному процесі того часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(411.2=4/8)6-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427526 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського