Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Цейслєр Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Цейслєр Ю. В. 
Вплив магнітних полів наднизької частоти на структурно-функціональні властивості глобулярних білків : Автореф. дис... канд. біол. наук / Ю. В. Цейслєр; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2007. - 20 c. - укp.

Визначено зміни структурно-функціональних властивостей окремих глобулярних білків, а саме: спектральних, кінетичних, електрофоретичних та інших характеристик - за дії змінного магнітного поля (МП) на розчини білків за умов відсутності та наявності гідрофобних лігандів - хлороформу та бензолу. Показано, що магнітне поле майже не впливає на спектри поглинання білків різної природи у нативному стані, але впливає на їх власну флуоресценцію залежно від частоти МП. Водночас дія фізичного фактора на структурно-функціональні властивості білкових розчинів є більш помітною за умов їх взаємодії з гідрофобними лігандами. На підставі результатів дослідження зроблено висновок, що насичення водно-білкових розчинів лігандами супроводжується формуванням спектральних зсувів, які доводять наявність зв'язування ліганду білковими молекулами. За таких умов змінне магнітне поле впливає більшою мірою. Хлороформ сприяє більш глибоким перебудовам у білкових макромолекулях у порівнянні з бензолом у випадку взаємодії з білковими розчинами за контрольних умов, а також за умов опромінення магнітним полем. Результати експериментів доводять припущення, що первинним акцептором магнітної дії може бути водне оточення макромолекул, на яке вплив магнітного поля призводить до змін його структурно-динамічних властивостей, внаслідок чого змінюється розчинність речовин та їх адсорбція на білкових макромолекулах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.31-633.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Цейслєр Ю. В. 
Дія електромагнітного поля наднизької частоти на АТР-азну активність актоміозіну / Ю. В. Цейслєр, О. В. Шелюк, В. С. Мартинюк, Н. Є. Нурищенко // Укр. біохім. журн.. - 2012. - 84, № 5. - С. 62-67. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.82*72-633.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Цейслєр Ю. В. 
АТPазна активність актоміозину скелетних м'язів та маркери ушкодження тканин у крові щурів в умовах тривалої хронічної алкоголізації / Ю. В. Цейслєр, О. М. Подпалова, Н. Є. Нурищенко, В. С. Мартинюк // Ukr. Biochem. J.. - 2014. - 86, № 5. - С. 56-64. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.1 + Р419.451-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
4.

Цирюк О. І. 
Взаємозв'язок дефіциту вітаміну D з метаболічними порушеннями / О. І. Цирюк, Ю. В. Цейслєр, К. Р. Струбчевська, М. О. Козик, Д. І. Остапченко, О. Г. Короткий, І. О. Тимошенко // Міжнар. ендокринол. журн. - 2023. - 19, № 1. - С. 45-52. - Бібліогр.: 65 назв. - укp.

Останніми роками було доведено, що одним із факторів метаболічних порушень є гіповітаміноз D. Вважають, що дефіцит вітаміну D спричиняє підвищення інсулінорезистентності й зниження секреції інсуліну, унаслідок чого виникають цукровий діабет та ожиріння. З такими метаболічними порушеннями тісно пов'язана серцево-судинна патологія. Показано, що вітамін D демонструє складний багатоступеневий метаболізм і діє як гормон на багато позаскелетних мішеней. У поданому огляді проведено комплексний аналіз сучасної літератури в базах даних Scopus, Web of Science, MedLine, The Cochrane Library, EMBASE, Global Health, а також у базах даних державних наукових бібліотек України, Європейського Союзу, Великої Британії, США та інших країн з метою виявлення й аналізу наукових публікацій, у яких обговорювалися різноманітні біологічні ефекти вітаміну D і його застосування в комплексній терапії різноманітних патологічних станів. Крім відомої раніше ролі вітаміну D у метаболізмі кальцію і регуляції роботи опорно-рухового апарату, за останні роки було відкрито широкий спектр його плейотропних ефектів. Сучасні дослідження виявили зв'язок між низькими рівнями вітаміну D і розвитком нейрокогнітивної дисфункції, психічних і неврологічних порушень, безплідності, імунної реактивності й автоімунних порушень, різними видами раку, серцево-судинними патологіями. Окремо стоять дослідження, що показали зв'язок дефіциту вітаміну D з майже всіма аспектами метаболічного синдрому, а саме із цукровим діабетом 1-го і 2-го типів, глікемією, дисліпідемією, ожирінням, артеріальною гіпертензією та інсулінорезистентністю. Зроблено висновок, що дані сучасної літератури стосовно ефективності вітаміну D у лікуванні й профілактиці метаболічних порушень і структурно-функціональних змін печінки при цукровому діабеті й неалкогольній жировій хворобі доволі суперечливі: поряд із численним пулом публікацій про дієве застосування вітаміну D трапляються дослідження щодо непідтвердженої ефективності терапії і навіть токсичності при вказаних патологіях.



Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського