Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Цубер В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Тарасенко Л. М. 
Роль типу реагування організму на стрес-індуковані ушкодження окремих відділів системи травлення / Л. М. Тарасенко, О. Є. Омельченко, В. Ю. Цубер // Патологія. - 2011. - 8, № 2. - С. 56-58. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Сравнены особенности стрессорных изменений в слизистой оболочке желудка и слюнных железах крыс в зависимости от типа реагирования. На модели иммобилизационного стресса у крыс доказано, что патогенетической основой стрессорного повреждения желудка и слюнных желез является ишемия, ослабление слизистого барьера желудка и повышение деполимеризации белково-углеводных комплексов ткани слюнных желез, которые более выражены у животных стрессонеустойчивого типа по сравнению со стрессоустойчивым типом реагирования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.08-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Цубер В. Ю. 
Гендерні особливості активації прооксидантно-антиоксидантної системи ротової рідини молодих людей за умов психоемоційного стресу / В. Ю. Цубер // Біол. студії. - 2012. - 6, № 3. - С. 97-104. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Зазначено, що психоемоційний стрес є пусковим механізмом патологічних змін в організмі, серед яких важливу роль відіграє вільнорадикальне окиснення. Надмірне утворення вільних радикалів або їх недостатня інактивація призводять до порушення процесів метаболізму. Співвідношення про- та антиоксидантних компонентів є одним із факторів, що обумовлюють кінцевий результат адаптаційних процесів. Досліджено вплив психоемоційного напруження на активацію прооксидантно-антиоксидантної системи (ПОАОС) ротової рідини молодих людей. Визначено гендерні відмінності стрес-індукованої зміни антиоксидантного захисту. Знайдено, що психоемоційне напруження у молодих людей супроводжується активацією механізмів антиоксидантного захисту порожнини рота. Під час дослідження гендерних відмінностей реакції ПОАОС ротової рідини виявлено, що у жінок більше виражена мобілізація антиоксидантного захисту у порівнянні з чоловіками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*723.4 + Р252.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Цубер В. Ю. 
Стрес-індукована зміна вмісту кортизолу в ротовій рідині молодих людей як показник дезадаптації організму залежно від статі / В. Ю. Цубер, Ю. Ш. Кадамов // Буков. мед. вісн.. - 2012. - 16, № 2. - С. 123-126. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено вплив психоемоційного напруження на вміст кортизолу в ротовій рідині молодих людей залежно від статі. Досліджено відмінності кореляційних зв'язків між показниками тривожності та змінами вмісту кортизолу в ротовій рідині чоловіків і жінок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.731 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Цубер В. Ю. 
Зміни складу ротової рідини за умов емоційного стресу : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.03.04 / В. Ю. Цубер; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". - Луганськ, 2013. - 24 c. - укp.

Проаналізовано стрес-індуковані зміни складу ротової рідини молодих людей залежно від типу реагування та статі. Обгрунтовано положення про те, що найбільш об'єктивними біомаркерами стресорної реакції є зростання вмісту кортизолу та підвищення активності α-амілази в ротовій рідині. Зазначено, що зміна концентрації кортизолу в ротовій рідині з високою точністю відображає зростання рівня тривожності та об'єктивно характеризує тип стресостійкості особистості. Показники ситуативної тривожності у стані стресу та за умов спокою є найкращими предикторами зростання вмісту кортизолу в ротовій рідині за умов стресу. Психоемоційне напруження у молодих людей супроводжується активацією системи антиоксидантного захисту в ротовій рідині, яка більш виражена у осіб жіночої статі. Психоемоційний стрес посилює катаболізм макромолекул в ротовій рідині людей. Досліджено структурно-біохімічні характеристики тканин підщелепних слинних залоз щурів за умов гострого стресу в залежності від типу стресостійкості організму. Зазначено, що патоморфологічні зміни в структурі тканин слинних залоз у стресованих щурів обумовлюють пригнічення синтезу кислих глікозаміногліканів, глікопротеїнів, протеогліканів та слизових речовин, яке більш виражене у тварин стресонестійкого типу у порівнянні зі стресостійким.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.731 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398155 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського