Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Чаплик В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Чаплик В. В. 
До питання ендогенної інтоксикації / В. В. Чаплик, В. Г. Литвинчук // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2006. - № 3. - С. 66-71. - Бібліогр.: 64 назв. - укp.

Проаналізовано дані літератури, переважно за останні 10 років, які стосуються ендогенної інтоксикації - симптомокомплексу патологічних станів, суть яких полягає в надмірному нагромадженні в організмі біоактивних компонентів, що веде до глибоких порушень метаболізму і кровообігу та спричиняє розлади функціонування систем організму.


Ключ. слова: синдром ендогенної інтоксикації, токсини
Індекс рубрикатора НБУВ: Р284

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Чаплик В. В. 
До питання детоксикації організму / В. В. Чаплик, В. Г. Литвинчук // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2007. - № 4. - С. 82-87. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

Проаналізовано дані літератури, переважно за останні 10 років, які стосуються детоксикації організму в цілому, механізмів природної детоксикації та антиоксидантного захисту. Наведено матеріали власних клінічних досліджень щодо впровадження в практику нових інфузійних препаратів Лактопротеїн з сорбітолом і Простенон.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.4/5-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кінах М. В. 
Спосіб оцінки тяжкості перебігу і прогнозу синдрому дисемінованого внутрішньосудинного зсідання крові / М. В. Кінах, В. В. Чаплик, Н. Р. Федчишин // Клініч. хірургія. - 2009. - № 1. - С. 28-31. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

За даними обстеження 66 пацієнтів з різними фазами синдрому дисемінованого внутрішньосудинного зсідання крові (ДВЗ-синдрому), активація процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) з підвищенням рівня його первинних і вторинних продуктів є сприятливою ознакою. Зменшення вмісту продуктів ПОЛ (ареактивний перебіг) характеризує тяжкість процесу і є несприятливою прогностичною ознакою. Частота ареактивного перебігу є найвищою у пацієнтів за ДВЗ-синдрому у III фазі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.711.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Чаплик В. В. 
Медицина надзвичайних ситуацій : підруч. для студ. ВНЗ IV рівня акредитації / В. В. Чаплик, П. В. Олійник, С. Т. Омельчук. - Вінниця : Нова Кн., 2012. - 350 c. - Бібліогр.: с. 347-350. - укp.

Висвітлено основні положення з організації медичного забезпечення населення за умов ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного, техногенного та соціально-політичного походження. Розглянуто питання, що стосуються основних положень міжнародного гуманітарного права, організації та функціонування Державної служби медицини катастроф. Розкрито основні принципи організації лікувально-евакуаційного, санітарно-гігієнічного та протиепідемічного забезпечення населення за умов ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Висвітлено організацію медичного забезпечення населення в системі цивільного захисту деяких країн Західної Європи та США.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р35,3 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС53201 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.
 


Чаплик В. В. 
Медицина надзвичайних ситуацій : підруч. для студентів вищ. мед. навч. закл. IV рівня акредитації / В. В. Чаплик, П. В. Олійник, С. Т. Омельчук. - 2-ге вид., допов., перероб. - Вінниця : Нова Книга, 2021. - 346 c. - Бібліогр.: с. 343-346 - укp.

Висвітлено основні положення з організації медичного забезпечення населення в умовах ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного, техногенного та соціально-політичного походження. Розглянуто питання, які стосуються основних положень міжнародного гуманітарного права, організації та функціонування Державної служби медицини катастроф, основних принципів організації лікувально-евакуаційного, санітарно-гігієнічного і протиепідемічного забезпечення населення в умовах ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р35,3 я73-1 + Р11(4УКР)23 я73-1 + Ц96 я73-1 + Х819(4УКР)120.15 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Тімченко Є. Є. 
Посттравматичний стресовий розлад у медичних працівників: ознаки, причини, профілактика та лікування (огляд літератури) / Є. Є. Тімченко, О. В. Любінець, П. В. Олійник, В. В. Чаплик, С. П. Олійник // Запоріз. мед. журн. - 2022. - 24, № 3. - С. 343-353. - Бібліогр.: 60 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз наявної наукової інформації та узагальнення основних результатів сучасних досліджень щодо симптомів, причин виникнення, клінічних наслідків, методів профілактики та лікування посттравматичного стресового розладу в медичних працівників. Для систематизації даних щодо симптомів, причин виникнення, клінічних наслідків, методів профілактики та лікування посттравматичного стресового розладу в медичних працівників проаналізували опубліковані повнотекстові статті в базах даних PubMed, Web of Science, APA PsychNet, Google Scholar, Scopus. В аналіз включали й більш ранні публікації, що мають історичний інтерес. Здійснено аналіз основних симптомів і чинників посттравматичного стресового розладу медичних працівників. З'ясовано, що від 15 до 43 % лікарів страждають від депресії, тривоги та інших симптомів посттравматичного стресового розладу. Його виникнення в медичних працівників пов'язане з низкою факторів ризику: трудових, соціальних, психологічних. Найбільше значення у виникненні синдрому мають робочі фактори. Незважаючи на те, що розроблено цілий ряд програм психологічної та фармакологічної допомоги, спрямованих на профілактику і лікування посттравматичного стресового розладу, нині жодна з них не має доказів ефективності. Не розроблено методи клінічного прогнозування, що ідентифікували б медичних працівників із високим ризиком розвитку посттравматичного стресового розладу. Ризик травматичного впливу особливо виражений для лікарів-ординаторів, котрим, як правило, бракує підготовки та досвіду, що притаманні досвідченішим лікарям. Висновки: необхідне фінансування методологічно обгрунтованих досліджень і здійснення на їх основі ефективних заходів для усунення посттравматичного стресового розладу в медичних працівників. Якщо питання профілактики посттравматичного стресового розладу не вирішуватиметься на державному рівні, це поставить під загрозу стійкість функціонування всієї системи охорони здоров'я.



Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського