Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (17)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Чередник Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Амоша А. И. 
Инвестиционная деятельность в регионе / А. И. Амоша, Н. И. Иванов, Л. И. Чередник, Е. В. Левина, В. А. Михальская; НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти. - Донецк, 1998. - 59 c. - рус.

Приведена аналитическая оценка состояния инвестиционной деятельности в стране и Донецком регионе. Раскрыты важнейшие принципы неблагоприятного инвестиционного климата. Проанализированы современные тенденции в строительстве: освоение объемов капитальных вложений, изменения в их структуре, источники финансирования, объемы и структура незавершенного строительства, состояние строительства объектов производственного и непроизводственного назначения, а также строительного комплекса Донецкого региона. Рассмотрены особенности строительства на приватизированных объектах и по отдельным программам. Все вопросы исследованы с учетом изменений форм собственности. Даны предложения по увеличению объема собственных инвестиционных ресурсов и изысканию дополнительных нетрадиционных источников.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР)300-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Чередник Л. А. 
Пушкінські мотиви у творчості М.О.Булгакова : Автореф. дис... канд. філол. наук / Л. А. Чередник; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. - Сімф., 2007. - 20 c. - укp.

Здійснено системний аналіз пушкінських мотивів у творчості М.Булгакова. Визначено генезис, еволюцію та особливості розвитку пушкінських мотивів у прозових і драматичних творах митця різних періодів. Відзначено різні функції пушкінських мотивів у спадщині М.Булгакова, а саме: сюжетнокомпозиційну, імагогічну, жанротвірну, стильову. Розглянуто взаємодію пушкінських мотивів з іншими мотивами російської та світової класики у творах письменника. Розкрито оригінальність булгаковського підходу до створення образу О.Пушкіна у художній літературі. Показано вплив пушкінських мотивів на формування творчого методу, жанрову систему письменника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Пушкін, О.С. 417 + Ш5(4РОС)6-4 Булгаков, М.О. 417

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чередник Л. А. 
"Давидові псалми" Тараса Шевченка та Ліни Костенко в аспекті інтертекстуальності / Л. А. Чередник // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2019. - № 3. - С. 37-44. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто інтертекстуальність як специфіку художньої літератури XIX - XXI століть, що/яка є своєрідним кодом спілкування автора з читачем, допомагає йому зрозуміти не лише себе, а й світ, у якому він живе. Інтертекст виявляється у творах літератури у вигляді цитування, алюзії, ремінісценції, пародіювання і наслідування чужих стильових властивостей. Проаналізовано особливості структури Книги Псалмів, що є однією з книг Старого Заповіту Біблії, розглянуто проблему авторства пам'ятника світової культури. Проаналізовано окремі вірші з циклу "Давидові псалми", який є в обох митців. Безумовно, у кожного з поетів простежується особливості інтерпретації біблійного тексту визначної літературної та культурної пам'ятки. У процесі аналізу встановлено, що для творчості Т. Шевченка характерними є глибокі зв'язки з античною культурою, слов'янською міфологією, багатьма європейськими літературами. Цикл "Давидові псалми" сучасної української поетеси Л. Костенко сповнений сучасних реалій, гострих соціальних конфліктів, що є особливістю творчої манери поетеси. Визначено як оригінальні особливості переспіву біблійного тексту кожним письменником, так і наявність спільних рис. З'ясовано, що у творах обох поетів, незважаючи на різницю у часі, мають місце метафізичні ідеї, у яких відображаються загальнолюдські морально-етичні принципи, протиставлення понять "добро - зло", "правда - неправда", "слава - хула", широко вживається церковнослов'янська лексика, є елементи самоаналізу. Твори Т. Шевченка та Л. Костенко сповнені глибоких переживань про сучасне їм буття, створюється своєрідний образ літературного героя, який є відображенням авторської позиції. Введення в основний текст мотивів інтертекстуальності надає можливість створити неповторний ідіостиль обох митців на різних рівнях літературної рецепції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)961.121.51-4Давид535 + Ш5(4УКР)5-4ШевченкоТ.Г.535

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лукаш Г. П. 
Документна лінгвістика та редагування документів : [навч. посіб.] / Г. П. Лукаш, Л. А. Чередник; Донецький національний університет імені Василя Стуса, Національний університет "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка". - Вінниця : Астрая, 2020. - 336 c. - Бібліогр.: с. 327-334 - укp.

Висвітлено сучасні уявлення про мовні параметри документів в аспектах сучасної документної лінгвістики. Представлено матеріал з історії українського документа, з теорії і практики навчального курсу. Проаналізовано особливості використання мовних засобів у різних типах ділових документів, а також подано актуальні практичні рекомендації з редагування документів. Особливу увагу приділено базовому поняттю документної лінгвістики - документному тексту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-937.0 + Ч24 в2:Ч617.154.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА851517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Чередник Л. 
Педагогічні умови формування у майбутніх учителів готовності до толерантного виховання молодших школярів / Л. Чередник // Професійна педагогіка. - 2021. - № 1. - С. 49-57. - Бібліогр.: 56 назв. - укp.

Зазначено, що необхідність визначення педагогічних умов формування у майбутніх учителів готовності до толерантного виховання молодших школярів обумовлена процесами глобалізації, євроінтеграції та реформування сучасної початкової школи, що окреслюють рамки освітнього простору, побудованого на утвердженні людини як найбільшої соціальної цінності, засадах гуманізму, дитиноцентризму та толерантності, та вимагають від педагога готовності до діалогу шляхом встановлення з молодшими школярами відносин довіри, співпраці, компромісу, радості, товариськості, емпатії та психологічного комфорту. Мета роботи - на підставі аналізу психолого-педагогічного доробку сучасних педагогів визначити педагогічні умови формування у майбутніх учителів готовності до толерантного виховання молодших школярів. Методи: теоретичні: аналізу, синтезу, теоретичного узагальнення. На підставі узагальнення результатів аналізу психолого-педагогічних джерел педагогічні умови підготовки майбутніх учителів до толерантного виховання молодших школярів визначено як сукупність сприятливих факторів, що забезпечує ефективну реалізацію моделі формування у майбутніх учителів готовності до толерантного виховання молодших школярів. Виокремлено педагогічні умови формування у майбутніх учителів готовності до толерантного виховання молодших школярів: педагогічний консенсус щодо орієнтації на толерантне виховання, відображення у змісті професійної підготовки основних засад толерантного виховання, впровадження контекстного навчання та квазіпрофесійних ситуацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч498.518.3 + Ч498.511.352.25

Шифр НБУВ: Ж74078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лукаш Г. П. 
Документна лінгвістика та редагування документів : навч. посіб. / Г. П. Лукаш, Л. А. Чередник; Донецький національний університет імені Василя Стуса, Національний університет "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка". - Вінниця : Твори, 2020. - 278 c. - Бібліогр.: с. 271-278 - укp.

Висвітлено сучасні уявлення про мовні параметри документів в аспектах сучасної документної лінгвістики. Представлено матеріал з історії українського документа, з теорії та практики навчального курсу, проаналізовано особливості використання мовних засобів у різних типах ділових документів, а також подано актуальні практичні рекомендації з редагування документів. Особливу увагу у посібнику приділено базовому поняттю документної лінгвістики — документному тексту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.70 + Ш141.14-70 + Ч243(4УКР)4/6 + Ч245

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА858290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сучасні рецепції світоглядно-ціннісних орієнтирів Григорія Сковороди : колект. монографія / ред.: Д. С. Лунін, В. О. Онищенко, В. М. Вадімов, А. О. Агейчева, С. П. Яланська, Н. О. Сайко, Л. М. Рибалко, І. Г. Передерій, О. М. Тур, Т. В. Кушнірова, А. П. Болотнікова, О. С Воробйова, Т. М. Зіненко, В. В. Чернишов, Л. А. Чередник. - Полтава : Нац. ун-т "Полтав. політехніка ім. Юрія Кондратюка", 2022. - 360 c. - укp.

Порушено проблему філософських ідей Григорія Сковороди в умовах війни в Україні. Проаналізовано педагогічну спадщину, літературну творчість "українського Сократа" в сучасному дискурсі. Досліджено життєвий та творчий шлях митця у краєзнавчих аспектах. Увагу приділено репрезентації образу мислителя в мистецтві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)46-8 Сковорода, Г.С. я43 + Ш5(4УКР)4-4 Сковорода Г. С. я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860395 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського