Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (16)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Черкас Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Черкас Н. І. 
Прямі іноземні інвестиції як чинник розвитку технологічного сектора економіки / Н. І. Черкас // Соц.-екон. дослідж. в перехід. період. - 2007. - Вип.1. - С. 166-172. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Черкас Н. В. 
Мовно-стилістичні засоби відображення біблійних мотивів у повоєнному американському романі : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / Н. В. Черкас; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2004. - 20 c. - укp.

Досліджено функціонування біблеїзмів, а саме: лексичні, фразеологічні одиниці та цитати біблійного походження, що набувають алюзивного характеру у текстах повоєнних американських романів. Зауважено, що це дає можливість визначити біблійну алюзію як психосемантичний феномен. Відзначено, що за обсягом дії у контексті художнього твору біблійні алюзії поділяються на домінантні, що визначають головну ідею художнього твору і діють у мегаконтексті, а також локалізовані, що сприяють розгортанню головної теми твору на певних ділянках тексту та діють на рівні мікроконтексту. У художньому тексті біблійна алюзія представлена номінацією та цитацією. У повоєнному американському романі вона виявила нові інформативні та стилістично-прагматичні риси, які сприяють відображенню біблійних мотивів: зради, братовбивства, родинної помсти та свідчать про її високий потенціал у прозі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СОЕ)-357 + Э210.362

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334393 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Черкас Н. І. 
Несировинний експорт України і його макроекономічне стимулювання : автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.02 / Н. І. Черкас; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". - К., 2008. - 20 c. - укp.

Досліджено структурно-функіональні фактори стимулювання несировинного експорту в Україні. Розглянуто вплив макроекономічної політики на структурні характеристики експорту. Проаналізовано засоби оптимізації структури експорту з використанням теоретичних моделей вирівнювання платіжного балансу. Проведено компаративний аналіз інструментів збільшення несировинного експорту у різних економічних системах. На підставі розробленої структурної моделі досліджено його чинники й оцінено дієвість стимулювання технологічного експорту як фактора економічного зростання. Показано негативний вплив девальвації гривні на збільшення технологічного експорту. Обгрунтовано пряму залежність технологічного експорту від технологічного імпорту, покращання сальдо бюджету, збільшення прямих іноземних інвестицій, зниження відсоткової ставки й інфляції, обмеження темпів зростання пропозиції грошової маси. Наведено рекомендації щодо шляхів покращання динаміки несировинного експорту в Україні з метою корекції макроекономічної політики, застосування інституційних заходів і регіональної диверсифікації зовнішньоторговельних потоків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.35 + У9(4УКР)843-803

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Черкас Н. І. 
Структурно-секторальна модель експорту: об'єктивні чинники економічного зростання України / Н. І. Черкас // Актуал. проблеми економіки. - 2012. - № 1. - С. 111-119. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розроблено структурно-секторальну модель експорту, за допомогою якої запропоновано надати пріоритетного значення несировинному сектору економіки. Доведено неефективність стимулювання сировинного експорту, на противагу несировинному сектору. Визначено передумови для зростання конкурентоспроможного експорту із високою часткою доданої вартості та доведено його стимулюючий вплив на економічне зростання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843-803.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Черкас Н. І. 
Вплив обмінного курсу та імпорту на динаміку структури експорту України / Н. І. Черкас // Економіка і прогнозування. - 2013. - № 2. - С. 128-139. - укp.

Розглянуто актуальну проблему стимулювання структурних змін у експорті України. Проведено емпіричну оцінку еластичностей основних експортних груп від цінового фактора та імпорту з використанням двокрокового методу найменших квадратів (2SLS), векторної авторегресії (VAR) і фільтра Кальмана. Встановлено асиметричний вплив динаміки обмінного курсу на промислове виробництво та експорт у сировинних та технологічних галузях.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843-803.0 в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Черкас Н. 
Алюзія як мовно-стилістичний засіб відображення біблійних мотивів у романах Ф. О'Коннор "Мудра кров" та "Несамовиті виходять переможцями" / Н. Черкас // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Інозем. мови. - 2001. - Вип. 9. - С. 79-84. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто питання стилістичного функціонування прямих та непрямих алюзій на Біблію у повоєнних американських романах Ф. О'Коннор "Мудра кров" та "Несамовиті виходять переможцями". Ці твори належать до жанру сатиричного роману. Їх об'єднує тема релігії. На прикладі 17 випадків вживання біблійних алюзій відображено як цей мовно-стилістичний засіб набуває у романах сатиричного ефекту і спрямований на викриття розбіжності між досконалими знаннями тексту Біблії окремими індивідами та їх неспроможністю керуватися нормами християнської моралі у повсякденному житті. Факт відриву букви Священного Писання від його духу спричиняє релігійний фанатизм. Алюзії на Біблію у романах "Мудра кров" і "Несамовиті виходять переможцями" вжито з метою змалювання руйнівних наслідків, до яких може призвести догматичний підхід фанатиків до Божого закону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/ін.м. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Черкас Н. І. 
Оцінка макроекономічних ефектів монетарної політики в Україні / Н. І. Черкас, З. А. Атаманчук // Економіка і прогнозування. - 2015. - № 3. - С. 123-134. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розглянуто актуальну проблему впливу монетарної політики на макроекономічні показники в Україні. Проведено емпіричну оцінку залежності промислового виробництва, загального експорту та технологічного експорту від монетарного фактора та обмінного курсу з використанням двокрокового методу найменших квадратів (2SLS) і векторної авторегресії з коригуванням помилки (VECM). Встановлено обмежуючий вплив експансійної монетарної політики на промислове виробництво та експорт у сировинних та технологічних галузях.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6-18 + У9(4УКР)0-969

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Черкас Н. І. 
Розвиток мережевих зв'язків Індустрії 4.0 / Н. І. Черкас // Актуал. проблеми інновац. економіки. - 2018. - № 1. - С. 66-72. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуті питання розвитку мережевих зв'язків Індустрії 4.0 у напрямі оцифрування ланцюгів вартості та створення інноваційної екосистеми. Здійснено аналіз етапів розвитку промислового виробництва на шляху до четвертої промислової революції та оцінено динаміку темпів росту доданої вартості у промисловості для окремих груп країн. Теоретично обгрунтовано напрями впровадження Індустрії 4.0 у ланцюги вартості на різних етапах цифрової зрілості компаній: цифровий початківець, вертикальний інтегратор; горизонтальний інтегратор та цифровий лідер. Результати дослідження дозволили узагальнити дорожню карту Індустрії 4.0 та рекомендації для економічної політики щодо розвитку її мережевих зв'язків. Напрями продовження дослідження передбачають емпіричну оцінку впливу інновацій на глобальні мережі виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301 ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101404 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Черкас Н. І. 
Теоретичні аспекти розвитку глобальних мереж і ланцюгів вартості: нова парадигма глобалізації / Н. І. Черкас // Бізнес Інформ. - 2018. - № 3. - С. 52-59. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - систематизація сучасних уявлень про зміну парадигм глобалізації та міжнародної конкуренції внаслідок поширення глобальних мереж і ланцюгів вартості. Розвиток глобальних ланцюгів вартості (ГЛВ) відбувався внаслідок двох "розподілів" глобалізації: глобальна конкуренція проявляється на рівні секторів і компаній (з середини ХIХ ст.); виникає концепція торгівлі завданнями (наприкінці ХХ ст.). Проаналізовано вплив глобалізації на міжнародну конкурентоспроможність ЄС і країн, що розвиваються, у торгівлі кінцевою продукцією та завданнями. Модель враховує відмінності заробітної плати, розрив у технологіях і торговельні витрати, що дозволяє оцінити порівняльні переваги окремих секторів або сегментів ГЛВ. Визначено ознаки концепції глобальних мереж виробництва: "імпорт для виробництва" й "імпорт для експорту", які визначають міжнародну конкурентоспроможність на основі створення внутрішньої доданої вартості. Окреслено, що конкурентоспроможність економіки визначається позиціями країни у ГЛВ, а підвищення продуктивності компаній залежить від їх залучення у сегменти (завдання) із високим рівнем доданої вартості.


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Черкас Н. І. 
Дослідження чинників економічного зростання у країнах Центрально-Східної Європи / Н. І. Черкас // Проблеми економіки. - 2018. - № 1. - С. 28-35. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - комплексне дослідження панельних даних впливу макроекономічних, технологічних та інституційних показників на економічне зростання країн ЦСЄ із застосуванням різних економетричних моделей. Проаналізовано вибірку 12 країн ЦСЄ за період 2006 - 2015 рр. Використано такі методи: найменших квадратів (OLS); панельні дані з фіксованими ефектами (FE); панельні дані з випадковими ефектами (RE). Залежною змінною обрано ВВП на душу населення за паритетом купівельної спроможності, незалежними: обмінний курс, експорт високо- та низькотехнологічної продукції, імпорт високотехнологічної продукції, інновації. Додатково використано контрольні змінні: прямі іноземні інвестиції, ефективність уряду, людський капітал, індекс Джині та державний борг. Виявлено, що девальвація грошової одиниці негативно впливає на економічне зростання. Отримано асиметричні результати впливу високотехнологічного та низькотехнологічного експорту на ВВП. Розвиток інновацій та покращення якості людського капіталу демонструє позитивний достовірний вплив у всіх специфікаціях. Отримані результати підтвердили, що євроінтеграція підтримує нецінову конкуренцію країн ЦСЄ на світовому ринку високотехнологічної продукції завдяки участі у виробничих мережах ЄС-15.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)0-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Черкас Н. 
Концепції глобальних мереж та ланцюгів створення вартості / Н. Черкас // Вісн. Київ. нац. торг.-екон. ун-ту. - 2018. - № 3. - С. 60-70. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Досліджено сутність, передумови, етапи створення і значення функціонування глобальних мереж та ланцюгів вартості у процесі виходу економічних суб'єктів на зовнішній ринок. Систематизовано ознаки і критичні ресурси ланцюгів доданої вартості та мереж виробництва. Розглянуто еволюцію наукових підходів до вивчення процесів формування глобальних виробничих мереж та представлено візуалізацію глобальних мереж світової торгівлі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Черкас Н. І. 
Економічна модернізація у глобальних ланцюгах вартості / Н. І. Черкас, М. М. Чех, О. Б. Василиця // Бізнес Інформ. - 2018. - № 10. - С. 45-50. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження сутності, механізмів та способів досягнення модернізації внутрішньої економіки за умови інтеграції до глобальних ланцюгів вартості. Проаналізовано особливості механізмів досягнення технологічного оновлення виробництва в різних країнах. Узагальнено окремі види економічної модернізації, зокрема виробничих процесів, продукції, функціональних процесів та на міжгалузевому рівні. Систематизовано сучасні закономірності формування доданої вартості та принципи переходу до виробництва продукції з високою доданою вартістю. Продемонстровано особливості впливу глобальних ланцюгів вартості на внутрішню економіку через трансмісійні механізми. Проведений аналіз свідчить про те, що позитивний вплив інтеграції у глобальні ланцюги вартості на внутрішню економіку залежить від абсорбційної здатності національних компаній. Встановлено, що досягнення економічної модернізації у глобальних ланцюгах вартості залежить від макроекономічного та інституційного середовища, які визначають ефективність прямих іноземних інвестицій та мережевізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-15 + У50-862

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Шевчук В. О. 
Вплив структури зовнішньої торгівлі України на економічне зростання в контексті залучення до глобальних ланцюгів вартості / В. О. Шевчук, Н. І. Черкас // Економіка України. - 2019. - № 2. - С. 22-36. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Досліджено взаємний зв'язок між обсягами експорту-імпорту та ВВП і промисловим виробництвом, що дозволяє визначити шляхи підвищення технологічного рівня експорту як необхідної передумови успішної інтеграції у глобальні ланцюги вартості (ГЛВ). Фрагментація світового виробництва зазвичай розглядається як визначальна риса глобалізованої економіки, водночас для успішної конкуренції на зарубіжних ринках необхідним є технологічне ускладнення продукції. Оцінено секторальний вплив експорту-імпорту на ВВП і промислове виробництво, що важливо для виявлення перспективних напрямів участі українських підприємств у ГЛВ. Для емпіричного дослідження проведено структурний аналіз вітчизняної зовнішньої торгівлі в розрізі чотирьох основних категорій: технологічні товари; низькотехнологічні товари; металопродукція; інша сировина. Для емпіричного оцінювання використовувалися квартальні дані за період 1998 - 2017 рр. Методика дослідження передбачала використання моделі векторної авторегресії з коригуванням помилок (Vector Error-Correction Model - VECM). Емпіричні результати вказали на чіткий стимулюючий вплив технологічного і низькотехнологічного експорту на динаміку промислового виробництва, тоді як експорт металургійної та аграрної продукції мав рестрикційний вплив. Водночас технологічний експорт досить відчутно стимулює інші сегменти експортного сектору, а технологічний імпорт не сприяє збільшенню обсягів промислового виробництва. На основі проведеного дослідження обгрунтовано, що конкурентна участь у ГЛВ передбачає насамперед технологічне ускладнення експорту, але з можливістю використання продуктивних зв'язків у межах національної економіки (зокрема, інтеграцію у виробничі ланцюги нижчих технологічних укладів та заміщення імпорту технологічних товарів). Підкреслено, що передумови інтеграції окремих секторів експорту в конкурентні ланцюги вартості базуються на розвитку працемісткого виробництва за умови динамічного зростання заробітної плати.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Черкас Н. І. 
Економічний вимір глобальної мережевізації та конкурентоспроможності : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.02 / Н. І. Черкас; Державний вищий навчальний заклад "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана". - Київ, 2019. - 37 c. - укp.

Проаналізовано та узагальнено методологічні підходи до дослідження економічних вимірів глобальної мережевізації та конкурентоспроможності. Здійснено ідентифікацію механізмів створення доданої вартості у глобальних мережах в умовах фрагментації світового виробництва. Розкрито економічні виміри глобальної мережевізації, що включають форвардну та зворотну участь у глобальних ланцюгах вартості. Досліджено вплив бізнес-середовища на виробництво продукції з високою часткою доданої вартості і міжнародну конкурентоспроможність. Визначено конкурентні позиції країн у глобальних ланцюгах вартості високотехнологічних виробництв. Сформовано парадигмальні засади ефективного залучення національної економіки у глобальні мережі та ланцюги вартості на основі дослідження макроекономічних чинників експортної конкурентоспроможності та взаємозв'язків між структурою експорту-імпорту і ВВП, що системно визначають шляхи підвищення технологічного рівня експорту, а також досліджено механізми інституційного забезпечення успішної інтеграції у глобальні ланцюги вартості.


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440977 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського