Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Чернадчук С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Чернадчук С. С. 
Активність протеолітичних ферментів в тканинах тіла матки жінок без новоутворень та з онкозахворюваннями : Автореф. дис... канд. біол. наук / С. С. Чернадчук; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2006. - 20 c. - укp.

Досліджено активність ферментів протеолітичної системи, які приймають участь у розвитку новоутворень в органах жіночої репродуктивної системи. Встановлено вікові зміни активності ферментів протеолітичної системи органів репродуктивної системи досліджуваних жінок, а також виявлено збільшення активності ключових ферментів: карбоксипептидаз А та В і металопротеїнази-2 за розвитком та прогресією пухлинної тканини гормоночутливого органа та тіла матки, що пов'язано з індукцією їх біосинтезу як класичними естрогенами, так і некласичними фенолстероїдами, які є важливими регуляторами біосинтезу. Показано різноманітну роль протолітичних ферментів за умов розвитку доброякісного та злоякісного процесів, що може бути використано в прогностичних та диференціальних цілях у випадку розвитку онкопроцесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Петров С. А. 
Ферменти захисту і агресії мікроорганізмів : монографія / С. А. Петров, О. В. Запорожченко, Б. М. Галкін, Т. О. Філіпова, С. С. Чернадчук. - О. : Фенікс, 2011. - 118 c. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Охарактеризовано комплекс ферментів мікроорганізмів, описано етапи їх реалізації. Увагу приділено ферментам адгезії та колонізації, інвазії, захисту від фагоцитозу та ксенобіотиків, агресії бактерій, ферментам, що беруть участь у синтезі й активації токсинів, а також ферментам гниття. Розкрито особливості генетичного контролю синтезу ферментів захисту й агресії мікроорганізмів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*725.111.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА746586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Орлова Л. Д. 
Активність катепсиноподібних протеїназ у різних видів змій / Л. Д. Орлова, О. В. Устянська, Н. В. Мотрук, С. С. Чернадчук, С. А. Петров // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Біологія. - 2010. - 15, вип. 17. - С. 37-41. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111.434 + Р281.793

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Петров С. А. 
Вітамінологія : підручник / С. А. Петров, О. В. Запорожченко, О. К. Будняк, С. С. Чернадчук, Н. Л. Федорко; ред.: С. А. Петров; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. - О. : ВМВ, 2013. - 227 c. - Бібліогр.: с. 221-222 - укp.

Викладено основні відомості про будову, фізико-хімічні властивості вітамінів і вітаміноподібних сполук. Показано особливості їх метаболізму, зокрема, перетворення, транспорт, вміст в організмі, біохімічну роль з точки зору їх коферментних, а для деяких вітамінів - і некоферментних функцій. Розглянуто питання вітамінозів різного походження, надано відомості про вміст вітамінів у продуктах харчування та їх добову потребу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.8 я73-1 + Е0*725.32 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА764203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Захарієва З. Є. 
Біохімічні показники у щурів в умовах їх утримування на раціоні з доданням кормових добавок з ріпаку / З. Є. Захарієва, О. К. Будняк, Н. Л. Федорко, С. С. Чернадчук, О. Л. Будняк, О. І. Данилова, О. В. Запорожченко // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Біологія. - 2012. - 17, вип. 3. - С. 19-25. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вивчено вплив місячного годування щурів кормом з доданням ріпакових макухи, шрота та олії на показники активності піруват- та 2-оксоглутаратдегідрогеназних комплексів, сукцинатдегідрогенази, вмісту метаболітів аскорбінової кислоти та малонового діальдегіду в їх органах. Одержано дані, що кормові добавки з ріпаку викликали різнобічні зміни у активності дегідрогеназ оксокислот та сукцінатдегідрогенази в органах щурів. Додання до їжі ріпакової макухи зменшувало вміст дегідроаскорбінової кислоти, а ріпакової олії викликало підвищення вмісту малонового діальдегіду в печінці дослідних щурів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*731.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Захарієва З. Є. 
Біохімічні показники у щурів в умовах їх утримування на раціоні з підвищеним вмістом жирів та доданням кормових добавок з ріпаку / З. Є. Захарієва, О. К. Будняк, Н. Л. Федорко, С. С. Чернадчук, А. В. Сорокін, О. Л. Будняк, О. І. Данилова, О. В. Запорожченко // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Біологія. - 2012. - 17, вип. 4. - С. 17-24. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Вивчено вплив годування щурів кормом із підвищеною концентрацією жиру з додаванням ріпакових макухи або шроту на показники активності амінотрансфераз (АсАТ (К.Ф. 2.6.1.1) та АлАТ (К.Ф. 2.6.1.2)), вмісту аскорбінової кислоти, відновленого глутатіону та малонового діальдегіду в їх органах. Встановлений раціон збільшував вміст відновленого глутатіону в органах щурів та відсоткову частку аскорбінової кислоти від суми її різних форм у дванадцятипалій кишці. Відбувалось також зростання активності АлАТ в крові та АсАТ в печінці у разі її зменшення в крові. Додавання до жирної їжі ріпакової макухи та шроту не впливало на приріст маси щурів протягом дослідного періоду; зменшувало вміст відновленого глутатіону та підвищувало вміст саме аскорбінової кислоти в печінці та нирках; відсоткова частка аскорбінової кислоти від суми аскорбінових кислот збільшувалась у всіх органах, за винятком нирок; активність амінотрансфераз в крові дослідних щурів відновлювалась до контрольного рівня.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Вовчук И. Л. 
Активность тканевых катепсин-L-подобных протеиназ у женщин с онкопатологией тела матки / И. Л. Вовчук, С. С. Чернадчук // Укр. біохім. журн.. - 2004. - 76, № 2. - С. 124-127. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

Вивчено активність та визначено оптимум pH катепсин-L-подібних протеїназ у доброякісних і злоякісних новоутвореннях тіла матки. У доброякісних новоутвореннях активність катепсин-L-подібних протеїназ змінюється залежно від поширення та глибини процесу новоутворення, а також від проліферативного потенціалу пухлинних клітин ендометрія та міометрія. Активність катепсин-L-подібних протеїназ у злоякісній епітеліальній пухлині ендометрія - аденокарциномі зворотньо пропорційна ступеню диференціації пухлинних клітин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Федорко Н. 
Вплив нікотинової кислоти на активність амінотрансфераз в органах щурів / Н. Федорко, З. Захарієва, С. Чернадчук, С. Петров // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2007. - Вип. 44. - С. 43-45. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*725.111.4-642:Г2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Ензимодіагностика : навч.-метод. посіб. для студентів біол. ф-ту / уклад.: С. С. Чернадчук, С. А. Петров, Н. Л. Федорко, О. К. Будняк, А. В. Сорокін; Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. - Одеса : ОНУ ім. І. І. Мечникова : Назарчук С. Л., 2020. - 89 c. - Бібліогр.: с. 89 - укp.

Захворювання внутрішніх органів викликають низку біохімічних змін в організмі, які тим чи іншим чином відображаються на активності певних ферментів у крові та інших рідинах організму. Для діагностики захворювань внутрішніх органів найчастіше визначають активність таких ферментів, як амінотрансферази (АсАТ та АлАТ), лактатдегідрогеназа, креатинфосфокіназа (КФК, креатинкіназа), альдолаза, фосфатаза, амілаза та деяких інших. Охарактеризовано загальні правила техніки безпеки під час роботи у навчальній лабораторії кафедри біохімії. Проаналізовано методи визначення активності ферментів, які мають діагностичне значення. Визначено активність лужної фосфатази, термостабільної лужної фосфатази, кишкового ізоферменту лужної фосфатази тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р345 я73 + Е0*725.111.4 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Медична ензимологія : навч. посіб. / Н. Л. Федорко, С. А. Петров, С. С. Чернадчук, О. К. Будняк, А. В. Сорокін; Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. - Одеса : Одеський нац. ун-т ім. І. І. Мечникова : Назарчук С. Л., 2020. - 92 c. - Бібліогр.: с. 85 - укp.

Розглянуто ферментативні порушення у патогенезі різних захворювань, прилади та прийоми роботи з ферментами. Здійснено розрахунки активності ферментів та надано методи діагностики захворювань в клінічної практиці. Досліджено застосування основних ферментів, як показників порушень різних ланок метаболізму. Увагу приділено регуляторам активності ферментів і використанню ферментів з лікувальною метою. Вивчено роль ферментів у різних ланках метаболізму. Зазначено, зо медична ензимологія включає в себе ензимопатологію, ензимодіагностику та ензимотерапію. У додатку наведено таблиці з біохімічними показниками активності ферментів у нормі та при патологічних станах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р345 я73 + Р353 я73 + Е0*725.111.4 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848374 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського