Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Черничко К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Черничко К. Й. 
Кліщі пір'яного покриву куликів Азово-Чорноморського узбережжя України : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.08 / К. Й. Черничко; НАН України, Ін-т зоології ім. І.І. Шмальгаузена. - К., 2013. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.151.25*832 + Е623.353.527.1*836

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400833 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Біогеографія : конспект лекцій для здобувачів другого (магістер.) рівня вищ. освіти спец. 091 Біологія, 014.05. Середня освіта (Біологія та здоров'я людини) та 162 Біотехнології і біоінженерія / С. Я. Підгорна, О. Ф. Делі, В. А. Трач, К. Й. Черничко; Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. - Одеса : ОНУ, 2021. - 87 c. - укp.

Вміщено дев'ять лекцій, які присвячені основним розділам біогеографії. Детально розглянуто етапи розвитку біогеографії, вчення про центри походження культурних рослин та свійських тварин, закономірності формування острівних біот. Значну увагу приділено флористичному, зоогеографічному районуванню та районуванню Світового океану.наука про закономірності географічного розповсюдження та розміщення живих організмів по поверхні Землі. Це одна з тих наук про Землю, дані якої необхідні для розробки стратегії розвитку суспільства на найближчу перспективу, вирішення складних проблем природокористування та охорони ресурсів біосфери. Зазначено, що біогеографія, виникла як суміжна наука між біологією та географією, належить до біологічних дисциплін тому, що предметом її вивчення є живі організми. Визнано, що одночасно біогеографія є і географічною дисципліною так як вона намагається встановити зв’язок між рослинним та тваринним світом з одного боку та географічними факторами (кліматом, геоморфологією, грунтами, діяльністю людини) з іншого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*85 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863805 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Біологія ґрунтів. Тварини - мешканці ґрунту : конспект лекцій для студентів біол. ф-ту / В. А. Трач, С. Я. Підгорна, О. Ф. Делі, К. Й. Черничко; Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. - Одеса : ОНУ, 2021. - 70 c. - Бібліогр.: с. 69-70 - укp.

Наведено характеристику грунту та різні типи екологічної класифікації грунтової фауни. Досліджено стислу характеристику основних таксономічних груп тварин, що пов'язані з грунтами на території України та їх впливом на процеси грунтоутворення. Описано методи обліку, фіксації, зберігання грунтових безхребетних тварин та методи їх кількісного аналізу. Розглянуто біологічні аспекти грунтознавства, живі організми, що мешкають у ґрунті та процеси взаємодії останніх із твердою, рідкою та газоподібною складовими ґрунту. Зауважено, що біологія ґрунтів включає в себе ґрунтову зоологію, протистологію, мікологію, альгологію та мікробіологію. Найбільшою кількістю видів у ґрунтах серед основних груп живих організмів представлені тварини, а серед останніх - безхребетні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*805.6-658.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863740 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського