Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Чорній А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Чорній А. М. 
Дослідження розпізнавання мовних сигналів чотирифонемним методом / А. М. Чорній // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2009. - № 645. - С. 222-225. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

На базі запропонованої чотирифонемної моделі експериментально досліджено розпізнавання мовних сигналів. Установлено, що цей метод дозволяє покращити ймовірність розпізнавання мовних сигналів у порівнянні з існуючими методами.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.66

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Чорній А. М. 
Чотирьохфонемне розпізнавання мовних сигналів в радіотехнічних пристроях та засобах телекомунікацій : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.13 / А. М. Чорній; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2010. - 20 c. - укp.

Досліджено системи розпізнавання мовних сигналів у телекомунікаційних мережах і системах та алгоритми підвищення ймовірності розпізнавання мовних сигналів. Проведено аналіз цифрових моделей мовного сигналу, порівняльний аналіз програм розпізнавання мовних сигналів та аналіз методів розпізнавання мовних команд. Розроблено чотирьохфонемну модель розпізнавання мовних сигналів у телекомунікаційних мережах і системах, що дає змогу підвищити ймовірність розпізнавання мовних сигналів. Розроблено програмне забезпечення для розпізнавання мовних сигналів, досліджено ймовірності розпізнавання голосових команд і злитного мовлення чотирьохфонемним методом. Реалізовано цей метод на мікропроцесорі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З87-013.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА374965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чорній А. М. 
Вплив дисперсійних явищ у оптичному волокні на якість передавання даних / А. М. Чорній, Н. О. Городілова // Наук. зап. Укр. н.-д. ін-ту зв'язку. - 2014. - № 1. - С. 106-110. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто дисперсійні явища, що виникають у оптичному волокні за умови проходження корисного сигналу. Досліджено вплив хроматичної дисперсії на якість і швидкість передачі корисного сигналу. Дослідження проведено за допомогою власної, створеної авторами у програмному середовищі Matlab/Simulink, моделі оптичного каналу з можливістю задання необхідного значення дисперсії та рівня завад. Для кількісного вираження якості передачі сигналу в моделі використовується такий параметр, як коефіцієнт бітових помилок (BER). В результаті роботи виведено залежність коефіцієнта бітової помилки від швидкості передавання даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Чорній А. Л. 
Медіативні стратегії посередника у конфліктному дискурсі (на матеріалі англомовних художніх творів XX – XXI століть) : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / А. Л. Чорній; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. - Чернівці, 2019. - 20 c. - укp.

Увагу присвячено вивченню комунікативної поведінки посередника (медіатора) в сучасному англомовному художньому конфліктному дискурсі, де посередник застосовує медіативні стратегії (МС) для досягнення примирення сторін. Виявлено та вивчено специфіку реалізації іллокутивного наміру медіатора – досягти порозуміння між конфліктантами. Досліджено медіативні стратегії та тактики посередника в процесі медіації під час ініціації діалогу та під час залагодження конфлікту, що втілені через послуговування різними вербальними елементами медіативного повідомлення на граматичному, лексичному і стилістичному рівнях. Проведено зіставний аналіз процесу медіації у художніх текстах американської та британської літератур на двох етапах: ініціації діалогу (МС розкриття відомостей про конфліктну ситуацію, МС дотримання принципів медіації, МС відновлювальної комунікації, МС партнерства) та залагодження конфлікту (фасилітативна МС, оцінна МС, художня МС).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)943.21-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Чорній А. В. 
Клініко-лабораторне обґрунтування лікування хворих із захворюваннями пародонту на тлі первинного гіпотиреозу : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / А. В. Чорній; Державна установа "Інститут стоматології та щелепно-лицевої хірургії Національної академії медичних наук України". - Одеса, 2019. - 20 c. - укp.

Роботу присвячено вдосконаленню діагностики та комбінованого лікування захворювань пародонта у хворих на первинний гіпотиреоз. Вивчено поширеність та особливості перебігу захворювань пародонта у пацієнтів із первинним гіпотиреозом. В умовах клінічного спостереження встановлено, що у хворих на первинний гіпотиреоз висока розповсюдженість захворювань пародонта (93,26±2,67%), яка проявляється розвитком запальних та дистрофічно-запальних уражень його тканин, які мають хронічний латентний перебіг. Застосування лише препаратів базової терапії захворювань є недостатнім та малоефективним. Розроблено схему комбінованого лікування захворювань пародонта у хворих на тлі первинного гіпотиреозу, що полягає у додаванні до традиційної базової фармакотерапії препарат місцевої дії - антисептик холісал гель (2 рази на день у вигляді аплікацій на ясна протягом 14 днів) та перорально препарат з імуномодулюючою дією - імуновел (по 1 таблетці 4 рази на добу протягом 14 днів). Комбіноване застосування холісал гелю та імуновелу позитивно впливає на клінічний перебіг захворювань пародонта та стан порожнини рота у хворих на первинний гіпотиреоз, змінює контамінації пародонгтальних кишень клінічно значущими мікроорганізмами, що забезпечує повернення до нормоценозу, поліпшує стан біохімічних показників кісткового ремоделювання, показники місцевого імунного захисту, клітинної та гуморальної ланки системного імунітету.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.9-5 + Р415.120.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441901 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського