Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Шадріна Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Шадріна Т. В. 
Кембріджська школа в літературознавстві Англії : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.04 / Т. В. Шадріна; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. - К., 2002. - 20 c. - укp.

Простежено еволюцію теорії міфу від античності до епохи романтизму. Проаналізовано концепції натуралістичної школи. Розглянуто міфологічні теорії антропологічної течії. Досліджено діяльність кембриджських міфокритиків. Подано аналіз їх критичних праць. Доведено, що засновниками міфокритичного напрямку в літературній критиці є кембриджські міфокритики, а не К.Юнг, як вважають. В основу робіт даної школи покладено теорії німецьких романтиків, антропологічні Дж.Фрейзера, Е.Тейлора, Е.Ленга, лінгвістичні концепції М.Мюллера. Визначено своєрідність використання кембриджських традицій в радянському, сучасному російському та українському літературознавстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 г(4ВЕЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321577 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шадріна Т. В. 
Проблема традиціоналізації сюжетів як об'єкт дискусії у міфознавстві / Т. В. Шадріна // Держава та регіони. Сер. Гуманіт. науки. - 2011. - Вип. 1. - С. 44-48. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто теорії передачі культурної традиції в давніх цивілізаціях, що виникли в XIX ст. Накопичений у XIX ст. досвід у сфері теорії став відправною точкою в дослідженнях ранньої міфократичної шкали літерознавства (початок ХХ ст.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш2 г(0)9

Шифр НБУВ: Ж23244/Гум.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шадріна Т. В. 
Діалог між автором та читачем як один із механізмів творення художнього світу в літературі постмодернізму / Т. В. Шадріна // Держава та регіони. Сер. Гуманіт. науки. - 2012. - Вип. 3. - С. 13-17. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено механізми формування тексту художнього твору в літературі постмодернізму. Старі принципи та художні прийоми відображення дійсності неприйнятні для сучасної реальності. Таким чином, письменники постмодерністи послуговуються різноманітними та нестандартними прийомами. Вони часто провокують читача на "інтерактивне" читання своїх творів (залучають його до творчого діалогу тим самим ніби стимулюючи його креативну функцію стосовно тексту).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.221.889

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Гум.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Тарасенко К. В. 
Модифікації романного жанру в літературі постмодернізму / К. В. Тарасенко, Т. В. Шадріна // Держава та регіони. Сер. Гуманіт. науки. - 2013. - Вип. 1. - С. 16-25. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Зібрано та систематизовано парадокси наукової рецепції романного жанру в другій половини XX ст., на матеріалі художніх творів репрезентовано основні романні модифікації в зарубіжній літературі доби постмодернізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)6-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Гум.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шадріна Т. В. 
Теорії міфу та ритуалу в дослідженнях Дж. Фрейзера / Т. В. Шадріна // Держава та регіони. Сер. Гуманіт. науки. - 2014. - Вип. 1/2. - С. 3-7. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано дослідження Дж. Фрейзера, викладених у його фундаментальній праці "Золота гілка". Дж. Фрейзер - один із засновників антропологічної школи, міфологічні теорії якої стали своєрідним підгрунтям для формування міфокритичної методології XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.364 + Ш2 г(4ВЕЛ)6 д

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Гум.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського