Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Шаран М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 47
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Шаловило С. Г. 
Вплив гормональних обробок та вимивань на інволюцію матки у корів-донорів / С. Г. Шаловило, М. М. Шаран, М. М. Пасіцький // Розведення і генетика тварин. - 1999. - Вип. 31-32. - С. 274-275. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-345,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62935 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Шаловило С. Г. 
Вплив згодовування дефіцитних мікроелементів на інволюційні процеси в статевих органах корів-донорів / С. Г. Шаловило, М. М. Шаран, М. Д. Пасіцький // Розведення і генетика тварин. - 1999. - Вип. 31-32. - С. 276-277. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-345,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62935 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Буркат В. П. 
Довідник з репродуктивної біотехнології великої рогатої худоби / В. П. Буркат, В. В. Влізло, Р. Й. Кравців, С. Г. Шаловило, М. М. Шаран. - Л., 2004. - 150 c. - укp.

Розглянуто важливі питання біотехнології, зокрема, методи генної та клітинної інженерії тварин. Викладено способи гормонального стимулювання суперовуляції у корів-донорів та їх штучного осіменіння. Висвітлено питання одержання, морфологічної оцінки та пересадки ембріонів великої рогатої худоби. Проаналізовано особливості кріоконсервування ранніх ембріонів з метою їх довготривалого зберігання та перевезення на далекі відстані.

Рассмотрены важнейшие вопросы биотехнологии, в частности, методы генной и клеточной инженерии животных. Изложены способы гормонального стимулирования суперовуляции у коров-доноров и их искусственного осеменения. Освещены вопросы получения, морфологической оценки и пересадки эмбрионов крупного рогатого скота. Проанализированы особенности криоконсервации ранних эмбрионов с целью их длительного хранения и перевозки на дальние расстояния.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-3я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА649013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Смоляр Н. І. 
Аналіз стану соматичного здоров'я та ураженості карієсом зубів у дітей зі сколіозом / Н. І. Смоляр, М. О. Шаран, В. В. Подолянська // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2008. - № 2. - С. 91-93. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Обстежено 137 дітей зі сколіозом, у яких визначали показники поширеності та інтенсивності карієсу, а також вивчали стан їх соматичного здоров'я. У дітей зі сколіозом відмічено більшу кількість розладів в соматичному стані, ніж в дітей контрольної групи, та спостережено збільшення показників поширеності й інтенсивності карієсу у всіх вікових групах в порівнянні зі здоровими дітьми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.25 + Р11(4УКР)026.426.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шаран М. М. 
Біохімічні та гістологічні зміни у репродуктивних органах овець в парувальний сезон при стимуляції багатоплідності / М. М. Шаран, З. С. Топурко // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2007. - Вип. 8, № 1/2. - С. 306-310. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Викладено результати стимуляції багатоплідності в овець породи прекос та їх помісей з м'ясною породою саффолк у парувальний сезон за допомогою біологічно активних речовин (БАР) та показано характер біохімічних і гістологічних змін у тканинах матки та яєчниках. Встановлено зростання рівня запліднення вівцематок на 11,1 - 19,7 %, вихід ягнят на матку на 42,0 - 50,0 %, а також підвищення показників білкового та вуглеводного обмінів у репродуктивних органах під впливом комплексу БАР.


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-273.96 + П661-341.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шаран М. М. 
Біологічні показники деконсервованої сперми бугаїв при інкубації з окремими біологічно активними речовинами / М. М. Шаран, І. М. Яремчук // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 3. - С. 231-237. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-344.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Корнят С. Б. 
Вплив фосфору, калію та сірки, введених в середовище для розбавлення сперми кнурів, на життєздатність сперміїв та метаболічні процеси в них / С. Б. Корнят, М. М. Шаран, О. Б. Андрушко, А. Р. Корбецький // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 3. - С. 219-225. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Представлено дані про вплив ряду неорганічних сполук, які містять калій, фосфор і сірку, введених в середовище для розбавлення і зберігання сперми кнурів поза їх організмом на активність сперміїв протягом зберігання, рівень аглютинації сперміїв після розбавлення в дослідних варіантах середовищ, вміст глюкози в різних варіантах середовищ та реакцію середовища. Показано позитивний вплив наявності в середовищі для розбавлення і зберігання сперми кнурів поза їх організмом одночасно сполук калію, фосфору і сірки. За найкращого поєднання складників в середовищі повільніше відбуваються обмінні процеси в сперміях, внаслідок чого менше витрачається глюкоза, наявна в середовищі, на енергетичні процеси сперміїв, а отже повільніше відбувається закислення середовища, що в свою чергу має позитивний вплив на збереження життєздатності сперміїв протягом зберігання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-344.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шаран М. М. 
Застосування комплексу біологічно активних речовин для підвищення приживлення ембріонів у телиць-реципієнтів / М. М. Шаран // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 4. - С. 202-208. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено дані щодо впливу ін'єкції окремих біологічно активних речовин (БАР) на формування жовтого тіла яєчників та приживлення ембріонів у телиць-реципієнтів. Встановлено, що внутрішньом'язове введення БАР (сурфагон, інсолвіт, імукор, диметилсульфоксид) телицям-реципієнтам збільшує кількість тварин з функціонуючим жовтим тілом на 22,5 %, підвищує приживлення трансплантованих ембріонів на 15,6 %. Застосування БАР посилює інтенсивність обмінних процесів у статевих органах телиць, що проявляється зростанням окремих біохімічних (глікоген, вільні сульфгідрильні групи, каротин) та гістологічних (кількість маткових залоз, висота епітелію маткових залоз та ендометрія) показників яєчників і матки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шаран М. М. 
Експериментальне обгрунтування та удосконалення методів трансплантації і кріоконсервації ембріонів великої рогатої худоби : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.20 / М. М. Шаран; Ін-т біології тварин НААН України. - Л., 2010. - 34 c. - укp.

Науково обгрунтовано та вдосконалено основні методи технології трансплантації ембріонів, кріоконсервування зародків. Вперше досліджено алергічну реакцію на введення стероїдних гормонів для вдосконалення добору корів-донорів і реципієнтів. Вивчено залежність функціонування статевих органів телиць-реципієнтів і приживлення трансплантованих ембріонів від мінерального живлення за умов Західної біогеохімічної провінції та розроблено способи його корекції. Досліджено вплив біологічно активних речовин, фармацевтичних засобів і біотехнологічних прийомів на підвищення приживлюваності трансплантованих ембріонів у телиць-реципієнтів, зокрема, одержаних in vitro.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-345

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА373658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Шаран М. М. 
Застосування лінолевої кислоти у середовищі для надшвидкого заморожування ембріонів тварин / М. М. Шаран // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 3. - С. 287-292. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено дані про кріозахисні властивості лінолевої кислоти при додаванні її у середовища для надшвидкого заморожування ембріонів мишей і корів. Встановлено, що введення лінолевої кислоти у середовище для заморожування ембріонів методом вітрифікації у концентраціях 0,2 - 0,3 % знижує кількість морфологічно пошкоджених клітин після деконсервування на 10,0 - 15,1 %, що підтверджується високим показником збереження деконсервованих ембріонів (понад 80,0 %), а також підвищує їх приживлення на 7,2 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333-642:Г2 с3 + П60-345 с3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Горчин С. В. 
Мікробна контамінація сперми кнурів у різні пори року та чутливість до антибактеріальних препаратів / С. В. Горчин, М. М. Шаран // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 1/2. - С. 460-464. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-344.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Андрушко О. Б. 
Екстрацелюлярна міграція ферментів у процесі кріоконсервації сперміїв кнура як показник кріоушкодження їх морфологічних структур / О. Б. Андрушко, М. М. Шаран, С. Б. Корнят, А. Р. Корбецький, О. О. Миколаїв // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 3/4. - С. 309-312. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Викладено результати дослідження кріоушкодження морфологічних структур сперміїв кнурів з метою вивчення кріопротекторних властивостей жовтка курячих яєць з домішками селену і каротиноїдів у складі розбавника під час заморожування сперми кнурів. Встановлено динаміку змін ферментативної активності сперміїв за умов кріоконсервування. Показано, що між міграцією ферментів ЛДГ і АсАТ із сперміїв, активністю, виживаністю і тестом гіпоосмотичного набрякання сперміїв існує негативна кореляційна залежність на етапах після еквілібрації і заморожування, а з цілісністю акросом - слабка кореляція на всіх етапах кріоконсервації.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-344.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Андрушко О. Б. 
Кріопротекторні властивості жовтка курячих і перепелиних яєць при заморожуванні сперми кнурів / О. Б. Андрушко, М. М. Шаран, С. Б. Корнят // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 3/4. - С. 390-394. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено кріопротекторні властивості жовтка курячих та перепелиних яєць у разі кріоконсервації сперми кнурів. Встановлено вищі показники життєздатності сперміїв під час застосування жовтка перепелиних та курячих яєць, збагачених селеном і каротиноїдами, як кріопротекторів у складі розбавника сперми кнурів за умов заморожування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333.11*716-636 + П65-344.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Горчин С. В. 
Якість сперми кнурів залежно від різних доз антибактеріальних препаратів у складі розріджувача / С. В. Горчин, М. М. Шаран, С. Б. Корнят // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 3/4. - С. 401-405. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-344.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Андрушко О. Б. 
Використання білих мишей як біологічної моделі в проведенні експериментальних досліджень для тестування гормональних препаратів / О. Б. Андрушко, М. М. Шаран, С. Б. Корнят, А. Р. Корбецький, Ю. Р. Балабан, О. Дудчак, З. С. Топурко // Біологія тварин. - 2007. - 9, № 1/2. - С. 269-274. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Вивчено вплив дії окремих гормональних препаратів, які використовують для індукції множинної овуляції у лабораторних тварин, на функцію яєчників, ріст фолікулів з наступною морфологічною оцінкою якості одержаних ооцитів і ембріонів білих мишей після культивування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Шаран М. М. 
Добір корів-донорів ембріонів шляхом визначення функції яєчників шкірною алергічною реакцією / М. М. Шаран // Біологія тварин. - 2007. - 9, № 1/2. - С. 257-262. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Наведено дані про результати вивчення алергічної реакції на введення статевих гормонів коровам. Встановлено залежність шкірної реакції з гормональним профілем крові, функціональним станом статевих органів, кількісними і якісними показниками ембріопродуктивності у корів-донорів. Показано, що внутрішньошкірне введення стероїдних гормонів може бути важливим додатковим діагностичним тестом для виявлення патології яєчників у корів з метою раціоналізації відбору потенційних донорів ембріонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-345

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Корнят С. Б. 
Збереження та життєздатність сперми кнурів за різних температурних режимів і умов середовища / С. Б. Корнят, М. М. Шаран, О. Б. Андрушко // Біологія тварин. - 2006. - 8, № 1/2. - С. 72-80. - Бібліогр.: 52 назв. - укp.

Проаналізовано літературні дані про вплив температурних режимів і реакції середовища на збереження життєздатності сперми кнурів за технологічної обробки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-344.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шаран М. М. 
Кріозахисна ефективність вододисперсної форми жиророзчинних вітамінів при додаванні їх у середовища для надшвидкого заморожування ембріонів тварин / М. М. Шаран, І. М. Яремчук // Біологія тварин. - 2008. - 10, № 1/2. - С. 328-333. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено дані про кріозахисні властивості Інсолвіту у разі додавання його до середовища для надшвидкого заморожування ембріонів мишей і корів. Установлено, що введення Інсолвіту у середовище для заморожування ембріонів за допомогою методу вітрифікації у встановлених концентраціях значно "пом'якшує" вплив надшвидкого охолодження на ембріони, що підтверджується високим показником збереження деконсервованих ембріонів (понад 80,0 %) і рівня їх приживлення у реципієнтів (понад 50,0 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-23-271.24 с8 + Е60*333-636-601.2 с8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Петрух І. М. 
Вміст загального білка, його фракцій та активність трансаміназ у сироватці крові високопродуктивних корів післяродового періоду / І. М. Петрух, М. Р. Сімонов, М. М. Шаран, В. В. Влізло // Біологія тварин. - 2009. - 11, № 1/2. - С. 227-230. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

У високопродуктивних корів післяродового періоду хвороби статевих органів і кінцівок перебігають з порушенням білкового обміну, що спричиняє зниження у сироватці крові вмісту загального білка, альбумінів та альфа-глобулінів і зростання гамма-глобулінів. Зниження альбумінів, збільшення вмісту гамма-глобулінів та висока активність АЛТ і АСТ у сироватці крові корів з досліджуваними патологіями свідчить про розвиток патологічних процесів у печінці. Хвороби статевих органів, кінцівок і печінки найчастіше реєструються у корів. Ці хвороби спричиняють економічні збитки у тваринництві через недоодержання телят і молока, підвищення собівартості продукції та зниження рентабельності молочного тваринництва, вибраковку цінного поголів'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.92 + П876.15-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Андрушко О. Б. 
Особливості дії комплексних гормональних препаратів на відтворну функцію свиноматок після відлучення поросят / О. Б. Андрушко, М. М. Шаран // Біологія тварин. - 2010. - 12, № 1. - С. 322-328. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Встановлено, що введення комплексних гормональних препаратів (КГП) з біологічно активними речовинами (БАР) свиноматкам основного маточного поголів'я на другу добу після відлучення поросят є ефективним біотехнологічним способом для відновлення статевої функції тварин з метою повернення їх у цикл відтворення. Запропоновано схеми синхронізації статевої охоти та дози препаратів. Результати досліджень з вивчення окремих гематологічних та біохімічних показників крові свиноматок до і після ін'єкцій вказують на підвищення процесів енергетичного і пластичного обміну речовин в організмі тварин. Активізація відтворної функції свиноматок застосуванням КГП та БАР після відлучення поросят дає можливість підвищити продуктивність свиней, якість приплоду та одержання двох і більше опоросів у рік від кожної свиноматки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського