Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Шатернік В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Шлапак Ю. В. 
Особливості диференційної провідності прозорих $E bold {S~-~I~-~S prime} структур з неоднорідним за прозоростю тунельним бар'єром на межі / Ю. В. Шлапак, В. Є. Шатернік, Е. М. Руденко // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології. - 2004. - 2, Вип. 2. - С. 389-400. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Ключ. слова: диференційна провідність, тунельні контакти, прозорість бар'єра, рівняння Боголюбова - де Жена, квазічастинковий струм
Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Шатернік В. Є. 
Несиметричні неоднорідні надпровідникові гетероструктури : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.22 / В. Є. Шатернік; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. - К., 2002. - 40 c. - укp.

Проаналізовано явище транспорту електричного заряду в несиметричних неоднорідних надпровідникових гетероструктурах. Показано, що на транспорт електричного заряду в тунельних переходах нітрид ніобію - ізолятор - свинець у разі збільшення прозорості бар'єра істотно впливають процеси Андріївського відбиття та проходження квазічастинок, які описуються моделлю, створеною на основі розв'язків рівнянь Боголюбова - де Жена. Експериментально встановлено, що в несиметричних двобар'єрних надпровідникових тунельних структурах відбувається ефект блокування негативного впливу "закороток" в одному з бар'єрів шляхом введення в перехід другого бар'єра. Встановлено, що надпровідниковий критичний струм Джозефсона має два критичних значення - для протікання надструму крізь обидва бар'єри та протікання надструму крізь бар'єр з більшою прозорістю. З'ясовано, що квазічастинкові I - V характеристики переходів змінюються внаслідок утворення в них Андріївських зв'язаних станів. Експериментально показано, що непружні ефекти призводять до зміни не тільки уявної, але й дійсної частини параметру порядку надпровідника, яка вимірюється в тунельних експериментах. Доведено, що відношення сигнал/шум тунельного переходу феромагнетик - ізолятор - феромагнетик підвищується, якщо його зробити двобар'єрним і між двома бар'єрами ввести в нього тонкий прошарок надпровідника. Показано, що в квазічастинковому кріотроні модуль коефіцієнта підсилення за потужністю може бути більшим за одиницю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шатернік В. Є. 
Джозефсонів критичний струм в Nb/Al - AlOBVIxD - Nb-переходах з нанометровим Al-прошарком: керування дисипацією енергії / В. Є. Шатернік, С. Ю. Ларкін, І. В. Бойло, А. П. Шаповалов // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології. - 2009. - 7, вип. 4. - С. 951-961. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Бєлоголовський М. 
Квантові комп'ютери і переходи Джозефсона / М. Бєлоголовський, С. Ларкін, В. Шатернік // Вісн. НАН України. - 2004. - № 9. - С. 22-26. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Описано перспективи розвитку квантових комп'ютерів і методи практичної реалізації квантових бітів (кубітів) для квантової обробки інформації. Розглянуто два види надпровідникових приладів, які працюють на основі ступенів вільності або заряду, або фази надпровідникового параметра порядку. Одержано стійкі надпровідникові структури виду метал - ізолятор - метал на основі нітриду ніобію та сплаву молібден - реній. Показано, що потенціальний бар'єр, який виникає внаслідок окиснення NbN, має досить рівномірну структуру та може використовуватися з метою утворення переходів Джозефсона для кубітів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шатернік В. 
Нестаціонарний ефект Джозефсона у надпровідних гетероструктурах / В. Шатернік, С. Ларкін, Т. Хачатурова, А. Шатернік // Вісн. НАН України. - 2004. - № 11. - С. 48-51. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто відкриття в явищі надпровідності, яке вперше у світі експериментально виявили харківські науковці, описано можливості джозефсонівської генерації електромагнітного випромінювання, його теоретичне та практичне значення.


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Касаткін О. Л. 
Фазова синхронізація у системі паралельних нанорозмірних джозефсонівських контактів в зовнішньому високочастотному полі / О. Л. Касаткін, А. П. Шаповалов, В. Є. Шатернік, С. І. Футимський // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2019. - 41, № 4. - С. 417-425. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Показано принципову можливість фазової синхронізації у системі паралельно з'єднаних нанорозмірних джозефсонівських контактів у нестаціонарному режимі за допомогою зовнішнього високочастотного електромагнітного поля. Знайдено умови, що накладаються на амплітуду і частоту зовнішнього поля та забезпечують виникнення синхронізованого режиму генерації електромагнітного випромінювання в такій системі джозефсонівських осциляторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.212 + В377.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Шатернік В. Є. 
Надпровідникові гібридні гетероструктури MoRe - Si(W) - MoRe та транспорт заряду через локалізовані в бар'єрі стани / В. Є. Шатернік, А. П. Шаповалов, О. Ю. Суворов // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2019. - 41, № 5. - С. 565-582. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Наведено результати дослідження транспорту заряду в надпровідникових гетероструктурах MoRe - Si(W) - MoRe з гібридним бар'єром у вигляді шару напівпровідника з кластерами металу. За низького вмісту вольфраму в бар'єрі вольтамперні характеристики гетероструктури визначаються внесками у транспорт зарядів одночасно від тунельних процесів та процесів Андріївських відбивань носіїв. У разі підвищеного вмісту вольфраму в бар'єрі в гетероструктурах виникають надпровідні струми, зумовлені Андріївськими відбиваннями носіїв на інтерфейсах та одночасно резонансно-перколяційним транспортом зарядів крізь бар'єри.


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31 + В377.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Жарков І. П. 
Прецизійний терморегульований комплекс кріогенної апаратури для дослідження вольтамперних характеристик тунельних контактів надпровідних матеріалів / І. П. Жарков, В. В. Сафронов, В. О. Ходунов, В. М. Коновал, В. О. Маслов, О. В. Селіванов, А. Г. Солонецький, О. А. Каленюк, А. П. Шаповалов, В. Є. Шатернік // Наука та інновації. - 2020. - № 4. - С. 60-70. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Дослідження вольтамперних характеристик (ВАХ) та їхніх похідних тунельних контактів та гібридних гетероструктур на базі надпровідних та феромагнітних матеріалів під дією надвисокочастотного (НВЧ) випромінювання та магнітних полів в широкому діапазоні температур є актуальним завданням для розроблення елементної бази спінтроніки, надпровідникової електроніки (зокрема для надпровідних і квантових комп'ютерів) та надчутливих сенсорів. Проблематика. Одним із сучасних інформативних фізичних методів досліджень властивостей тунельних контактів та гібридних гетероструктур на базі надпровідних та феромагнітних матеріалів є дослідження ВАХ та їхніх похідних в області низьких температур (переважно діапазон рідкого гелію) в магнітному полі. Сюди входить дослідження магнітоопору, ефекту Холла, квантового ефекту Холла, зокрема й під дією спінової інжекції. На сьогодні не існує прецизійного комплексу терморегульованої кріогенної апаратури для досліджень ВАХ тунельних контактів надпровідних матеріалів, яка б повністю могла задовольнити потреби вивчення параметрів надпровідних матеріалів. Мета роботи - розроблення конструкції та виготовлення прецизійного терморегульованого комплексу кріогенної апаратури для досліджень ВАХ тунельних контактів надпровідних матеріалів. Результати. Виготовлено комплекс прецизійної терморегульованої кріогенної системи (діапазон температур 2,0 - 300 К) для дослідження ВАХ тунельних контактів надпровідних матеріалів. Комплекс створено на базі гелієвого кріостата рідинно-проточного типу з вбудованим надпровідним соленоїдом (НПС) (діапазон магнітного поля 0 - 2,9 Тл) та спеціалізованим маніпулятором для зміни напрямку магнітного поля, з регулятором температури, з програмованим блоком живлення НПС, автоматизованим блоком вимірювання ВАХ та програмним забезпеченням до нього. Висновки: характеристики створеного кріокомплексу не поступаються параметрам кращих західних аналогів, а за показниками економічності використання кріоагенту та сервісу перевищують їх.


Індекс рубрикатора НБУВ: З85-03 + З232.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шатернік В. Є. 
Вплив зовнішнього магнетного поля на транспортні характеристики надпровідникових переходів MoRe - Si(W) - MoRe / В. Є. Шатернік, О. Ю. Суворов, І. Г. Гавриш, А. П. Шаповалов // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2020. - 42, № 12. - С. 1617-1627. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Експериментально досліджено вплив магнітного поля на вольтамперні характеристики гетероструктур MoRe - Si(W) - MoRe, що складаються з надпровідних обкладок (стоп молібдену з ренієм) та гібридного напівпровідникового тунельного бар'єра з нанорозмірного шару кремнію (Si) з нанокластерами вольфраму (W). Виявлено зростання резистивної ділянки відповідних кривих і показано, що цей ефект є наслідком зміни слабкої локалізації електронів у розупорядкованому бар'єрі під впливом прикладеного магнітного поля.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.31

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського