Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Шекель В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Шекель В. Ф. 
Імунофізіологічні фактори протипухлинного захисту молочної залози собак : автореф. дис... канд. вет. наук / В. Ф. Шекель; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. - Л., 2008. - 18 c. - укp.

Наведено дані стосовно змін клітинної та гуморальної ланки природного та набутого імунітету, гематологічних показників, активності антиоксидантного захисту в організмі здорових собак і пухлиноносіїв молочної залози (МЗ) у разі проведення комплексного лікування. У собак-пухлиноносіїв ще до хірургічного втручання установлено вірогідне зниження вмісту загального білку в сироватці рові, альбумінів і зростання концентрації альфа-, бета-глобулінів та C-реактивного білку, у клінічно здорових собак цей білок відсутній. У крові собак-пухлиноносіїв наявне зниження рівня клітинних факторів природного та набутого захисту, зокрема фагоцитарної активності лейкоцитів, кількості та функціональної активності T- і B-лімфоцитів за незмінності числа T-супресорів - кілерів. Одночасно вірогідно зменшується кількість еритроцитів, гемоглобіну, активність каталази та супероксиддисмутази. Однак вміст дієнових кон'югатів і малонового діальдегіду зростає. З'ясовано імунофізичний вплив розробленої схеми імунотерапії на стан факторів протипухлинного захисту собак. Відзначено, що аутовакцина, виготовлена з гомогенних тканин пухлини МЗ, виявляла виражений стимулювальний ефект на рівень гуморальних і клітинних механізмів імунітету в організмі собак, що забезпечило прискорення термінів одужання. Виявлено позитивну дію імунотерапії на активність антиоксидантної системи захисту, стан гемостазу та гемолітичну резистентність еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.69-953-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Хіменес Х. 
Відкритий чемпіонат США з гольфу: історія та сучасність / Х. Хіменес, М. Пітин, О. Еделєв, В. Шекель // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2022. - № 3. - С. 9-15. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Сучасний гольф як професійний вид спорту демонструє водночас високі досягнення самих спортсменів у межах змагальної діяльності та високий рівень організованості турнірів різного рівня. Одним із турнірів найвищого рівня в чоловічому гольфі сьогодні є відкритий чемпіонат США (US Open), який має свою тривалу історію та який є цікавим для аналізу з погляду вивчення особливостей системи змагань. Мета роботи - виявити ключові аспекти формування та розвитку турніру US Open у контексті історії та сучасності. Методи дослідження - аналіз і синтез, історичний метод, системний підхід. Турнір US Open започаткований у 1895 р. Асоціацією гольфу США (USGA) як турнір, відкритий для аматорів іпрофесіоналів із гольфу. Впродовж перших трьох років спортсмени розігрували 36 лунок, а вже в 1898 р. і до сьогодні змагання відбуваються на 72 лунках за системою підрахунку кількості ударів на кожній із лунок (перемагає той, у кого найменша кількість). Упродовж усієї історії змагання проводяться щороку, за винятком років Другої світової війни (1942 - 1945). Формат змагань упродовж кількох століть не зазнавав суттєвих змін і так само, як і календар, відрізнявся відносною стабільністю. Лише в частині раунду плей-офф періодично вносилися корективи (спортсмени в різні роки розігрували від 72 лунок до 2-х сьогодні). Призовий фонд змагань зростав від $ 335 у 1895 р. до $ 17,5 млн - у 2022 р., що, відповідно, є одним із фактів поступової активізації комерційного напряму діяльності USGA в плані розвитку турніру. Починаючи з 1968 р. US Open є частиною PGATour, із 1973р. - частиною Європейсього туру та з 1979 р. - одним із чотирьох мейджорсів найвищого рівня в гольфі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.704(7СПО)9

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського