Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Шеломенцев-Терський С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Шеломенцев-Терський С. В. 
Лучеськ X-XV ст. : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.04 / С. В. Шеломенцев-Терський; НАН України. Ін-т археол. - К., 1999. - 20 c. - рус.

Дисертація присвячена питанням розвитку міста Лучеська середньовічного періоду. Лучеськ, як місто, сформувався на базі одного з племінних центрів волинян. У кінці Х ст. в ньому було збудовано потужну фортецю, яка стала опорним пунктом поширення влади київських князів на землі в басейні р.Стир. Виділення Лучеська в кінці ХІ ст. у центр князівського уділу прискорило його розвиток, що проявилося в швидкому збільшенні площі поселення, у структурі якого існували дві частини: дитинець і окольний город (посад). У ХІІ - 1-й половині ХІІІ ст. Лучеськ формується як визначний економічний центр Волині, столиця князівства. В цей час виникає третя укріплена частина міста - торгово-ремісничий Поділ. У 2-й половині ХІІІ - 80-90-х рр. ХІV ст., не дивлячись на ординські набіги, Лучеськ продовжує розвиватись як визначне місто і залишається столицею окремого князівства. Споруджуються кам'яні укріплення Верхнього і Нижнього замків. З кінця ХІV і в ХV ст. Лучеськ поступово втрачає своє політичне значення, але залишається визначним центром ремесла і торгівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(23УКР)4 + Т3(4УКР-4ВОЛ-2Л)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шеломенцев-Терський С. В. 
Військова інфраструктура Волинського князівства у XI - XIV ст. : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 20.02.22 / С. В. Шеломенцев-Терський; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2011. - 36 c. - укp.

Досліджено формування військової інфраструктури Волинського князівства в XI - XIV ст., охарактеризовано військово-гюлітичну ситуацію в регіоні, висвітлено прилучення цієї землі до Київської держави. Доведено, що внаслідок цього прилучення відбувся синтез місцевих і середньо подніпровських елементів в основних компонентах оборонної інфраструктури: фортифікації, озброєнні та дружинному спорядженні, духовній сфері воїнства та його соціальній структурі. Відзначено присутність західнослов'янських, скандинавських і степових запозичень у військовій культурі Волині. Вивчено початки кам'яного оборонного будівництва у волинських містах, встановлено етапи його розвитку. Простежено територіальний розвиток мережі стратегічних шляхів та укріплень, літописних міст, вивчено їх оборонну структуру. Відзначено, що військова інфраструктура Волинського князівства була складовою частиною давньоукраїнських державних утворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)430.11-54 + Х2(4УКР)430.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Білущак Т. М. 
Аналіз архівних документів гродських та земських судів, сеймиків з питань обороноздатності міста Львова ХV - ХVIII ст. / Т. М. Білущак, С. В. Шеломенцев-Терський // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2014. - Вип. 38. - С. 35-40. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Здійснено історико-документознавчий аналіз архівних матеріалів гродських та земських судів, сеймиків з питань обороноздатності міста Львова ХVI - ХVIII ст. Судові акти, що стосуються історії Львова, знаходяться у двох фондах львівських земських та гродських актів Центрального державного історичного архіву України у м. Львів. На основі архівних джерел опрацьовано комплекс документів, які надають певне уявлення про становище міста в ході війн різних періодів та ведення оборони міста.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛЬВ-2Л)4,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського