Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Шендрик І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Ткаченко О. А. 
Вплив личинок нематод на перебіг інфекційного процесу туберкульозу в експериментально заражених морських свинок / О. А. Ткаченко, І. М. Шендрик // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 1/2. - С. 276-280. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216 + П846

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Шендрик І. М. 
Роль личинок Strongyloides papillosus в інфекційному процесі туберкульозу (в експерименті на мурчаках) : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / І. М. Шендрик; Держ. вет. та фітосанітар. служба України, Держ. наук.-контрол. ін-т біотехнології і штамів мікроорганізмів. - Київ, 2016. - 21 c. - укp.

Уперше в Україні встановлено (в експерименті на мурчаках) можливість участі личинок виду S. papillosus, заражених M. bovis, у виникненні та розвитку інфекційного процесу туберкульозу. Доведено здатність мікобактерій до проникнення в личинки екзогенних стадій нематод виду S. papillosus. Досліджено зміни клінічних показників у лабораторних кролів і мурчаків за експериментального зараження їх личинками стронгілоїдесів та асоціацією мікобактерій і личинок. Одержано нові дані щодо патоморфологічних змін в органах лабораторних тварин (мурчаків) за експериментального туберкульозу та туберкульозно-стронгілоїдозного паразитоценозу. Встановлено, що за асоційованого перебігу захворювання пошкодження тканин органів складніші, аніж за моноінвазії, що підтверджено визначенням індексу ураження за схемою M. С. Триус, який склав від 12-ти до 30-ти і свідчить про активний розвиток інфекційного процесу. Встановлено особливості морфологічних, біологічних і біохімічних показників M. bovis музейних штамів за різних умов їх культивування у вихідній культурі та за їх перебування у тілі личинок гельмінтів. Одержано нові дані щодо ларвоцидної дії дезінфектантів "Бровадез-плюс" і "Дихлор" на личинок нематод S. papillosus та підтверджено високу (100 %) ефективність засобу "Бровадез-плюс".


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423816 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського