Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Шепітько С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Шепітько С. В. 
Статус загальнонаукового дієслова в лексикографії / С. В. Шепітько // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2004. - № 4. - С. 221-227. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми лексикографії - побудову нових словників комбінаторного типу та словників-тезаурусів слів наукового вживання. Наголошено на активному статусі загальнонаукових дієслів, що оптимізують (організують та моделюють) і полегшують тлумачення спеціальної термінології.


Ключ. слова: дієслово, лексикографія, словник
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-42

Шифр НБУВ: Ж69231/філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шепітько С. В. 
Механізми утворення та закономірності вторинної номінації англійської загальнонаукової дієслівної лексики : Автореф. дис. канд. філол. наук : 10.02.04 / С. В. Шепітько; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2003. - 20 c. - укp.

Встановлено концептуальні сфери походження англійської загальнонаукової дієслівної лексики, виокремлено лексико-семантичні угрупування вихідних словозначень описуваних лексем та визначено семантичний потенціал цих угрупувань для вторинної номінації. Вперше побудовано схему розвитку лексико-семантичних угрупувань словозначень описуваної лексики, виявлено тенденції полісемії даних дієслів. В основу наукового дослідження покладено сучасні підходи до вивчення мови - когнітивізм й антропоцентризм, в контексті яких розглянуто полісемію англійських дієслівних лексем. Встановлено, що за своєю поняттєвою організацією досліджувані англійські загальнонаукові дієслівні лексеми утворюють вісім лексико-семантичних груп (ЛСГ), що структурують лексико-семантичне поле дієслів зі значенням пізнання і віддзеркалюють процедуру наукового дослідження та його етапи: підхід до дослідження, отримання знань, операції організації, систематизації, верифікації, висновки, представлення підсумків, передачу знань.На основі отриманих кількісних даних визначено, що до центральної зони досліджуваного поля належать лексеми, які відбивають процедуру отримання знань та їх організації і систематизації. До периферії цього фрагмента віднесено лексеми, що описують підхід до дослідження, процедури верифікації, висновків, представлення підсумків дослідження та передачі знань. Зазначено, що основними моделями переходів дієслівних значень від етимологічно вихідних до загальнонаукових похідних є метафоричні та метонімічні транспозиції. Типи переходів є аналогічними всередині ЛСГ. Проведено кореляцію ЛСГ етимологічно вихідних

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-1/7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328011 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського