Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Шестопалець Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Шестопалець Д. В. 
"Ал-Джаваб ас-сахих" Ібн Теймійї як твір полемічної літератури та джерело з історії ісламо-християнських стосунків ХІІІ - ХІV ст. / Д. В. Шестопалець // Сходознавство. - 2007. - № 37. - С. 166-181. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-34-019.72,14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69560 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Шестопалець Д. В. 
Уявлення про християнство у полемічному творі Ібн Теймійї "ал-Джауаб ас-сахих" (XIV ст.) / Д. В. Шестопалець // Сходознавство. - 2007. - № 39/40. - С. 186-204. - Бібліогр.: с. 203-204. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69560 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Шестопалець Д. В. 
Твір Ібн Теймійї "Вірна відповідь тим, хто підмінив релігію месії" як пам'ятка ісламської антихристиянської полемічної літератури XIII - XIV ст. : автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.06 / Д. В. Шестопалець; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. - К., 2008. - 19 c. - укp.

Висвітлено історію створення антихристиянського полемічного твору Такі-ад-діна Ібн Теймійї "Вірна відповідь тим, хто підмінив релігію месії" (XIV ст.). Досліджено вплив історичних умов на написання твору, виявлено питання, які виникли у полемічному дискурсі епохи під тиском соціально-політичної та ідеологічної ситуації XIII - XIV ст. З'ясовано, що базові світоглядні та методологічні засади критики християнства були сформовані Ібн Теймійєю на основі класичних ісламських поглядів на світову історію, авраамічну традицію та пророцтво з застосуванням прийомів раціональної критики, що значно розширює традиційне уявлення про особливості ханбалітської школи. Встановлено, що використані Ібн Теймійєю історичні, богословські та філософські джерела для написання полемічного твору набувають значення додаткових і надають йому компілятивного характеру. Доведено незалежність "Вірної відповіді" від інших полемічних творів досліджуваного періоду. З'ясовано, що крім стандартних для полемічних творів тем, Ібн Теймійя аналізує окремі актуальні для періоду середньовіччя дискусійні питання, зокрема, такі як всесвітній масштаб місії ісламу, причини неістинності християнства та його місце у структурі авраамічної традиції. Узагальнено ті аспекти мусульманської критики християнства, які характеризують різницю між ісламським і християнським світосприйняттям на ментальному, світоглядному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)0-725 + Э38-198.7,14

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шестопалець Д. В. 
Джерела твору Таки ад-Діна Ібн Теймійї "ал-Джаваб ас-сахих" (XIV століття) / Д. В. Шестопалець // Вісн. Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец.. - 2008. - № 1. - С. 113-117. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проаналізовано джерела антихристиянського полемічного твору "ал-Джаваб ас-сахих", який належить авторитетному середньовічному богослову XIII - XIV ст. Таки ад-Діну Ібн Теймійї. На базі тематичного принципу розроблено класифікацію джерел написання твору, здійснено ідентифікацію тих з них, які не були названі в релігійному трактаті. Зроблено висновок, що різноманітність джерел свідчить не про компілятивний характер твору, а про широту інтересів та освіченість автора "ал-Джаваб ас-сахих".

Проанализированы источники антихристианского полимического призведения "ас-Джаваб ас-сахих", который принадлежит авторитетному средневековому богослову XIII - XIV ст. Таки ад-Дину Ибн Теймийе. С использованием тематического принципа разработана классификация источников написания произведения, осуществлена идентификация тех из них, о которых нет прямого упоминания в религиозном трактате. Сделан вывод, что разнообразие источников свидетельствует не о компилятивном характере произведения, а о широте интересов и образованности автора "ал-Джаваб ас-сахих".


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-452 + Э38-198.7,1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Міноритарні спільноти Сходу в загальнонаціональному просторі: конструювання ідентичності та стратегії адаптації : колективна монографія / І. В. Отрощенко, Д. А. Радівілов, Д. В. Шестопалець, Д. С. Брильова, С. І. Данилов, І. М. Семиволос; ред.: Д. А. Радівілов; Національна академія наук України, Інститут сходознавства імені А. Ю. Кримського. - Одеса : Гельветика, 2021. - 223 с.a-табл. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Розглянуто різноманітні питання функціонування окремих міноритарних спільнот в умовах загальнонаціонального простору, а саме: засоби реалізації колективної ідентичності в багатонаціональному і мультиконфесійному суспільстві в історичній ретроспективі та на сучасному етапі: моделі та інструменти адаптації етноконфесійних меншин до загальнонаціонального простору певних країн; механізми впливу держави на процес формування і трансформації колективної ідентичності етноконфесійних меншин, їхньої самоорганізації та самоінституалізації. Увагу приділено викликам безпеки та розвитку, а саме питання власності на землю в Палестині у пізньоосманський період. Розглянуто процес конструювання “своєї історії” в татарській періодичній пресі (за матеріалами журналу “Шура”, 1908-1917). Висвітлено історія зовнішніх впливів на тувинське суспільство в першій половині XX ст. Досліджено життя спільноти навернених мусульман у Східній Європі: іслам, ідентичність та політика релігійного вибору (на прикладі України і росії). Охарактеризовано інституційно-правові засади відносин мусульман і держави в рф. Розглянуто динаміку змін і конфліктів в умовах соціокультурних трансформацій громади турків-месхетинців Херсонщини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(5)

Шифр НБУВ: ВА870516 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського