Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Шостя А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Шостя А. М. 
Вплив плоду на вміст вітамінів А, Е і С у тканинах матки свині / А. М. Шостя // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 1. - С. 61-62. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено вміст вітамінів А, Е та С у ендометрії та міометрії в ділянках прикріплення плодових оболонок живих і загиблих плодів та між ними на 60-у та 90-у добу поросності. Встановлено локальний вплив ембріонів на динаміку вмісту вивчених антиоксидантів у стінці матки в залежності від ділянок розміщення плодів та строку ембріогенезу. Відмічено більшу кількість вітамінів в ендометрії біля місць прикріплення зародків порівняно з міометрієм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.32 + Е60*736.322 + П65-273

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Нагаєвич В. М. 
Вміст еритроцитів у крові молодняка свиней різних порід / В. М. Нагаєвич, А. М. Шостя, М. Я. Троцький, Є. В. Чухліб, Т. М. Шостя // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2001. - № 4. - С. 98-99. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Установлено, що молодняк свиней різних генотипів у період статевої зрілості відрізняється за віковими та статевими ознаками.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шостя А. М. 
Особливості перебігу процесів перекисного окиснення ліпідів у тканинах свиней різних генотипів / А. М. Шостя // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2005. - № 3. - С. 47-49. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Вивчено особливості перебігу процесів у системі перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту у тканинах, пов'язаних із формуванням резистентності організму свиней різних порід і ліній. Встановлено, що тварини сального та універсального напряму продуктивності, відносно м'ясних, характеризуються високим рівнем гуморального імунітету та лізоцимною активністю крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Коваленко В. Ф. 
Динаміка активності каталази у крові свиней різних напрямів продуктивності / В. Ф. Коваленко, А. М. Шостя, О. І. Цебржинський // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4Б (Дод. 2). - С. 93. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.513

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Шостя А. М. 
Роль активних форм кисню в регуляції сперматогенезу та заплідненні у ссавців / А. М. Шостя // Укр. біохім. журн.. - 2009. - 81, № 1. - С. 14-22. - Бібліогр.: 97 назв. - укp.

Розглянуто сучасні уявлення про біологічне значення активних форм кисню у процесах формування, дозрівання і зберігання сперміїв та їх рухливості. Визначено роль спермальної плазми. Показано властивість сперміїв продукувати вільні радикали, яким належить провідна роль у трансдукції сигналів у таких процесах як фосфорилювання тирозину протеїнів р81 і р105 у сперміях через сАМР/РКА-сигнальний шлях, активації протеїнкіназ і фосфатаз мембран, сАМР, які забезпечують гіперактивацію і капацитацію сперміїв, розвиток акросимальної реакції та проходження в ооцит, а також вплив на ці процеси різних біологічно активних речовин. Висвітлено роль різних змін рівноваги прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу у зниженні біологічної повноцінності сперміїв: порушенні процесів їх формування, здатності до запліднення, цілісності ДНК, що є однією з причин загибелі зигот, ембріонів та аномалій у потомства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333.11-641.9:Г126.1 + Е60*333.3-641.9:Г126.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Коваленко В. Ф. 
Вміст вітамінів А, Е та С у тканинах свиноматок / В. Ф. Коваленко, А. М. Шостя // Вісн. аграр. науки. - 2000. - № 3. - С. 31-34. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено динаміку вмісту вітамінів А, Е і С у тканинах печінки, ендометрію, міометрію свиноматок залежно від фізіологічного стану: статевого спокою тічки, на 10-, 15-, 20-, 30-, 60- і 90-ту добу поросності; печінки та плодових оболонок 60-, 90-денних плодів, а також печінки новонароджених поросят. Встановлено неоднакову кількість цих речовин у досліджуваних тканинах свиноматок протягом відтворювального циклу та відповідний взаємозв'язок з інтенсивністю росту плодів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Шостя А. М. 
Гістологічна будова та процеси системи пероксидації ліпідів у найдовшому м'язі спини свиней / А. М. Шостя // Вісн. аграр. науки. - 2005. - № 3. - С. 38-40. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Установлено, що тварини універсального типу продуктивності (великої білої і української степової білої) мають відносно невеликі міоцити з високим рівнем перебігу процесів пероксидації, що не призводить до зниження антиоксидантного захисту. У найдовшому м'язі спини спеціалізованих порід свиней - мясних (української м'ясної та полтавської м'ясної) і сальних (великої чорної та миргородської) виявлено клітини більшого розміру, а процеси пероксидації ліпідів відбуваються більш повільно.

Установлено, что животные универсального типа продуктивности (крупной белой и украинской степной белой) имеют относительно небольшие миоциты с высоким уровнем протекания процессов пероксидации, что не вызывает снижения антиоксидантной защиты. В длиннейшей мышце спины специализированных пород свиней - мясных (украинской мясной и полтавской мясной) и сальных (крупной черной, миргородской) обнаружены клетки большей величины, а процессы пероксидации липидов протекают медленнее.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-266 + П65-273.98

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Коваленко В. Ф. 
Особливості прооксидантно-антиоксидантної системи в тканинах матки свиней / В. Ф. Коваленко, Р. В. Аніскіна-Левчук, А. М. Шостя // Вісн. аграр. науки. - 2002. - № 1. - С. 38-41. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто особливості динаміки процесів перекисного окиснення ліпідів і системи антиоксидантного захисту в тканинах матки свиней за різних періодів статевого циклу та протягом поросності. Встановлено залежність даних процесів від фізіологічного стану дослідних тварин, зокрема, інтенсифікації їх у період охоти, на критичних стадіях ембріогенезу, наприкінці поросності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Рибалко В. П. 
Результати породовипробування у свинарстві / В. П. Рибалко, Ю. Ф. Мельник, В. М. Нагаєвич, С. В. Акімов, І. Б. Баньковська, А. М. Шостя, С. Ю. Смислов // Вісн. аграр. науки. - 2004. - № 7. - С. 34-40. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати порівняльної оцінки продуктивних якостей і біологічних особливостей найбільш поширених в Україні генотипів свиней.

Приведены результаты сравнительной оценки продуктивных качеств и биологических особенностей наиболее распространенных в Украине генотипов свиней.


Індекс рубрикатора НБУВ: П653

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Шостя А. М. 
Прооксидантно-антиоксидантний гомеостаз у свиней : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.13 / А. М. Шостя; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького. - Львів, 2015. - 39 c. - укp.

Уперше обгрунтовано концепцію формування та становлення прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу (ПАГ) організму свиней різного віку, статі, породи та напряму продуктивності. Доведено циклічну лабільність ПАГ у різних тканинах свиноматок упродовж відтворювального циклу та тканинах плодів залежно від періоду ембріогенезу. Розкрито локально-міжтканинні відмінності активності ензимів антиоксидантного захисту та вмісту продуктів пероксидного окиснення у стінці рогів матки, насамперед ендометрії, які зумовлені фізіологічним станом свиноматки та активним впливом плода. Уперше розкрито напрям і силу зв'язків між компонентами ПАГ у тканинах материнської та плодової частин плаценти різних за масою плодів на окремих етапах ембріогенезу. Одержано нові дані про закономірності формування ПАГ у крові свиней залежно від віку та статі. Подано порівняльну характеристику особливостей формування ПАГ і цитоморфометричної будови печінки, селезінки, нирок, легень і найдовшого м'язу спини в молодняку свиней різних порід. З'ясовано породні особливості сперматогенезу та формування ПАГ у кнурців у період статевого дозрівання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Зінов'єв С. Г. 
Амінокислотний склад м'яса свиней за використання ГМ-сої у їхніх раціонах / С. Г. Зінов'єв, А. М. Шостя // Біологія тварин. - 2017. - 19, № 2. - С. 37-43. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Найпоширенішими генетично модифікованими сільськогосподарськими культурами на сьогодні є кукурудза, соя, бавовна і ріпак. Загальна посівна площа, зайнята ГМ-культурами, становить понад 20 % сільськогосподарських угідь. У світовій науці нагромадилася значна кількість даних, що свідчать про існування потенційних і реальних біологічних ризиків при комерційному використанні трансгенних рослин. Саме тому метою наших досліджень було вивчити пролонгований вплив ідентифікованих ліній екструдованої ГМ-сої у складі комбікормів на амінокислотний склад м'яса свиней. Дослідження проводили в умовах ДП "Експериментальна база "Надія"" Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН. Для проведення науково-господарського досліду було сформовано дві групи свиней полтавської м'ясної породи по 19 голів у кожній групі. Свиням контрольної групи, як і їх батькам, протягом періоду вирощування згодовували повноцінний комбікорм, одним зі складників якого була соя повножирова екструдована сорту "Ворскла" (без ГМО) (5 % за масою), а для свиней дослідної групи - екструдована ГМ-соя (RR, GTS 40.3.2). Після досягнення тваринами забійної живої маси з кожної групи було забито по 3 голови, після чого проведено амінокислотний аналіз зразків найдовшого м'яза спини тварин контрольної та дослідної груп. Встановлено, що за використання ГМ-сої лінії GTS 40.3.2 у складі комбікорму в загальному гідролізаті м'яса свиней дослідної групи виявлено зростання вмісту незамінних амінокислот на 25,1 %, замінних амінокислот - на 24,7 %, загального вмісту амінокислот - на 24,9 %. Варіативність досліджених показників у тварин дослідної групи зросла: вміст незамінних амінокислот - на 9,4 %, замінних амінокислот - на 9,3 %, загальний вміст амінокислот - на 9,3 %. Співвідношення між амінокислотами у м'ясі свиней дослідної групи при цьому суттєво не змінилось. Спостережено лише незначне зменшення відносного вмісту лізину та проліну, а також зростання кількості глутамінової кислоти порівняно з контролем. Амінокислотний скор м'яса свиней за умов згодовування ГМ-сої суттєвих змін не зазнав. Встановлено, що лімітуючою амінокислотою у найдовшому м'язі спини свиней обох дослідних груп є валін.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-27 + П65-451

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Зінов'єв С. Г. 
Біохімічний профіль м'яса свиней за використання ГМ-сої у їх раціонах / С. Г. Зінов'єв, А. М. Шостя // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 1. - С. 36-41. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Наведено результати досліджень окремих біохімічних показників м'яса свиней, що протягом двох поколінь споживали корми з генетично модифікованою соєю. Було досліджено зразки найдовшого м'яза спини 6 голів свиней полтавської м'ясної породи. Встановлено, що фракційний склад білків м'яса свиней (білки саркоплазми, строми та міофібрилярні білки), вміст креатиніну, гістидин-вмісних дипептидів та активність цитохромоксидази за використання ГМ-сої не зазнали суттєвих змін. Однак, у м'ясі свиней дослідної групи вірогідно зросла концентрація холестеролу на 27,03 % (p = 0,017), малонового діальдегіду на 35,27 % (p = 0,032) та окислювальна модифікація білків на 21,42 % (p = 0,013) у порівнянні з контрольними тваринами, що одержували корми зі звичайною соєю. Такі зміни біохімічного складу найдовшого м'язу свиней, що одержували сою лінії GTS 40.3.2 свідчать про можливий вплив раціонів, що містять генетично модифіковану сою на певні ланки обміну речовин у свиней.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.2 + Л92-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Усенко С. О. 
Особливості перебігу процесів пероксидного окиснення у свинок залежно від фізіологічного стану / С. О. Усенко, А. М. Шостя, В. Г. Слинько, О. М. Бондаренко, В. І. Березницький, Б. С. Шаферівський, Є. В. Чухліб // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 2. - С. 92-97. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Шостя А. М. 
Вплив гомогенату трутневих личинок на якість спермопродукції у кнурів-плідників / А. М. Шостя, Я. М. Ємець, О. Г. Мороз, І. І. Ступарь, І. В. Павлова, М. М. Маслак // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 2. - С. 113-118. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-344.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Шостя А. М. 
Вплив гомогенату трутневих личинок на прооксидантно-антиоксидантний гомеостаз у свинок у період статевого дозрівання / А. М. Шостя, Я. М. Ємець, Л. М. Кузьменко, О. Г. Мороз, І. І. Ступарь // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 4. - С. 134-140. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Степченко Л. М. 
Вплив речовин гумінової природи на якість спермопродукції у кнурів-плідників під час теплового стресу / Л. М. Степченко, Л. І. Галузіна, І. В. Павлова, А. М. Шостя, О. І. Кравченко, М. М. Маслак // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 4. - С. 141-146. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-344.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Постой Р. В. 
Вплив кортико-вегетативних механізмів регуляції на вміст лактату, пірувату та їх співвідношення у крові свиноматок / Р. В. Постой, В. І. Карповський, А. М. Шостя, С. О. Усенко, Т. І. Карунна, Б. С. Шаферівський // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 4. - С. 205-211. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Шостя А. М. 
Вплив гуматів на прооксидантно-антиоксидантний гомеостаз у кнурів-плідників під час теплового стресу / А. М. Шостя, І. В. Павлова, Є. В. Чухліб, Л. М. Кузьменко, Т. С. Кодак, В. І. Березницький, Б. С. Шаферівський // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2020. - № 1. - С. 114-119. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.2 + П65-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Альтернативні джерела енергії у підвищенні енергоефективності та енергонезалежності сільських територій : колект. монографія / О. О. Арестов, О. А. Барсукова, О. В. Безкровний, О. О. Беседа, В. І. Березницький, Н. Л. Бернацька, Л. Ю. Божко, О. М. Бондаренко, М. В. Бортник, Є. В. Бур'ян, І. В. Вагнер, О. В. Волошина, О. В. Вольвач, Н. В. Ворошилова, В. В. Галанець, М. О. Гончар, О. О. Горб, М. В. Горобець, О. М. Громик, Н. В. Дем'яненко, Ю. М. Дзюрах, О. Ю. Диченко, О. Л. Жигайло, О. П. Зоря, О. В. Ільїна, О. В. Калашник, О. В. Климчук, Н. П. Коваленко, В. В. Колосовська, Н. О. Коржова, І. В. Короткова, К. П. Костогриз, Т. К. Костюкевич, М. І. Кулик, Л. М. Левченко, І. І. Лотиш, М. О. Мазанько, М. М. Маслак, С. В. Маслійов, О. Г. Мороз, С. Е. Мороз, О. М. Німець, М. А. Однорог, М. М. Опара, Н. М. Опара, А. А. Перепелиця, А. М. Польовий, В. М. Писаренко, П. В. Писаренко, В. В. Писаренко, С. В. Пономаренко, Я. В. Радіонова, О. О. Ревякіна, І. І. Рожко, О. М. Руденко, М. С. Самойлік, Ю. В. Самойлик, Т. В. Сахно, А. О. Семенов, Н. В. Семенова, В. Г. Слинько, Ю. В. Соломон, С. В. Тараненко, І. В. Типіло, А. В. Толмачова, О. О. Усенко, С. О. Усенко, О. В. Ходаківська, Д. В. Циганок, Т. О. Чайка, В. І. Чорна, В. О. Шандиба, П. Ю. Шведенко, Р. А. Шило, А. М. Шостя, І. О. Яснолоб; ред.: І. О. Яснолоб, Т. О. Чайка, О. О. Горб; Полтав. держ. аграр. акад. - Полтава : Астрая, 2019. - 275 c. - укp.

З позицій міждисциплінарного підходу викладено результати досліджень сучасного стану використання альтернативних джерел енергії в умовах розвитку сільських територій. Наведено економічні, соціальні та правові проблеми використання альтернативних джерел енергії. Розглянуто питання щодо агроекологічних особливостей та перспектив використання альтернативних джерел енергії в сучасних умовах. Визначено проблеми та перспективи технологічних і технічних рішень в галузі альтернативної енергетики. Досліджено напрями вдосконалення використання альтернативних джерел енергії в умовах розвитку сільських територій. Розкрито використання вітчизняного і зарубіжного досвіду у підвищенні енергоефективності та енергонезалежності сільських територій.


Індекс рубрикатора НБУВ: З15 + З6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Шостя А. М. 
Вплив гомогенату трутневих личинок на прооксидантно-антиоксидантний гомеостаз у свинок у період статевого дозрівання / А. М. Шостя, Я. М. Ємець, Л. М. Кузьменко, О. Г. Мороз, І. І. Ступарь // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 4. - С. 134-140. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського