Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Штанов Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Фомин П. И. 
О механизме квантового рождения замкнутой вселенной / П. И. Фомин, Ю. В. Штанов, О. В. Барабаш // Кинематика и физика небес. тел. - 2009. - 25, № 1. - С. 3-19. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

Рассмотрена конфигурация псевдоримановой геометрии, представляющая собой квазизамкнутый мир - пространственно замкнутый мир, соединенный с большой вселенной вдоль некоторой мировой линии. Пстроена классическая и квантовая теория такого квазизамкнутого мира в приближении минисуперпространства и вычислена вероятность его туннелирования в область больших размеров. В отличие от общепринятого подхода к квантовой гравитации, связанного с независящей от времени волновой функцией вселенной, в подходе нет трудностей с интерпретацией волновой функции, так как, во-первых, в рассматриваемой теории имеется время - космологическое время большой вселенной, - в котором происходит эволюция квазизамкнутых миров, и, во-вторых, квазизамкнутые миры образуют квантовые ансамбли, к волновым функциям которых применима стандартная статистическая интерпретация.


Індекс рубрикатора НБУВ: В692

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Фомин П. И. 
Квазизамкнутые миры и квантовое рождение вселенной / П. И. Фомин, Ю. В. Штанов, О. В. Барабаш // Доп. НАН України. - 2000. - № 10. - С. 80-86. - Библиогр.: 12 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В692

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Штанов Ю. В. 
Модель світу на брані та еволюція Всесвіту : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.02 / Ю. В. Штанов; НАН України, Ін-т теорет. фізики ім. М.М. Боголюбова. - К., 2012. - 32 c. - укp.

Вивчено гравітаційні та космологічні властивості моделі світу на брані з додатковим виміром простору-часу і з індукованою кривиною в дії для брани, процес попереднього розігріву Всесвіту після інфляції та питання про квантове народження та квантову еволюцію Всесвіту. Встановлено, що космологічна еволюція в моделі світу на брані має низку властивостей, що якісно відрізняють її від стандартної космологічної моделі. Показано, що в процесі народження бозонних частинок після інфляції велике значення має ефект параметричного резонансу в присутності швидкоосцилювального поля інфлятона. Побудовано нестаціонарну теорію народження дочірнього всесвіту з фізичного вакууму. Квантову динаміку хвилі-пілота узагальнено на гравітаційно-польову систему, якою є Всесвіт, і показано її нелокальність.


Індекс рубрикатора НБУВ: В692 в6,022 + В382.155,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Штанов Ю.В. 
Всесвіт, що розширюється з прискоренням / Ю.В. Штанов // Вісн. НАН України. - 2012. - № 1. - С. 29-40. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Нобелівську премію 2011 року в галузі фізики розділили Сол Перлматтер (Saul Perlmutter), Брайан Шмідт (Brian Schmidt) i Адам Рісе (Adam Riess) за відкриття прискореного розширення Всесвіту за спостереженнями далеких наднових. Ця інформація епохальна для фізичної космології, оскільки в контексті загальної теорії відносності вона свідчить про наявність у природі фундаментальної компоненти - темної енергії. Текст-Дослідження далеких наднових, разом з іншими спостереженнями, зробили вирішальний внесок у космологію, встановивши точну структуру енергії Всесвіту. Несподівані результати цих досліджень породжують низку фундаментальних питань. Що саме відповідає за прискорення Всесвіту і за темну енергію? Якщо це енергія фізичного вакууму, то що пояснить її величину? Чи не хибно застосовувати теорію гравітації, перевірену лише в масштабах сонячної системи, до величезних масштабів Всесвіту? Висвітлити ці питання можуть лише подальші спостереження і теоретичні дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 п7 + В69 п7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Штанов Ю. В. 
Темна матерія у Всесвіті: сучасний стан і проблеми (за матеріалами наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 23 вересня 2015 р.) / Ю. В. Штанов // Вісн. НАН України. - 2015. - № 11. - С. 29-40. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Зазначено, що сукупність даних астрофізичних спостережень вказує на наявність у Всесвіті особливої субстанції, що проявляє себе лише своєю гравітацією. Ця невидима і прозора субстанція дістала назву темної матерії. Сучасна теорія еволюції Всесвіту узгоджується з даними спостережень лише за умови, що темна матерія складається з частинок досі невідомої природи. Дослідження властивостей і з'ясування природи темної матерії є одним із найактуальніших завдань фундаментальної фізики, астрофізики і космології.


Індекс рубрикатора НБУВ: В313.3 е(4УКР)11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Жданов В. І. 
У пошуках гравітаційних хвиль: шлях до відкриття, тріумф, перспективи (інтерв'ю з В. І. Ждановим і Ю. В. Штановим) / В. І. Жданов, Ю. В. Штанов // Вісн. НАН України. - 2016. - № 4. - С. 3-10. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

11 лютого 2016 р. сталася подія, на яку чекало не одне покоління фізиків. Учасники міжнародної наукової колаборації LIGO виступили із заявою про те, що їм вдалося зафіксувати гравітаційні хвилі - коливання кривини простору-часу, породжене злиттям 2-х чорних дір на відстані приблизно 1,3 млрд світлових років. Про історію пошуків гравітаційних хвиль, про дивовижні технологічні рішення і значущість цього відкриття для подальшого розвитку астрономії обговорено з доктором фізико-математичних наук, професором Валерієм Івановичем Ждановим і доктором фізико-математичних наук Юрієм Володимировичем Штановим.


Індекс рубрикатора НБУВ: В313.332

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Фізика   
7.

Штанов Ю. В. 
Iнфляційний магнітогенез з гелікальним зв'язком / Ю. В. Штанов, М. В. Павлюк // Укр. фіз. журн.. - 2019. - 64, № 11. - С. 1001-1005. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В334.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського