Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Шулла Р$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Даньків Й. Я. 
Аналітичні можливості методу "директ-кост" під час прийняття оперативних рішень щодо оптимального способу виробництва продукції / Й. Я. Даньків, Р. С. Шулла // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2007. - № 576. - С. 73-82. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Зазначено, що на багатьох промислових підприємствах складання планів завантаження виробничих потужностей є рутинною роботою менеджерів. За наявності на одній із виробничих стадій декількох видів обладнання з однаковим функціональним призначенням (способів виробництва) виникає необхідність вибору оптимального обладнання для оброблення на ньому того чи іншого виду продукції. Орієнтація на показник повної собівартості може в цьому разі призвести до прийняття хибних рішень. Висвітлено, як "директ-кост" покращує аналітичну інформацію для прийняття оперативних рішень щодо оптимального використання виробничих потужностей наявного на підприємстві обладнання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-571.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шулла Р. С. 
Планування технологічних затрат в умовах комплексного виробництва : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Р. С. Шулла; ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т". - Ужгород, 2014. - 21 c. - укp.

Досліджено проблему планування технологічних затрат на підприємствах з комплексним типом виробництва. Запропоновано класифікацію підприємств з комплексним типом виробництва на основі таких критеріїв, як "постійність структури виходу технологічного процесу" та "детермінованість структури виходу технологічного процесу". Розроблено систему затратоутворювальних факторів, яка враховує технологічні особливості підприємств лісопильного та стругального виробництва. Обгрунтовано доцільність використання в цілях планування технологічних затрат методичних прийомів системи директ-костинг. Розроблено моделі оптимізації технологічних затрат і маржинального прибутку під час формування оперативного плану розкрою пиловочної сировини підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.165.11-862-23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шулла Р. С. 
Концептуальні підходи до оцінки якості життя: зарубіжний досвід і можливості його застосування у вітчизняній теорії та практиці / Р. С. Шулла, М. М. Попик, В. В. Зеліч // Бізнес Інформ. - 2020. - № 5. - С. 8-14. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

На сьогоднішній день, як у наукових колах, так і серед практиків, є все більше причин сумніватися у придатності традиційних макроекономічних показників для оцінки рівня добробуту суспільства в цілому та соціальних груп зокрема. Визначено, що одним із найбільш перспективних та ефективних інструментів вимірювання добробуту суспільства останнім часом стала концепція "якості життя", яка не обмежується лише дослідженням ринкових аспектів соціально-економічної системи, а й ураховує рівень задоволення потреб суспільства в усіх сферах життя. Досліджено сучасні теоретичні підходи до вирішення проблеми оцінки якості життя. Охарактеризовано різні тлумачення сутності поняття "якість життя". Проведено порівняльний аналіз суб'єктивістського та об'єктивістського підходів до оцінки якості життя. Обгрунтовано переваги використання комбінованого підходу до оцінки якості життя відповідно до концепції В. Цапфа, що передбачає диференційовану оцінку якості життя в розрізі станів "благополуччя", "депривація", "дисонанс" та "резигнація". Запропоновано альтернативні напрями застосування комбінованого підходу до оцінки якості життя на основі сегментації суспільства в розрізі соціальних, етнічних і демографічних груп, що дозволяє підвищити рівень аналітичності інформації. Виявлено, що наявність даних щодо обієктивних і суб'єктивних індикаторів дозволяє генерувати важливу аналітичну інформацію сигнального характеру, на основі якої суб'єкти макро- та мезорівнів можуть проводити більш виважену та ефективну соціально-економічну політику по відношенню до проблемних соціальних, етнічних або демографічних груп суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.45 + У50-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сучасний стан та перспективи розвитку обліку, аналізу, аудиту, звітності і оподаткування в умовах євроінтеграції : монографія / Й. Я. Даньків, В. О. Ганусич, Л. О. Гелей, О. Ю. Йолтуховська, Г. С. Кесарчук, О. В. Килин, Г. М. Колісник, В. В. Левкулич, Н. А. Свелеба, В. Є. Слюсаренко, Я. В. Шеверя, Г. Г. Штулер, Р. С. Шулла, М. В. Яцко; ред.: Г. М. Колісник; Державний вищий навчальний заклад "Ужгородський національний університет". - Ужгород : УжНУ : Говерла, 2021. - 273 c. - укp.

Висвітлено сучасні проблеми обліку, аналізу, аудиту, звітності та оподаткування в умовах глобалізаційних та євроінтеграційних процесів в економіці, а також надано оцінку їх актуального стану та перспектив подальшого розвитку. Досліджено проблеми бухгалтерського обліку в умовах євроінтеграції. Окреслено обліково-аналітичне забезпечення управління інвестиційною діяльністю в умовах глобалізації економіки і процесів євроінтеграції. Визнано екологічний облік як функцію управління еколого-економічним розвитком. Систематизовано організацію облікового процесу. Викладено дослідження проблем удосконалення управлінського обліку, консалтингу, контролю і аудиту в умовах євроінтеграції. Розглянуто основні критерії вибору консалтингових підприємств при наданні облікових послуг. Охарактеризовано концептуальні підходи до організації системи обліку витрат, доходів та результатів як інструмент інформаційно-аналітичного забезпечення управління. Оцінено досвід німецько мовних країн і перспективи його застосування в Україні. Описано організацію контролю бізнес-процесів підприємств роздрібної торгівлі та стандартизацію ISO в сфері готельно-ресторанного бізнесу. Акцентовано щодо впливу тристоронньої співпраці на розвиток судово-економічної експертизи та аудиту. Надано комплексну оцінку механізму зовнішньоекономічної діяльності підприємства та наведено особливості його державного регулювання в умовах євроінтеграції. Визначено проблеми фінансової звітності та її аналізу у процесі прийняття стратегічних управлінських рішень. Узагальнено розвиток інформаційної взаємодії користувачів фінансової звітності та регуляторів в Україні. Зроблено оцінку трудових ресурсів в контексті стратегічного вимірювання бізнесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.3-15 + У052.9(4УКР)829.0-149.3-15 + У9(4УКР)80

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861710 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сучасний стан та перспективи розвитку обліку, аналізу, аудиту, звітності, оподаткування і консалтингу в Україні : монографія / М. Р. Павлич, Я. М. Поп, Г. С. Кесарчук, Я. В. Белей, М. В. Яцко, Г. М. Колісник, Р. С. Шулла, В. Є. Слюсаренко, В. О. Ганусич, О. Ю. Йолтуховська, Я. В. Шеверя, В. В. Левкулич, К. М. Кудак; ред.: Г. М. Колісник; Ужгородський національний університет, державний вищий навчальний заклад. - Ужгород : Говерла, 2023. - 283 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОБЛЕМ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ ГОСПОДАРЮВАННЯ В УКРАЇНІ 7 1.1. Організація обліку діяльності суб'єктів підприємницької діяльності підприємств туристично-рекреаційного бізнесу 7 Список використаних джерел 25 1.2. Активи підприємства в системі управління ризиками: обліково-аналітичні аспекти 28 Список використаних джерел 39 1.3. Сучасні тенденції організації обліку та облікових процесів на макрорівні 40 Список використаних джерел 60 1.4. Інформаційне забезпечення консалтингу при розробці облікової політики підприємства в сучасних умовах господарювання 61 Список використаних джерел 93 1.5. Використання сучасних інформаційних технологій в професійній діяльності обліку та оподаткуванні в умовах діджиталізації економіки 95 Список використаних джерел 108 РОЗДІЛ 2. ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОБЛЕМ УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІНСЬКОГО ОБЛІКУ, ОБЛІКОВОГО ТА ПОДАТКОВОГО КОНСАЛТИНГУ, КОНТРОЛЮ І АУДИТУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ ГОСПОДАРЮВАННЯ В УКРАЇНІ 109 2.1. Методичні підходи щодо ідентифікації управлінського аудиту в системі аудиторсько-консалтингових послуг 109 Список використаних джерел 124 2.2. Концептуальні основи бізнес-консультування: проблема адаптації загальної теорії консалтингу для сфери обліку і оподаткування та шляхи її вирішення 127 Список використаних джерел 163 2.3. Обліковий консалтинг в сфері управлінського обліку як інструмент підвищення ефективності управління прибутком на підприємствах з виробництва світлотехнічної ІЛЮ-продукції 165 Список використаних джерел 175 2.4. Тенденції розвитку аудиту як явища 177 Список використаних джерел 199 РОЗДІЛ 3. ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОБЛЕМ УДОСКОНАЛЕННЯ ПОКАЗНИКІВ ПОДАТКОВОЇ І ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ТА АНАЛІЗУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ ГОСПОДАРЮВАННЯ В УКРАЇНІ 201 3.1. Аналіз ролі інфраструктури в інституційному середовищі 201 Список використаних джерел 225 3.2. Аспекти обліково-інформаційного забезпечення та відображення у звітності суб'єкта господарювання виплат працівникам 227 Список використаних джерел 244 3.3. Удосконалення інформаційно-аналітичного забезпечення прийняття управлінських рішень відповідно до актуальних вимог користувачів 245 Список використаних джерел 267 3.4. Аналіз та оцінка соціально-економічного потенціалу особистих селянських господарств у сфері сільського зеленого туризму 269 Список використаних джерел 278 ВИСНОВКИ 279 ВІДОМОСТІ ПРО АВТОРСЬКИЙ КОЛЕКТИВ 281 ПЕРЕДМОВА Трансформаційні процеси в умовах кризи, зумовленої воєнними подіями в Україні, вимагають на сьогоднішній день генерування і розробку сучасних науково-обґрунтованих підходів щодо реформування всіх інституційних підвалин економічної системи України. В цих умовах процес реформування інституційного середовища та реалізація стратегії з вдосконалення обліку, аналізу, аудиту, звітності, оподаткування та консалтингу мають взаємодоповнюючий характер. Колектив науковців кафедри обліку і аудиту Державного вищого навчального закладу «Ужгородський національний університет» (ДВНЗ «УжНУ») з січня 2019 року по грудень 2023 року працює над виконанням ініціативної кафедральної теми: «Сучасний стан та перспективи розвитку обліку, аналізу, аудиту, звітності і оподаткування в умовах євроінтеграції» (код теми: прикладна; індекс УДК: 657:517:336.221; державний реєстраційний номер теми: 01191Л00735). Мета кафедрального дослідження полягає в обґрунтуванні шляхів з удосконалення фундаментальних та прикладних положень теорії обліку, аналізу, аудиту, звітності, оподаткування та консалтингу, а також розробці практично орієнтованих рекомендацій для зазначених сфер в сучасних умовах господарювання в Україні. До основних завдань дослідження належать: - розробка рекомендацій з удосконалення законодавчої бази, організаційних та методичних підходів в сфері обліку, аналізу, аудиту, звітності, оподаткування та консалтингу, що є передумовою для їх ефективного реформування у відповідності зі світовими стандартами; - формування передумов для гармонізації та узгодження вітчизняного законодавства в сфері обліку, аудиту, оподаткування та консалтингу в сучасних умовах господарювання; - удосконалення інституційних підходів для реалізації функцій обліку, аудиту, аналізу та консалтингу в практиці діяльності вітчизняних суб‘єктів бізнесу в сучасних умовах господарювання в Україні; - окреслення концептуальних напрямів розвитку теорії обліку, аналізу, аудиту та консалтингу в сучасних умовах господарювання в Україні. Хід виконання кафедрального наукового дослідження постійно відстежується, аналізується та обговорюється вченими-економістами, практиками. До основних наукових результатів, які знайшли своє відображення в колективній монографії, відносяться наукові дослідження, присвячені проблемам удосконалення обліку, аналізу, аудиту, оподаткування, консалтингу та звітності. В подібному напрямі пропонується колективна кафедральна монографія «Сучасний стан та перспективи розвитку обліку, аналізу, аудиту, звітності, оподаткування і консалтингу в Україні», до підготовки якої, крім науковців нашої кафедри, залучені були студенти-магістранти та студенти бакалаврського рівня спеціальності 071 «Облік і оподаткування» (спеціалізації «Облік і оподаткування» та «бізнес-консалтинг»). До монографії, сформованої з трьох розділів, включені 13 параграфів за авторства 14 вітчизняних науковців-економістів, які намагалися зробити посильний внесок у розвиток економічної науки в сфері обліку, аналізу, аудиту, звітності, оподаткування та консалтингу. Серед авторів монографії 1 доктор економічних наук, 9 кандидатів економічних наук, 2 студентки (магістерського рівня освіти) та 1 студентка (бакалаврського рівня освіти). Монографія складається із передмови, трьох розділів та висновків


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-21 + У052.9(4УКР)829 + У053.9(4УКР)29

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА871748 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського