Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Шульга Я$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Шульга Я. М. 
Чернецтво XVIII ст. за межами обителі: благочестиві богомольці чи "бродяги и бездельники"? / Я. М. Шульга // Сторінки історії : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 34. - С. 37-46. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Зазначено, що паломництво як прояв релігійності характерне не лише для світського населення, але й для ченців. Суспільство сприймало це явище однобоко і трактувало як порушення моралі. Однак чернече богомілля практикувалося й було проявом глибокої потреби чорного духовенства у вшануванні святинь.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-576

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шульга Я. М. 
Паломництво до київських православних святинь у XVIII ст.: соціоантропологічний вимір : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Я. М. Шульга; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2015. - 18 c. - укp.

Досліджено соціоантропологічний вимір паломництва до київських православних святинь у XVIII ст. Проаналізовано структурні компоненти процесу паломництва до Києва. Здійснено інтерпретацію дієвого (акційного) етапу паломництва. Визначено коло мотивів та очікувань, які спонукали людей до звершення прощі. Показано вплив суспільно-політичних умов XVIII ст. на можливість здійснення паломництва представниками різних соціальних груп. Визначено кількісну динаміку київського паломництва упродовж календарного року та упродовж століття. Встановлено, що поширеними були суміжне паломництво та паломництво за посередництвом. Розкрито соціопрофесійні характеристики світських прочан. Показано особливості паломництва чорного та білого духовенства. Висвітлено територіальні аспекти паломництва. Охарактеризовано зв'язок соціального стану та заняття з величиною та видом пожертв від богомольців в контексті ментальних установок періоду XVIII ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)46-72 + Э372.240.911(4УКР)-34-576

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416757 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського