Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Щенявський І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Щенявський І. Й. 
Вплив фракції до 5 кДа з пуповинно-плацентарної крові великої рогатої худоби на вміст глюкози та лактату і пірувату у тканині опікових ран / І. Й. Щенявський // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2010. - № 1. - С. 50-53. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Показано, что при использовании инъекций фракции до 5 кДа из пуповинно-плацентарной крови крупного рогатого скота для лечения ожоговых ран у крыс происходит ускорение восстановления нормальных значений содержания глюкозы в ткани раны. При этом соотношение лактат/пируват снижается, что свидетельствует об интенсификации аэробного пути метаболизма глюкозы. Очевидно, выявленные эффекты взаимосвязаны с показанной раньше способностью фракции до 5 кДа из пуповинно-плацентарной крови ускорять процессы формирования зрелой грануляционной ткани, пролиферации фибробластов, эпителизации раневого дефекта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гулевський О. К. 
Вплив фракції поліпептидів 1 - 10 кД з мозку гібернуючих ховрахів ICitellus undulatusD на функціонування терморецепторів людини / О. К. Гулевський, В. І. Грищенко, О. С. Терещенко, І. Й. Щенявський // Доп. НАН України. - 2005. - № 11. - С. 155-159. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.221.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Гулевський О. К. 
Порушення бар'єрних властивостей мембран еритроцитів при впливі низьких температур - результат дезорганізації надмолекулярної структури гемоглобіну / О. К. Гулевський, М. В. Рєпін, І. Й. Щенявський // Доп. НАН України. - 2015. - № 6. - С. 130-137. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проведено порівняльне дослідження кріорезистентності нативних еритроцитів і реставрованих тіней еритроцитів. Встановлено, що реставровані тіні еритроцитів, в яких вміст гемоглобіну в 4 - 5 разів є меншим, ніж в еритроцитах, і він знаходиться у вигляді молекулярного розчину, мають значно більшу кріорезистентність у порівнянні з нативними еритроцитами, що особливо помітно за використання низької концентрації кріопротектора - гліцерину (4 %). Ці дані підтверджують раніше висунуту гіпотезу про значення надмолекулярної організації гемоглобіну в механізмі кріоушкоджень еритроцитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.241*716-636-601.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гулевський О. К. 
Антигіпоксантна активність низькомолекулярної фракції кріогемолізату крові великої рогатої худоби на різних стадіях онтогенезу = Antihypoxant activity of low molecular weight fraction bovine blood cryohemolysate at different stages of ontogenesis / О. К. Гулевський, І. Й. Щенявський // Проблемы криобиологии и криомедицины. - 2017. - 27, № 1. - С. 41-50. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Досліджено антигіпоксантну активність низькомолекулярної (до 5 кДа) фракції, одержаної за методом ультрафільтрації з кріогемолізату пуповинно-плацентарної крові корів і периферичної крові 3-місячних телят та корів віком 4 - 5 років. Показано, що ін'єкції фракції кордової крові корів і крові молочних телят, на відміну від низькомолекулярної фракції крові корів, значуще збільшували час виживання мишей у замкнутому об'ємі та уповільнювали нагромадження малонового діальдегіду і гідроперекисів ліпідів у тканині мозку за експериментальної гіпоксії замкнутого об'єму. Більш вираженим ефект застосування даних препаратів був після попереднього п'ятиденного курсу їх ін'єкцій. Таким чином, висока на ранніх етапах онтогенезу антигіпоксантна активність низькомолекулярної фракції крові до 5 кДа у тварин з віком знижується. Одержані результати свідчать про те, що кріогенні технології надають змогу використовувати кордову кров великої рогатої худоби як сировинне джерело для виробництва фармацевтичних препаратів антигіпоксантної дії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 + П60-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гулевський О. К. 
Вплив низькомолекулярної фракції (до 5 кДа) з крові телят і з плаценти корів у складі кремів на загоєння опікових ран у щурів / О. К. Гулевський, Н. М. Моісєєва, О. Л. Горіна, А. Ю. Нікольченко, І. Й. Щенявський // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2017. - № 3. - С. 32-39. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Гулевський О. К. 
Біологічна активність низькомолекулярної фракції, отриманої з кордової та периферичної крові корів різного віку / О. К. Гулевський, О. С. Абакумова, І. Й. Щенявський // Фізіол. журн.. - 2017. - 63, № 2. - С. 73-79. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено біологічну активність низькомолекулярної (до 5 кДа) фракції, отриманої методом ультрафільтрації з кордової та периферичної крові корів і молочних телят. Показано, що інієкції фракції, отриманої з кордової крові корів або з крові молочних телят достовірно підвищували стійкість до гіпоксії і фізичну витривалість у мишей. Про антигіпоксичну дію цих фракцій достовірно свідчить більш високе співвідношення часу виживання та часу реституції (7,4 +- 0,7 та 6,9 +- 0,8 відповідно, щодо 5,2 +- 0,7 в контролі). Ще більш переконливо доводять антигіпоксичні властивості низькомолекулярних фракцій з кордової крові та з крові молочних телят результати, отримані після попереднього 5-добового курсу ін'єкцій. Тривалість плавання з обтяжуючим навантаженням мишей, яким перед тестами робили ін'єкції низькомолекулярної фракцій з кордової крові або з крові молочних телят, збільшувалася з кожним днем, і на четвертий день це збільшення вже було вірогідним не тільки щодо контролю, а й щодо показників першої доби експерименту. Низькомолекулярна фракція, отримана з крові дорослих корів, у жодному з тестів не чинила ніякого позитивного впливу. Таким чином, висока на ранніх етапах онтогенезу біологічна активність низькомолекулярної фракції крові з віком знижується.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Щенявський І. Й. 
Вивчення захисної дії синтетичного нейропептиду даларгіну в умовах холодового стресу = Study of protective effect of synthetic neuropeptide dalargin under cold stress / І. Й. Щенявський, О. К. Гулевський // Проблеми кріобіології і кріомедицини. - 2019. - 29, № 3. - С. 246-254. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проведено дослідження впливу нейропептиду даларгіну, який є синтетичним аналогом лей-енкефалінів, на обумовлені холодовим стресом негативні процеси, котрі мають місце при штучній гіпотермії in vivo. Показано, що даларгін запобігає розвитку апоптотичних процесів у клітинах гомойотермних тварин після холодового стресу, що проявлялося у зменшенні ступеня фрагментації ДНК. У нирках та печінці тварин, підданих охолодженню, даної ознаки апоптозу і некрозу клітин не виявлено, а в слизовій оболонці кишечника та селезінці ступінь фрагментації ДНК значуще підвищується. Попереднє введення щурам даларгіну зменшує ступінь фрагментації ДНК до значень тварин без холодового впливу. Показано, що даларгін запобігає розвитку у експериментальних тварин гіпертрофії наднирників, зменшує ступінь інволюції тимуса та селезінки, знижує вираженість індукованого холодовим стресом ульцерогенезу. Одночасне введення тваринам антагоніста опіатних рецепторів налоксону пригнічує захисну дію агоніста опіатних рецепторів даларгіну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*716-636-601.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Щенявський І. І. 
Антиапоптотична дія синтетичного лей-енкефаліну даларгіну на лейкоцити щурів у моделі холодового стресу in vivo = Anti-apoptotic effect of synthetic leu-enkephalin dalargin on rat leukocytes in cold stress model in vivo / І. І. Щенявський // Проблеми кріобіології і кріомедицини. - 2021. - 31, № 1. - С. 3-13. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Досліджено захисний вплив синтетичного аналога лей-енкефаліну даларгіну на лейкоцити периферичної крові теплокровних тварин, підданих холодовому стресу. За допомогою конфокальної мікроскопії досліджено вплив даного пептиду і холодового стресу in vivo на клітинний склад лейкоконцентрату, життєздатність лейкоцитів і ступінь фрагментації ДНК у лейкоцитах щурів. Встановлено, що у тварин, яким перед початком охолодження вводили даларгін, зниження відносного вмісту лімфоцитів і підвищення вмісту нейтрофілів були значуще менш виражені, ніж у тварин без введення даларгіну. Також показано, що введення даларгіну сприяло підвищенню життєздатності лейкоцитів периферичної крові щурів, підданих холодовому стресу. Попереднє введення тваринам даларгіну статистично значуще знижувало як ступінь фрагментації ДНК, так і відносний вміст у периферичній крові лейкоцитів із фрагментованою ДНК. Одночасне введення тваринам антагоніста опіатних рецепторів налоксону усувало захисну дію агоніста опіатних рецепторів даларгіну. Одержані результати свідчать про опосередковану опіатними рецепторами антиапоптотичну дію даларгіну на лейкоцити периферичної крові в умовах холодового стресу in vivo.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.242*716-636-601.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Щенявський І. Й. 
Кардіопротекторна дія низькомолекулярної фракції до 5 кДа кріогемолізату кордової крові корів = Cardioprotective effect of low molecular weight (below 5 kDa) fraction of cattle cord blood cryohemolysate / І. Й. Щенявський, І. Ф. Коваленко, О. К. Гулевський // Проблеми кріобіології і кріомедицини. - 2022. - 32, № 3. - С. 206-213. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Вивчали кардіопротекторну дію низькомолекулярної фракції (до 5 кДа) кордової крові корів на моделі інфарктоподібної кардіовазопатії у щурів. Розвиток інфаркту міокарда у тварин, яких утримували на спеціальній електролітно-жировій дієті, ініціювали шляхом створення у них стану гіпоксії-гіперкапнії. Використання вказаної моделі надало змогу викликати інфарктоподібну кардіовазопатію, яку за багатьма показниками можна співставити з клінічною картиною інфаркту міокарда, що було підтверджено за допомогою методів електрокардіографії, імуноферментного та гістологічного аналізів. Попереднє введення низькомолекулярної фракції (до 5 кДа) кордової крові корів так само, як і препарату актовегін, не запобігало інфаркту, але підвищувало витривалість щурів до впливу гіпоксії-гіперкапнії та зменшувало ступінь ураження міокарда. Доведено, що профілактичне введення низькомолекулярної фракції кордової крові зменшує ризик виникнення пошкоджень міокарда внаслідок впливу гіпоксії.



Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського