Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>A=Щербакова І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Щербакова І. О. 
Принципи організації та методи синтезу інтегрованих комп'ютерних систем комерційного управління електричними об'єктами : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.13.13 / І. О. Щербакова; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. - К., 2005. - 18 c. - укp.

Розроблено та досліджено нові методи та програмно-апаратні засоби організації функціонально-орієнтованих інтегрованих комп'ютерних систем і технологій обробки інформації комерційного керування електроспоживанням, базуючись на тарифах, диференційованих за зонами доби. Сформульовано принципи організації та методологію синтезу інтегрованих комп'ютерних систем і на цій базі розроблено конкретні архітектурні реалізації. Запропоновано способи організації та керування базою даних і наведено вирази для оцінки рівня захищеності комерційної інформації. Розглянуто методи організації швидкодіючих контролерів, що відповідають сучасним інтегральним технологіям. Здійснено дослідження щодо питань мінімізації комерційної вартості спожитої електроенергії, розроблено математичні моделі задач призначення руху потягів, запропоновано математичну модель, застосування якої дозволяє мінімізувати комерційну вартість спожитої електроенергії з урахуванням величини матеріальних витрат, необхідних для зміни існуючого графіка руху. Проведено комп'ютерне моделювання графіків і наведено способи та програмні засоби формування звітно-комерційної інформації про спожиту електроенергію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З280.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337571 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Щербакова І. В. 
Побоювання як складова соціальних уявлень про міліцію: наслідки щодо взаємовідносин : автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / І. В. Щербакова; Харк. нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2011. - 19 c. - укp.

Досліджено поняття побоювання населення щодо міліції як не тільки індивідуально-психологічного, але й соціального феномену, визначено місце та роль цих побоювань, а також зміст, характер, способи та особливості їх поширення в громадській думці. Побоювання розглянуто як становлення людини до небезпечних ситуацій, тобто як знані страхи, що не обов'язково супроводжуються переживаннями емоцій. Побоювання щодо міліції досліджено не як окреме явище, а як складову повсякденного знання певних соціальних груп, структурованого в соціальні уявлення про міліцію. Розроблено практичні рекомендації щодо зменшення побоювань шляхом удосконалення інформаційної, організаційно-управлінської та кадрової політики органів внутрішніх справ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*667.211 + С5*46*332.1-723.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Щербакова І. М. 
Філософія подолання духовної кризи особистості засобами освіти в період глобалізації та інформаційної революції : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.10 / І. М. Щербакова; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Розглянуто шляхи подолання духовної кризи особистості засобами освіти та виховання в період глобалізації й інформаційної революції. Проаналізовано теоретико-методологічні засади дослідження духовної кризи, обгрунтовано актуальність і значущість емпіричного та теоретичного визначення чинників її подолання. Розкрито механізми взаємодії індивідуальних і соціальних детермінант духовної кризи особистості, визначено роль освіти та виховання в її подоланні. Встановлено, що в такій ситуації виховання формує відчуття цілісності, духовної стійкості, а освіта робить лудину духовно пружною, розвиває її інтелектуальні, моральні й естетичні інтереси. Обгрунтовано тезу, що освітньо-виховний вплив на особистість здатен мінімізувати можливі деструктивні наслідки та запобігти радикальним виходам з кризової ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ч30 в056

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мазнєв Г. Є. 
Організація виробництва : курс лекцій / Г. Є. Мазнєв, І. С. Щербакова, С. М. Калініченко, О. В. Грідін; ред.: Г. Є. Мазнєв. - Х. : Міськдрук, 2012. - 402 c. - Бібліогр.: с. 400-402. - укp.

На прикладі агроформувань як найскладніших інтегрованих виробничих систем розкрито сутність понять виробництва та виробничих систем, особливості виробничих і технологічних процесів, організаційних типів виробництва. Наведено розрахунки та шляхи скорочення тривалості виробничого циклу, охарактеризовано методи організації виробництва. Увагу приділено просторовому розташуванню процесу виробництва, його технічному обслуговуванню та регулюванню, а також організації, вимірюванню та раціоналізації трудових процесів. Проаналізовано шляхи формування якості та забезпечення конкурентоспроможності продукції (послуг).


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-801 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА753149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мазнєв Г. Є. 
Організація виробництва : навч. посіб. для підготов. фахівців ОКР "бакалавр" напряму "Менеджмент" у ВНЗ II - IV рівнів акредитації / Г. Є. Мазнєв, С. М. Калініченко, І. С. Щербакова, О. В. Грідін; ред.: Г. Є. Мазнєв. - Вид. 2-ге, виправл. і доповн. - Х. : Майдан, 2013. - 603 c. - Бібліогр.: с. 602-603 - укp.

Розкрито поняття сутності та суспільного значення виробництва та виробничих систем. Висвітлено особливості виробничих і технологічних процесів, організаційних типів виробництва. Викладено розрахунки та шляхи скорочення тривалості виробничого циклу. Подано характеристики методів організації виробництва. Розглянуто особливості просторового розташування процесу виробництва, його технічного обслуговування та регулювання. Увагу приділено організації, вимірюванню та раціоналізації трудових процесів. Досліджено питання формування якості та забезпечення конкурентоспроможності продукції. Подано інформацію про перепроектування виробничих систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-801 я73 + У9(4УКР)321-801 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА775249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Щербакова І. М. 
Використання психологічного потенціалу особистості у запобіганні деструктивних виходів з духовної кризи в умовах соціальних трансформацій / І. М. Щербакова // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2012. - 17, Вип. 8. - С. 668-675. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто соціально-психологічні аспекти духовної кризи особистості за умов глобалізації, соціальних трансформацій та інформаційної революції. Проаналізовано психотехнології кваліфікованої допомоги особистості у кризовій ситуації. Розглянуто використання психологічного потенціалу особистості у запобіганні деструктивних (суїцидальних) виходів з духовної кризи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Щербакова І. 
Теоретико-методологічні аспекти дослідження духовної кризи / І. Щербакова // Вища освіта України. - 2009. - № 4. - С. 76-80. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано теоретико-методологічну базу дослідження духовної кризи особистості. Подано теоретичні аспекти осмислення етимологічного та сутнісного змісту та методологічних засад дослідження категорій "духовність", "особистість", "духовна криза особистості". Зазначено, що в українській філософії дослідження духовності починається з філософсько-теософічного кордоцентризму Г. Сковороди і продовжується сучасними вченими у релігієзнавчому, культурологічному, філософсько-соціологічному, екзистенціальному контексті, у контексті трансформаційних змін як феномен сутнісного самовизначення індивідуальності. Висвітлено напрями дослідження духовності у різних західних філософських школах, психологічні підходи щодо вивчення особистості (психодинамічний, психобіологічний, біосоціальний, психосоціальний). Серед методів і засобів подолання духовної кризи виділено філософське консультування, філософські кафе, різноманітні програми плекання та оновлення душі, екзістенціально-гуманістична та трансперсональна терапевтична допомога. Наголошено, що соціально-філософська модернізація змісту освіти відбувається у напрямі ціннісного дискурсу, що виступає критерієм оцінки людиною себе та інших. Підсумовано, що за умови викривлення цінностей, неадекватного їх співвідношення, втрати людьми сенсу життя і зневіри в собі сьогодні вкрай важливим є пошук нових підходів до вивчення гносеологічних аспектів духовної кризи особистості.

Проанализирована теоретико-методологическая база исследования духовного кризиса личности. Представлены теоретические аспекты осмысления этимологического и сущностного содержания и методологических основ исследования категорий "духовность", "личность","духовный кризис личности". Указано, что в украинской философии исследования духовности начинаются с философско-теософического кордоцентризма Г. Сковороды и продолжаются современными учеными в религиеведческом, культурологическом, философско-социологическом, экзистенциальном контекстах, в контексте трансформационных изменений как феномен сущностного самоопределения индивидуальности. Освещены направления исследования духовности в различных западных философских школах, психологические подходы изучения личности (психодинамический, психобиологический, биосоциальный, психосоциальный и др.). Среди методов и средств преодоления духовного кризиса выделены философское консультирование, философские кафе, разнообразные программы сохранения и обновления души, экзистенциально-гуманистическая и трансперсональная терапевтическая помощь. Отмечено, что социально-философская модернизация содержания образования происходит в направлении ценностного дискурса, выступающего критерием оценки человеком себя и других. Подытожено, что в условиях искажения ценностей, неадекватного их соотношения, утраты людьми смысла своей жизни и разочарования в себе сегодня крайне важным является поиск новых подходов к изучению гносеологических аспектов духовного кризиса личности.

Analyzed the theoretical and philosophical basis of the study of the spiritual crisis of identity. Theoretical aspects of reflection and etymological core content and methodological bases of research categories "spirituality", "personality", "spiritual crisis of identity". It is pointed out that in Ukrainian studies philosophy spirituality begins with the philosophical and theosophical hart-centric of G. Scovoroda and continue to religion modern scholars, cultural, philosophical and sociological, existential contexts, in the context of transformational change as a phenomenon of the essential self-identity. Areas are illuminated, the study of spirituality in various Western philosophical schools, the psychological approaches the study of personality (psychodynamic, psychobiological, biosocial, psychosocial, etc.). Among the methods and means to overcome the spiritual crisis marked philosophical counseling, philosophical cafes, a variety of programs for the conservation and renewal of the soul, the existential-humanistic and transpersonal therapeutic services. It is noted that the socio-philosophical modernization of educational content is in the direction of the discourse of values, a criterion assessing the man himself and others. Conclude that the distortion in terms of values, their ratio of inadequate, the loss of human life and their sense of frustration in itself is extremely important today is the search for new approaches to the study of epistemological aspects of the spiritual crisis of identity.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622*31 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Актуальні питання сучасної психології : матеріали I Всеукр. наук.-практ. конф. студентів, аспірантів і молодих вчених, 15 трав. 2014 р., Суми / ред.: С. Б. Кузікова, І. М. Щербакова, К. М. Пасько; НАПН України, Ін-т психології ім. Г.С. Костюка, Сум. держ. пед. ун-т ім. А.С. Макаренка, Ін-т педагогіки і психології. - Суми : Вид-во СумДПУ ім. А. С. Макаренка, 2014. - 386 c. - укp.

Розкрито психологічні особливості мотивації досягнень у підлітковому віці. Досліджено вплив дисгармоній на професійний розвиток особистості. Визначено роль пам'яті та її вдосконалення в процесі життєдіяльності людини. Проаналізовано психологічні чинники, що впливають на успішність навчання студентів. Викладено методи активізації творчого потенціалу особистості у позитивній психотерапії Н. Пезешкіна. Висвітлено психологічні погляди П. Помпонацці. Розглянуто методологічні підходи дослідження психологічних механізмів нормативної регуляції поведінки. Досліджено духовну кризу в філософсько-теософічному кордоцентризмі Г. Сковороди. Вивчено життєстійкості та суб'єктивне благополуччя осіб юнацького віку. Описано психологічні особливості агресивної поведінки підлітків. Охарактеризовано складові професійної компетентності майбутніх практичних психологів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю9 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА801726 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Актуальні проблеми ресоціалізації засуджених та осіб з відхиленнями у правовій самосвідомості : матеріали VI Всеукр. наук.-практ. семінару з міжнар. участю, 24 квіт. 2014 р., Суми / ред.: С. Б. Кузікова, Т. І. Щербак, І. М. Щербакова; Сум. держ. пед. ун-т ім. А.С. Макаренка, Ін-т педагогіки і психології, Нац. акад. внутрішніх справ України, Держ. пенітенціар. служба. - Суми : Вид-во СумДПУ ім. А. С. Макаренка, 2014. - 188 c. - укp.

Висвітлено проблеми збереження психічного здоров'я неповнолітніх засуджених. Розкрито психологічні особливості жінок-злочинців. Досліджено вплив домінуючих акцентуацій характеру особистості на дезадаптацію у місцях позбавлення волі. Розглянуто можливості використання пісочної терапії у роботі психолога із засудженими. Викладено психологічні аспекти переживання працівником міліції стресу. Здійснено психологічний аналіз професійного вигорання психологів пенітенціарних установ. Обгрунтовано принципи практичної роботи з невілювання і попередження вияву девіантної / делінквентної поведінки у неповнолітніх. Увагу приділено окремим питанням соціальної детермінації девіантної поведінки. Розглянуто причини кримінальної поведінки підлітків. Досліджено рівень гуманності співробітників слідчого ізолятору. Висвітлено основні напрями профілактики психосоматичних захворювань у працівників міліції.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*333.911.3 + Ю952.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА801725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Етнічна самосвідомість та крос-культурна взаємодія сучасної молоді : матеріали VI Міжнар. наук.-практ. конф. студентів, аспірантів та молодих вчених, 26 берез. 2015 р., Суми / ред.: С. Б. Кузікова, І. М. Щербакова, К. М. Пасько; НАПН України, Ін-т психології ім. Г.С. Костюка, Сум. держ. пед. ун-т ім. А.С. Макаренка, Сум. держ. ун-т, Херсон. держ. ун-т. - Суми : Вид-во СумДПУ ім. А. С. Макаренка, 2015. - 243 c. - укp. - рус.

Визначено шляхи формування зрілості в різних культурах світу. Розкрито особливості культури туркменістанського народу. Висвітлено сторінки історії становлення української психології як складові етнічної самосвідомості. Досліджено вплив української народної вишивки на формування етнічної свідомості молоді. Увагу приділено проблемі запуску соціальних ліфтів в Україні. Розглянуто соціально-психологічні фактори вступу в шлюб з представником іншої статусної групи. Проаналізовано концептуальні підходи до визначення джерел агресії. Вивчено вплив типу темпераменту на навчальну діяльність в українському етносі. Описано причини та наслідки безробіття серед молоді. Визначено роль релігії у процесі збереження етнічної ідентичності. Досліджено вплив православ'я на процес ресоціалізації засуджених. Викладено міжкультурні аспекти перекладу англійських прислів'їв та приказок українською мовою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю95 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА801724 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Щербакова І. М. 
Психологія праці: теоретичні і методологічні основи наукових досліджень : навч. посіб. / І. М. Щербакова; Сум. держ. пед. ун-т ім. А.С. Макаренка. - Суми : Вид-во СумДПУ ім. А. С. Макаренка, 2014. - 143 c. - Бібліогр.: с. 140-143 - укp.

Розглянуто теоретичне обгрунтування психології праці як провідної галузі психології, її предметом, об'єктом, метою, завданнями, методологічними засадами, стислим історичним екскурсом її становлення. Розкрито основні етапи та загальні положення написання курсової роботи з навчальної дисципліни "Психологія праці", виконання якої має на меті систематизацію студентами одержаних теоретичних знань та оволодіння навичками проведення емпіричного дослідження в галузі психології праці. Висвітлено основні вимоги до змісту курсової роботи з навчальної дисципліни "Психологія праці", який повинен відповідати першочерговим завданням курсової роботи, а саме добору, апробації та адаптації сучасних психологічних технологій, психодіагностичних методик, технік психологічного консультування, тренінгу, психокорекції, психологічної профілактики і просвітництва, реабілітації, що можуть бути використані у безпосередній трудовій діяльності суб'єктів праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.1 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА801690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Щербакова І. Б. 
Методичний інструментарій оцінювання доцільності та ефективності залучення інвестицій малими промисловими підприємствами / І. Б. Щербакова // Бізнес Інформ. - 2016. - № 1. - С. 101-105. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Представлено методичний інструментарій оцінювання доцільності та ефективності залучення інвестицій малими промисловими підприємствами. Зазначено його особливості: визначення доцільності та ефективності способу залучення інвестицій в аспекті залучення інвестицій; визначення доцільності та ефективності способу залучення інвестицій з урахуванням ефективності проекту; визначення інтегральної доцільності та ефективності способу залучення інвестицій; урахування варіантності способів залучення інвестицій; урахування в оцінюванні доцільності та ефективності залучення інвестицій малими промисловими підприємствами варіантів: відмова від залучення інвестицій; відмова від реалізації проекту; простота розрахунку показників методичного інструментарію та стислість методичного інструментарію; наявність короткого резюме проекту, яке стисло та зрозуміло надає інформаційно-аналітичні дані стосовно: підприємства - ініціатора проекту; теми проекту; значення розрахованих показників оцінювання доцільності та ефективності залучення інвестицій; формування комерційної презентації проекту.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Щербакова І. Б. 
Адаптивність теоретичних засад у визначенні понять "інвестиційна діяльність" та "інвестиційний проект" до залучення інвестицій малими промисловими підприємствами на засадах проектного бізнес-партнерства / І. Б. Щербакова // Бізнес Інформ. - 2016. - № 2. - С. 108-113. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Представлено аналіз наукових думок щодо визначення понять "інвестиційна діяльність" та "інвестиційний проект" з метою висвітлення їх адаптивності до сучасних умов господарювання промислових підприємств, а саме - відносно залучення інвестицій малими промисловими підприємствами. Огляд дав можливість виявити певні чинники в існуючих теоретичних засадах, які не сприяють подоланню проблеми дефіциту фінансування проектів малих промислових підприємств: відсутність акценту на залученні інвестицій; не враховуються особливості розмірів підприємств; брак наявності ознак проектного бізнес-партнерства. Розкрито подвійний зміст досліджених понять у загальному та практичному розрізах. У цілому, результати дослідження, відображені у статті, є фундаментом для: визначення особливостей залучення інвестицій малими промисловими підприємствами та класифікація чинників, що впливають на цей процес; розгляду проектного бізнес-партнерства як альтернативного способу залучення інвестицій для малих промислових підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Особистість у кризових умовах та критичних ситуаціях життя : матеріали I Міжнар. наук.-практ. конф., 19 - 20 лют. 2015 р. / ред.: С. Б. Кузікова, І. М. Щербакова, А. В. Вертель; НАПН України, Ін-т психології ім. Г.С. Костюка, Сум. держ. пед. ун-т ім. А.С. Макаренка, Київ. ун-т ім. Б. Грінченка, Харків. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. - Суми : Вид-во СумДПУ ім. А. С. Макаренка, 2015. - 299 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - рус. - англ.

Висвітлено теоретико-методологічні та практичні результати досліджень проблем особистості в контексті її життєвого шляху за умов особистісних, міжособистісних і суспільних криз. Розкрито роль сучасної масмедійної культури в психологічній підтримці особистості в юнацькому віці. Розглянуто методологічні аспекти дослідження дискурсу трансформаційної свідомості за кризових умов розвитку суспільства. Описано психологічний супровід дітей з обмеженими можливостями та їх сімей у складних життєвих обставинах. Розглянуто особливості психологічної реабілітації людей з обмеженими можливостями. Увагу приділено соціально-педагогічній роботі з наркозалежною молоддю, схильною до суїцидальної поведінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА801763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Особистість у кризових умовах та критичних ситуаціях життя : зб. наук. пр. [II Міжнар. наук.-практ. конф., 18 - 19 лют. 2016 р.] / ред.: С. Б. Кузікова, І. М. Щербакова, А. В. Вертель; Сум. держ. пед. ун-т ім. А. С. Макаренка. - Суми : Вид-во СумДПУ ім. А. С. Макаренка, 2016. - 407 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - рус.

Висвітлено теоретичні та прикладні аспекти дослідження особистості за кризових умов і критичних ситуацій життя. Розглянуто особливості переживання персонологічних, вікових і соціокультурних криз; умови адаптації, ресоціалізації та розвитку особистості за ускладнених умов життя. Звернено увагу на проблеми збереження психічного здоров'я та надання психологічної допомоги людині в консультативно-терапевтичній практиці. Проаналізовано формування інформаційної компетентності викладачів за умов нової економіки, яка грунтується на знаннях. Розглянуто феноменологію свободи та відповідальності особистості за кризових умов і критичних ситуацій життя. Наведено мотиваційно-особистісні характеристики майбутнього фахівця у сфері фізичної культури. Висвітлено розвиток автентичності майбутнього практичного психолога в період життєвої кризи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА801930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Щербакова І. М. 
Концептуалізація дослідження мотивів донорства крові / І. М. Щербакова, А. В. Вертель, С. М. Дмитрук // Пед. освіта: теорія і практика. Психологія. Педагогіка : зб. наук. пр. - 2016. - № 25. - С. 114-118. - Бібліогр.: с.118 (4 назв.) - укp.

Наведено авторський науковий проект, який був підготовлений та почав реалізовуватися наприкінці 2015 р. на базі Сумського обласного центру служби крові (СОЦСК) як прикладне дослідження, спрямоване на визначення соціально-демографічних характеристик донорів і мотиваційного простору донорства різних соціально-демографічних груп м. Суми. Презентовано концептуалізацію дослідження мотивів донорства крові різних соціально-демографічних груп донорів Сум через розкриття змісту, структури й етапів проекту. Відзначено, що запропонований проект дасть змогу визначити психологічні аспекти мотивації до донорства крові як форми просоціальної поведінки, розробити програму постійного психологічного моніторингу донорського контингенту ТОВ "СОЦСК", спрямовану на визначення тенденцій зміни системи мотивації донорської активності населення, а також розробити відповідні стратегії оптимізації діяльності та підвищення ефективності роботи служби крові.

Представлен авторский научный проект, который был подготовлен и начал реализовываться в конце 2015 г. на базе Сумского областного центра службы крови (СОЦСК) как прикладное исследование, направленное на изучение социально-демографических характеристик доноров и мотивационного пространства донорства разных социально-демографических групп Сум. Презентована концептуализация исследования мотивов донорства крови разных социально-демографических групп доноров Сум через раскрытие содержания, структуры и этапов проекта. Отмечено, что предложенный проект позволит определить психологические аспекты мотивации к донорству крови как формы просоциального поведения, разработать программу постоянного психологического мониторинга донорского контингента ООО "СОЦСК", направленную на определение тенденций изменения системы мотивации донорской активности населения, а также разработать соответствующие стратегии оптимизации деятельности и повышения эффективности работы службы крови.

The article is devoted to the conceptualization of the study of motivation for blood donation among socio-demographic groups of donors in Sumy (Sumy region, Ukraine). In this article the group of authors first introduces scientific project, which has been prepared and implemented on the basis of the Sumy regional center of blood service “SRCBS” (Sumy).The project was conceived as an applied research aimed at studying the socio-demographic characteristics of donors in Sumy, their motivational indicators. The relevance of the study was caused by the need to evaluate the donor’s contingent in Sumy, studying a motivation for donation. Researches of socio-demographic characteristics and motivational factors of donors in Sumy and Sumy region were not carried out earlier.Conceptual-semantic instrument of research includes such concepts as “secondary donor”, “donor”, “donation”, “originating donor”, “motive”, “motivation”, etc.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73131 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Щербакова І. Б. 
Залучення інвестицій промисловим підприємством на засадах проектного бізнес-партнерства : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / І. Б. Щербакова; Одес. нац. політехн. ун-т. - Одеса, 2017. - 22 c. - укp.

Досліджено теоретичний базис залучення інвестицій промисловими підприємствами (ПП) як різноаспектного динамічного процесу й узагальнено його поняття. Визначено й обгрунтовано проектне бізнес-партнерство як альтернативний спосіб цільового залучення інвестицій для ПП. Досліджено особливості залучення інвестицій малими ПП і класифіковано чинники, що впливають на процес залучення. Проаналізовано сучасний стан, тенденції та перешкоди інвестування ПП, проектного бізнес-партнерства та їх нормативно-правового забезпечення. Висвітлено особливості залучення інвестицій малими та великими ПП, оцінено вплив чинників на процес залучення. Обгрунтовано загальні тенденції розвитку та домінантні цілі проектного бізнес-партнерства. Розроблено й обгрунтовано концептуальну модель залучення інвестицій ПП на засадах проектного бізнес-партнерства, визначено його складові. Розроблено рекомендації щодо застосування економічних та організаційних інструментів проектного бізнес-партнерства у процесі залучення інвестицій малими ПП. Розроблено методичний інструментарій оцінювання доцільності та ефективності залучення інвестицій ПП шляхом проектного бізнес-партнерства, який адаптовано для малих підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Щербакова І. М. 
Психологія: теорія і практика : навч. посіб. : [для студентів вищ. навч. закл.] / І. М. Щербакова, Т. Г. Харченко; Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка. - Суми : СумДПУ ім. А. С. Макаренка, 2023. - 363 c. - Бібліогр.: с. 359-362 - укp.

Викладено основи курсу "Психологія", який інтегрує загальні питання загальної, вікової та соціальної психології. Подано робочу програму, викладено формалізований зміст лекційного курсу. Представлено теоретичні питання для підготовки, основні наукові поняття. Вміщено психодіагностичний інструментарій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю9 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865985 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського